środa, 30 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Rekordowa zabawa w Bałtyku

Rekordowa zabawa w Bałtyku

Rekordowa zabawa w Bałtyku
Data publikacji: 2016-02-14 17:27
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:54
Wywietleń: 1928 120098

- Najmłodszym uczestnikiem zlotu była niespełna półroczna dziewczynka, a najstarszym blisko 80-letni mężczyzna - powiedziała Maria Piskier z biura organizacyjnego XIII Międzynarodowegu Zlot Morsów "Mielno 2016". W niedzielne (14 bm.) w południe w falach Bałtyku zanurzyły się 1822 osoby z 2061 uczestników imprezy.

Rekord Guinnessa pozostał na zeszłorocznym poziomie, gdy było 1799 miłośników jednoczesnej kąpieli zimowej, bo tym razem nie było liczenia morsów. Przybyli reprezentanci 93 klubów z Polski i Niemiec. Wszystkie ekipy ubrane były w fantazyjne stroje, np. Batmana, syren, cyganek czy Krzyżaków. To zresztą pokłosie Balu Morsów. Beata Wieszeczewska ze Stowarzyszenia Morsów Swarzędz i Jakub Bogunia z Wielkopolskiego Klubu Morsów zostali uznani za królową i króla balu. Za najliczniejszy udział - 104 osoby - nagrodzono Klub Sportowy Amber z Tomaszowa Mazowieckiego. Najoryginalniejszy był Wrocławski Klub Morsów, który lansował hasła na transparentach: "Precz z ciepłym kilmatem" czy "Nasz cel, Apacze, morsowanie bez wypaczeń" pod egidą Polskiej Zjednoczonej Partii Morsów (PZPM). ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: woda w Bałtyku miała trzy stopnie Celsjusza, gdy morsy z Polski i Niemiec weszły do kąpieli. 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie