Środa 16 czerwca 2021r. 
REKLAMA

Premier zapowiedział przetarg na Zachodnią Obwodnicę Szczecina [GALERIA] (akt. 2)

Data publikacji: 2021-06-11 10:28
Ostatnia aktualizacja: 2021-06-11 13:29
Premier zapowiedział przetarg na Zachodnią Obwodnicę Szczecina
Fot. Ryszard Pakieser  

W ciągu kilku tygodni zostanie rozpisany pierwszy przetarg na Zachodnią Obwodnicę Szczecina - zapowiedział w Szczecinie premier RP Mateusz Morawiecki. Podczas spotkania z dziennikarzami pod elewatorem "Ewa", w towarzystwie najważniejszych polityków Prawa i Sprawiedliwości naszego regionu, złożył deklarację, że celem Zjednoczonej Prawicy jest uprzemysłowienie Pomorza Zachodniego. 

"Rozsądny pragmatyzm" Prawa i Sprawiedliwości

- Szczecin i Świnoujście coraz bardziej stają się hubem technologiczno - energetycznym Polski - powiedział premier. - Wiemy o rozbudowie terminala LNG. To będzie jedno z głównych miejsc dostaw gazu do Polski. To początek drogi do ponownego uprzemysłowienia Szczecina, Świnoujścia, Pomorza Zachodniego. Wielkie inwestycje przemysłowe potrzebują sprawnej infrastruktury. Mamy końcowy etap planu przygotowań do ogłoszenia przetargu w systemie projektuj i buduj dla Zachodniej Obwodnicy Szczecina. Ponad 50-kilometrowy odcinek z najdłuższym tunelem w Polsce, pięciokilometrowym, to wielka inwestycja, za blisko 5,5 miliarda złotych. Te środki będą zabezpieczone już w najbliższym Programie Budowy Dróg Krajowych. W najbliższych kilku tygodniach będziemy mogli rozpisać pierwszy przetarg. W najbliższych dwudziestu, dwudziestu paru miesiącach ruszą prace budowlane. 

Szef rządu przypomniał też o innych ważnych inwestycjach w naszym regionie, prowadzonych w rządzie czasów Zjednoczonej Prawicy, takich jak polimery w Policach, pogłębienie toru wodnego Świnoujście - Szczecin do 12,5 metra (docelowo tor dopływu do Świnoujścia ma być pogłębiony do 17 metrów, co umożliwi budowę głębokowodnego terminala kontenerowego), droga S10, która skróci przejazd do centralnej Polski.

Morawiecki stwierdził, że jego środowiskiem politycznym kieruje rozsądny pragmatyzm. I to z tego pragmatyzmu wynika ogłoszony niedawno przez Prawo i Sprawiedliwość Polski Ład, szereg rozwiązań społecznych i gospodarczych, które mają dać naszemu państwu impuls rozwojowy na czas po pandemii.

Premier: "Nie mamy kompleksów"

Premier opowiadał, że polityka, którą prowadzi Zjednoczona Prawica, powinna zyskać uznanie także ludzi o wrażliwości lewicowej. Jego zdaniem PiS realizuje bowiem ideę sprawiedliwości społecznej. 

- Wyjedźcie szanowni państwo z wielkich miast do polskich gmin, polskich powiatów, zobaczcie, ile tam się zmienia, w drogach, remontach szkół, szpitali, w środkach dla rodzin, które przeznaczamy - mówił. 

Dodał, że PiS jest gotowy do realizacji założeń Polskiego Ładu - w tym dotyczących naszego regionu - bez względu na ewentualne przeszkody. Nawet w najczarniejszym scenariuszu, gdyby pojawiły się jakieś problemy z finansowaniem z Unii Europejskiej, rząd ma alternatywę: montaże finansowo - kredytowe. 

- Polska będzie miała tym więcej do powiedzenia w Unii Europejskiej, tym bardziej będą się z nami liczyć, im więcej będzie takich inwestycji jak te w Szczecinie  - ocenił premier. - Wszystkich sceptyków zachęcam, aby zapytać tam, w Unii Europejskiej, kiedy się z Polską bardziej liczono. Dzisiaj czy wtedy, sześć lat temu, gdy ówcześni politycy byli poklepywani po plecach: "tak, tak, chodź do zdjęcia, będzie bardzo miło"? Z tych zdjęć niewiele wynikało. A my nie mamy kompleksów. Mamy odwagę realizować nasze interesy.   

Program budowy promów ma być kontynuowany

Towarzyszący premierowi europoseł Joachim Brudziński krytykował poprzednią ekipę rządową. Stwierdził, że Donald Tusk, "podejmował decyzję albo ich nie podejmował na korzyść portów niemieckich, na korzyść stoczni holenderskiej". Przypomniał, że rząd PO nie odwołał się od decyzji unijnej komisarz Neelie Kroes, która ostatecznie doprowadziła do upadku stoczni 

- Mieliśmy premiera, który przyjeżdżał na Pomorze Zachodnie, rozkładał bezradnie ręce i mówił, że tunelu w Świnoujściu nie będzie, bo nie na to środków, a poza tym to są fanaberie - argumentował europoseł. - Mieliśmy premiera, który przechodził do porządku dziennego nad tym, że ze Stoczni Szczecińskiej najnowocześniejsze ciągi technologiczne były cięte na złom. 

Brudziński obiecał, że Pomorze Zachodnie będzie kołem zamachowym całej narodowej gospodarki.

Marek Gróbarczyk, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, powiedział: 

- Krok po krok odbudowujemy możliwości produkcyjne. Program budowy promów musi być kontynuowany, bo to wola naszych armatorów. 

Na koniec konferencji padło pytanie, jaki wynik meczu Polska - Słowacja obstawia premier. 

- Dwa jeden dla Polski - powiedział Morawiecki. ©℗

Alan Sasinowski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@ Korniki
2021-06-12 22:18:31
Może trochę danych zamiast populizmu ?? Biedo intelektualna :)))
Korniki
2021-06-12 22:01:34
No i korniki żzarły drzewa w puszczy a całą ta banda pseudoekologów miała to gdzieś tak jak i dzisiaj gdy w mieście słynnym z zieleni drzewa wycinają i mordują mlode ich mocodawcy
cały PIS
2021-06-12 18:35:56
Pamiętacie sprawę puszczy Białostockiej? Jak to pisowcy z Szyszką na czele prężyli muskuły- co oni to nie zrobią. Wystarczyło że KE tupnęła nóżką i zapowiedziała kare 100000EU dziennie, a już kundelki podkuliły ogon i cisza w eterze. Jak to pisał Jan Kochanowski - "nową przypowieść pis sobie kupi - że i przed szkodą i po szkodzie głupi"
Europejscy
2021-06-12 17:12:59
Europejscy ekolodzy nie byli zainteresowani powszechną wycinką drzew w Warszawie za prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz. Ruszyli jednak do boju w sprawie Puszczy Białowieskiej. I, co ciekawe, poszli na urlop, gdy za prezydentury Rafała Trzaskowskiego ścieki dwukrotnie zanieczyściły Wisłę. Niekonsekwencja? Cóż, przecież bardziej tu chodzi o politykę niż ekologię.
Formacja
2021-06-12 16:59:16
Formacja TARGOWICY PO-miotów bolszewickich i KO-laborantów szwabskich złodziei i oszustów co plują na Polskę i szkalują Polskę w świecie a w UNII domaga się żeby PE ukarał Polskę i obciął dotację albo całkowicie zabrał Polsce dotacje pod wyimaginowanym pretekstem braku praworządności - RUSZA w POLSKĘ oszukiwać Polaków.
Nigdy
2021-06-12 16:57:56
Nigdy nie zrozumiem , ale to nigdy , jak zwykli , normalni Polacy mogą na nich głosować ! Nie dziwię się ich elitom , komuś kto ma w tym interes , starym ubekom i ich rodzinom itp. Ale zwykli normalni ludzie , którzy w ciemno ufają i wierzą tym zdrajcom, ich mediom , tvn-owi ,gazecie wybiorczej,wp,onet-owi wszystkim tym niemieckim portalom internetowym i stacjom radiowym. Jak można ? Przecież to ta opcja z tym zdrajcom Tuskiem obaliła pierwszy demokratyczny rząd Wielkiego Polaka Jana Olszewskieg
Dawać
2021-06-12 16:55:58
Dawać ich TU !!! Odwdzięczymy się za te 8 lat upodlenia , za podwyżki emerytur 3-5 zł. , za kradzież pieniędzy z OFE itp . Zamiast zajmować się ludźmi to haratali w gałę tyle lat . Złodziejska , antypolska KASTA.
O tak,
2021-06-12 16:54:28
O tak, szczególnie potrzebne jest im spotkanie z działaczami CDU. Będą rozmawiać o dalszym finansowaniu opozycji totalnej przez fundacje niemieckie?
Czego uciekacie?
2021-06-12 16:53:15
Arłukowicz i Lubnauer na Podkarpaciu. „Panie kochany, osiem lat tworzyliście dobrobyt”. Politycy podeszli także pod stoiska sprzedawców. Tam rozmawiali o potrzebie reformy służby zdrowia i pomysłach PO na takie zmiany. Służbę zdrowia. Był pan osiem lat, czegoś pan nie uzdrowił? Proszę powiedzieć, co przez osiem lat zrobiliście? Czego uciekacie? Czego uciekacie? Znalazł się uzdrowiciel. Będę na was głosował, to na pewno służbę zdrowia uzdrowicie mówił sprzedawca !!
Zed
2021-06-12 15:27:39
Gdzie są promy oszuście?
Rydzyk
2021-06-12 15:11:19
Czy PiS już się nakradł czy dalej będzie okradał Polaków?
Myśl
2021-06-12 11:09:49
Pan Morawiecki ma trudności w liczeniu lub do rzeczywistości zalicza tylko rzeczywistość partii PIS+. Pierwszy przetarg na obwodnicę zachodnią wygrał parę lat temu Energopol. To zwykła propaganda przedwyborcza, więc nie ma sensu wierzyć w to, co powiedziane. Może wiarygodne są zapewnienia pana Gróbarczyka, że program budowy promów musi być kontynuowany. Chyba chodzi kontynuację na dotychczasowym poziomie. Pan Brudziński z uporem broni sensu swojego istnienia w polityce. Prezesowi ma się podobać.
Do Klemens
2021-06-12 10:53:10
Głosowałeś na PO, a teraz Ci wstyd Klemens ? Zupełnie niepotrzebnie! Wstydzić powinni się ci, którzy Cię oszukali. Partia, która zapowiadała się jako konserwatywna w sferze obyczajowości oraz liberalna w kwestii gospodarki wprowadzać chce do polskiego prawa m.in. ideologię gender czy "uzgadnianie płci", a zamiast deklarowanej wolności gospodarczej otrzymaliśmy podwyżkę wszelkich podatków, danin i składek publicznych. Wyborco, cudze oszustwo nie jest Twoją winą!
Gdy
2021-06-12 10:49:06
Gdy do władzy doszła Platforma Obywatelska doprowadzono do upadłości wszystkich stoczni i wyprzedaży ich majątku. Tereny postoczniowe wyprzedano deweloperom. Po wejściu Polski do UE, pomoc stoczniom środkami pochodzącymi z budżetu państwa stała się sprzeczna z unijnymi zasadami wolnej konkurencji. Takie kroki należało uzgadniać z Brukselą, nie robił tego jednak żaden rząd, a sprawą zajęła się Komisja Europejska. Polskie stocznie musiały zwrócić miliardy złotych uzyskanej pomocy, co oznaczało ich
Ośmioletnie
2021-06-12 10:47:13
Ośmioletnie rządy Platformy Obywatelskiej obfitowały w afery i skandale związane z politykami tej partii, nie tylko na szczeblu centralnym, ale też lokalnym. Były to rządy wielkich afer takich jak hazardowa, afera Amber Gold, Infoafera, podsłuchowa czy afera Beaty Sawickiej, która wybuchła jeszcze przed objęciem władzy przez PO. Nieudolne rządy PO doprowadziły do zamknięcia polskich stoczni, czyli afery stoczniowej. Platforma Obywatelska zabrała też Polakom 150 mld oszczędności zgromadzonych w
@FanTuska
2021-06-12 09:38:34
To prawda, chociaż największych szkód narobił ignorant magazynier ze stoczni na stanowisku prezydenta miasta, a wcześniej pseudourbanista, kacyk który wybudował autostradę wzdłuż Odry, PGRowskie osiedle w środku starówki i rozebrał teatr żeby cegłę przekazać Warszawie.
Kasia
2021-06-12 09:25:16
Gdzie oferty programowe Marchewki, Nitrasa, Geblewicza czy Grodzkiego? Co oferują w Szczecinie dla biznesu i dla mieszkańców? Zasypanie tunelu i likwidację polimerów i wejście katarskiego inwestora
Lukasz
2021-06-12 09:17:45
Skąd w Szczecinie tylu naiwnych głosujących na PO alias "ni ma pinindzy"? Można nie lubić PISu ale Polska gospodarczo nigdy lepiej nie stała, wystarczy nie kraść. Pozdrawiam
PO , czyli PZPR bis
2021-06-12 07:14:11
Członkowie Platformy Obywatelskiej to w 99 procentach potomkowie komunistów z PZPR , czyli neokomuniści. Oni nienawidzą wszystko co tworzy ponad 1000-letnią historię państwa polskiego. Obrażają kościół katolicki , nienawidzą polskich bohaterów narodowych z marszałkiem Piłsudskim na czele , gardzą biało-czerwoną itd. Lecą w sondażach. Niedługo wylądują na śmietniku historii. Nareszcie.
McCloosky
2021-06-12 06:58:39
PLANY PREZESA i planiki premiera Prezes ma plany, wie, co należy, Resztki swych zębów w uśmiechu szczerzy, Ma rozwiązania dla wszystkich ludzi, Więc znów nadzieję powszechną budzi! PiS da każdemu szczęścia dwa worki, Z czystego srebra cudne paciorki, Da nowe auta i nowe domy I wszystkim ludziom rozda miliony. Prawym Polakom PiS wszystko da, Bo takie plany pan prezes ma. Da obiecanki i da cacanki Da coś dla Józka i da dla Anki. Za PiS-u manna to lecieć będzie, Dobrobyt prezes wprow
Jan56
2021-06-12 06:22:08
Bajkopisarz. Gaworzące dziecko. Za 2 lata tak jak CPK też za 2 lata. Kłamstwa nawet się nie zająknie. Takie opowiadania nieprawdy ma swoją nazwę w psychiatrii.
pismatołek
2021-06-12 06:17:52
przyleciał samolotem rżadowym a dwóch godzinach już odlatywał do kolejnego miasta tour de premier polonia
Perlik
2021-06-12 00:34:00
Nowak za kratami, Tusk na uchodźctwie, Grodzki czeka na koperty wypchane kasą a nie na cofnięcie immunitetu;) bo będą zarzuty! Neeuman po zarzutach, Pinior i kolega skazani itd. Elyta POwskich fachowców
Warszewo
2021-06-12 00:26:57
PIS tak trzymać ani kroku w tył, budować, rozwijać, inwestować, a Szczecin sie otrząśnie po POwskiej nędzy. Krzykacze i zdrajcy, POparańcy już dawno wymiękli ich jazgot to margines ostatnich durni! Polacy ich wykopali bo to inteligentny naród i zdrajców, tępaków i przebierańców prędzej czy później wysadzał w kosmos!
FanTUSKA
2021-06-12 00:20:00
Ładnie w gałę grał i faflunił dzwięczne rrrr tyle zalet miał farbowany lis ryży Donald, aż tyle dla szczecina i jego mieszkańców zrobił, miasto stało sie przez PEŁowców, Krzystków zapóźnione 20 lat za Poznaniem, Gdańskiem, Wrocławiem i innymi mniejszymi. Tuskinsyn ten co nienawidził Szczecina i zach.pomorskiego a wielbił kaszebski gdańsk i ze świnoujścia zaje-ał gotową inwestycję z tunelem do gdańska pod wisłę, zniszczył stocznie i cały przemysł. Tusk już dawno powinien siedzieć w pierdlu!
do Waldi-ego
2021-06-11 23:42:34
PO_trzaskanego. Ten co mu nie starcza do pierwszego to "Bolek"; „Doświadczony przywódca, świetny mówca, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, prezydent RP 1990-1995, współzałożyciel i pierwszy przewodniczący NSZZ Solidarność, poprowadzi spotkania i szkolenia z leadership, przyjmie zaproszenia na spotkania motywacyjne w firmach, ale też w rodzinach, możliwe dodatkowe usługi promocyjne, wspólne zdjęcia, autografy”
PZPR czyli PIS
2021-06-11 23:38:13
Szkoda że wyborcy PIS do debile.kretyni ,nieroby,dziecioroby i ogólnie szmaciarstwo.
jeb.ć PIS
2021-06-11 23:35:24
Morawiecki ma takie pojęcie o Polsce,ile mu się udało zarobić na reklamach z Chukiem Norissem.Czyli ludzie musza pracować za miske ryżu,On tak pasuje na premiera jak do świni siodło.
AntyPIS
2021-06-11 23:29:29
Przemówienia Morawieckiego powinni puszczać w klinikach leczenia bezsenności.Gwarantuję ok 50 % po 15 minutach przestanie miec problemy ze snem.
Waldi
2021-06-11 23:27:00
Morawiecki jesteś tak wiarygodny jak Gowin któremu nie starcza do 1.Idz pan w ch.j.
PiS to syf
2021-06-11 23:07:24
Pisowcy to komuchy, gorsze od czerwonych.
@ck
2021-06-11 23:05:37
Nie Nowy Ład tylko Polski Ład nie bądż jak mityczny katarski inwestor. Jeśli masz odwagę komentować bądż rzetelny
Mnzo
2021-06-11 22:37:34
Nie wierzę Morawieckiemu. To bankster, w dodatku robi przekręty z zakupem ziemi i ukrywa majątek. Generalnie nieporozumienie że ten gościu jest premierem.
lkjhjf
2021-06-11 22:13:59
A ja bym chciał żeby premier zapowiedział drugie połączenie prawobrzeża z lewobrzeżem ( oczywiście poza ul. Krygiera)
Ck
2021-06-11 21:53:17
Szumnie głośno i na pokaz premier ogłosił Nowy Ład. Tyłko że były prezes dużego banku nie przeczytał przed wystąpieniem co ma powiedzieć i nie policzył sobie co będzie gadać. No i wyszło że wszyscy ci co zarabiają powyżej 5.000 brutto dostaną w dupę. A to oznacza że wszyscy co coś umieją czyli mistrzowie fachowcy programiści inżynierowie lekarze i inni specjaliści będą karani za pracę niekiedy ponad etat. Zrobił się szum no to teraz wycofują się rakiem. Mam pytanie. Czy oni wszystko muszą sp....
Cały PIS
2021-06-11 21:15:01
Będą budować port kontenerowy, a kontenery rozwozić będą kuńmi. Rozbudowa polimerów to żadna atrakcja, może dla azjatów z ChRL i Korei , bo zasyfią cały region . Kto z tych obecnych dzbanów zna technologię tej fabryki i zabezpieczenia środowiskowe? Cały syf będzie wożony najpierw przez centrum torem kolejowym i tirami. Obwodnicę jak jak znam życie przeprowadzą przez Świdwie za 100 lat. Pinokio nie został poinformowany , że w Szczecinie zostało bardzo niewielu stoczniowców i to w większości emery
w PIS du
2021-06-11 21:12:21
Premier Mateusz Morawiecki pięknie opowiadał jak to jego rząd PiS uprzrmyslowi Pomorze Zachodnie, robił to na tle nowo powstałego promu którego budowę osobiście rozpoczął w 2017 roku razem z JoJo Brudzińskim, a przepraszam promu nie ma jaka szkoda, pewnie z uprzemysłowieniem naszego regionu będzie tak samo, nikt Ci tyle nie obieca i na kłamie co premier PiS Mateusz Morawiecki. Czy nie prościej byłoby te kłamstwa ogłosić w TVPPIS byłoby taniej a tak premier robi sobie wycieczki po kraju na koszt
To ja, oficerek LWP
2021-06-11 20:52:23
PO_nownie; " jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……” 1 października 2014 r. Dawno to było i PO_j..y już za_PO_mnieli. Niestety mamy upał i taką PO_godę.
@ itd 👍👍👍
2021-06-11 20:49:09
W pelni się zgadzam.
@Klemens
2021-06-11 20:46:19
Czy bycie zwolennikiem totalnej zawsze, albo prawie zawsze, musi oznaczać brak kultury osobistej?
@ Kot Feliks
2021-06-11 20:40:18
A może byś sobie przypomniał kto stocznię zlikwidował? Podpowiem, Ci sami co nie chcieli budować tunelu w Świnoujściu.
@ do PO_trzaskanych
2021-06-11 20:29:09
Wypij kolejną "małpkę" oficerku LWP i stul pysk !
antypisior
2021-06-11 20:23:51
Inflacja 5 %, prąd najdroższy w Europie, wszyscy sąsiedzi są "be" UE juz się na naszym nierządzie PIS poznała ... Czekamy na ciąg dalszy :))
echo
2021-06-11 20:22:29
Widzisz ta twarz i wiesz ze kreci, zaczyna mowic to wiesz ze klamie. Precz nikt cie tu nie chce...
Tak pytam
2021-06-11 19:08:37
Ciekawe co premier powiedział programistom pracującym w branży IT. Czy powiedział ile im zabierze z pensji przez Nowy Ład PiSu bo są obrzydliwie bogaci i za dużo zarabiają.
Jn
2021-06-11 17:44:29
Nie powiedzą dwa lata tylko ściemnia 20 parę miesięcy zawsze to lepiej brzmi
KOT FELIX
2021-06-11 17:33:29
mORAWIECKI TY NIEW OBIECUJ TYLKO STOCZNIĘ W SZCZECINIE OTWÓRZ , PACYNKO.
"PREMIER"
2021-06-11 17:30:49
ZAPOWIEDZIAŁ ,ŻE POKONALIŚMY COVID-19, "PREMIER" ZAPOWOIEDZIAŁ MILION SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH ( PRODUKOWANYCH W POLSCE), PROMY ( BUUHHHAAA) I WIELE INNYCH RZECZY ZAGWARANTOWAŁ TEN NASZ "PREMIER". BBUUUHHHHAAA
Mc Cloosky
2021-06-11 17:14:04
"Konkluzywnie ustalono, że analagicznie i patologicznie była to dyfamacja" (Jarosław Kaczyński, twórca języka wolskiego)
Orbik
2021-06-11 17:00:52
Przykładowo Wegry rozwijaja się zdecydowsnie lepiej niz Polska rozwijaja przemysl zbrojeniowy sprzedając go w kraju i za granica, firmy zagranicxne więcej niz w Polsce lokuja swoją produkcje a Orbanjest tak cwany że potrafi robić interesy zarowno z Putinem cxyli Rosja, z Chinami, z Trumpem czy obecnie z Bidenem USA cxy z UE, Turcja a nawet potrafi wykolegowac Kaczyńskiego dogadujac sie z Tuskiem , teraz jest pytanie czy obecni rządzący w Polsce sa tak mało dyplomatyczni czy tak prymitywni
komucze ujadanie
2021-06-11 16:35:46
zeba być matołem matematycznym by premierowi wytykać majątek.Facet przez kilka lat zarabiał w zagranicznym prywatnym banku 3 mln zł rocznie i poszedł na posadę do polityki za 300 tys zł.Dla komuchów to jest niezrozumiałe bo przeciez do polityki wg nich idzie sie po pieniadze.
Lalo
2021-06-11 15:56:46
Wyraźnie poprawiło się Jojowi. garniturek od komunii ledwo mu się dopina.
Mall
2021-06-11 15:36:52
Jak tam Kłameuszku promy ze Stoczni Szczecińskiej. Podobno co tydzień wypływa nowy i to o napędzie elektrycznym.
@Aneta
2021-06-11 15:28:18
Nie umiesz ? Kiepski z Ciebie rewident ?
@Ewa
2021-06-11 15:26:33
Jesteś odpowiedzialna za marketing w IKEA ?
cbA do Abc
2021-06-11 15:25:07
Na jaki damski ch... te drogi, skoro za kilka lat zostanie już tylko Stettin? Obwodnice i tunel mamy w Berlinie!
Doktryna Morawieckie
2021-06-11 15:14:54
Polacy mają pracować za miskę ryżu.
Abc
2021-06-11 15:05:15
Na jaki damski ch... te drogi, skoro za kilka lat zostaną już tylko elektryczne auta, na które stać będzie tylko nielicznych? 😂
Arczi
2021-06-11 14:44:43
Naciskać Pan Geblewicz to może sobie przyciski w windzie
10 procent PO.
2021-06-11 14:43:43
A polskojęzycznym obywatelom, co to donoszą do Niemca, nieustannie spada poparcie wśród Polaków. To wielka lewacka i neomarksistowska katastrofa. Ich wielkie szczęście , że mają sędziów po swojej stronie. To pozwoli im uniknąć odsiadki za złodziejstwa. Ilu z nich załapie się na szalupę ratunkową Hołowni pod nazwą Polska 2050 ?
Zwijanie Polski
2021-06-11 14:25:47
Przyjechał obiecać świecidełka gawiedzi, a tymczasem suwerenność kraju oddana w łapska brukselskie (czyli niemieckie), a przemysł energetyczny,wydobywczy, stalowy zaorywany na naszych oczach. Wartościowe miejsca pracy na przemiał w zamian za "karierę" w Lidlu czy Ikei. Tego już nie da się odbudować. Kraju zabiedzonego energetycznie nie będzie nigdy stać na wybudowanie od nowa kopalni i elektrowni.Tak jak teraz,po rozgonieniu po świecie fachowców nie mogą sklecić stoczni z prawdziwego zdarzenia.
Julia
2021-06-11 14:23:16
No to bardzo fajnie bo zachodnia obwodnica jest bardzo potrzebna
Miana
2021-06-11 14:09:49
Obwodnica zachodnia moze jest tez potrzebna ale bardzo pilne jest wykonanie dodatkowego polaczenia Szczecina z droga A6, s3, s6 bo tam sa ciagle korki drogowe np wykonac tunele czy estakade, czy mosty nad Odra i kanałami itd, Nawet sam prezes mysli i mowi o Szczecinie zamiast o Rzeszowie bedac tydxien temu w tamtym miescie przez co pograzyl kandydatke pis na prezydenta Rzesxowa.
gh
2021-06-11 14:08:03
Jak pięknie brzmią słowa o rozpoczęciu budowy zachodniego obejścia. Szkoda, że są to słowa tylko o odcinku węzeł Szczecin Zachód na A-6 do Smętowic (tym, którego nie wybudował Energopol). Przygotowania do przetargu wg GDDKiA są w pełni i rzeczywiście planowane terminy pokrywają się z tymi podanymi przez MM. Po prostu polityczny majstersztyk, a publika się cieszy.
JAckAR
2021-06-11 14:06:36
Kłamstwa, kłamstwa i cały czas kłamstwa - Szczecin już się na brednie pisowskie nie nabierze.
80
2021-06-11 13:52:56
KTO SIĘ JESZCZE NABIERZE NA TE KŁAMSTWA CHYBA EMERYCI BO MŁODZI JUŻ DAWNO POKAZALI IM ŚRODKOWY PALEC .
Mc Cloosky
2021-06-11 13:47:23
Problem jest jednak taki, iż aby wyjaśnić, dlaczego jakaś banialuka [...] jest bezsensowną bzdurą, trzeba sporej wiedzy i długiego wyjaśniania. A żeby wypowiedzieć taką banialukę, wystarczy mieć gadane i nie przejmować się faktami.
@ Fajnie
2021-06-11 13:35:35
i na lewaków.
do PO_trzaskanych
2021-06-11 13:31:02
-słowa słynnego PO_j..a, które wyrażają obecną PO_godę w PO_lityce; " jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……” 1 października 2014 r. Dawno to było i PO_j..y już za_PO_mnieli. Niestety mamy upał i taką PO_godę.
@Ewa
2021-06-11 13:25:27
Jaką *&%$#@ trzeba byc aby za szczyt rozwoju regionu uznac otwarcie IKEI - rece opadają - Polak/ka to brzmi durnie (sic!)
ubawiony
2021-06-11 13:15:56
Ten Gróbarczyk jest niespełna rozumu. Jaki program promów?? Ta stępka rdzewiejąca w stoczni od 4 lat?
premier-bankster
2021-06-11 13:10:06
Nie szanuję człowieka, który sprawując tak wysoki urząd ukrywa swój majątek przez obywatelami przepisując go na żonę.
mirage
2021-06-11 13:00:41
Kłameusz to sługus czarnej stonki. Jakiś arcybiskup tylko tupnął, a ten od razu zdjął im obostrzenia, a ludzie muszą dalej w tym upale w zamkniętych pomieszczeniach przebywać w maskach.
itd
2021-06-11 12:58:29
Pieski targowickie na zlecenie z Berlina ujadają.Macie poparcie poniżej 10% .Polacy widza tez wasze haniebne działania w eurokolchozie.
Ry
2021-06-11 12:52:36
Ewka #p0lka nie wie ,że huby energetyczne są potrzebne, bo nie wie skąd jest prąd, myśli , że z gniazdka, nie wie , iż jak zamkną kopalnie do 2050 jak UE każe, to nie będzie skąd tego prądu wziąć ... Głupiaś Ewka...oj glupiaś i jeszcze napisała swój bełkot w Internecie... O zgrozo. Teraz wszyscy wiedzą , żeś głupia....
Aneta
2021-06-11 12:49:54
Nie mogę znaleźć w oświadczeniu majątkowym premiera tej ziemi nabytej od Gulbinowicza pod Wrocławiem, nie wiecie dlaczego?
Ry
2021-06-11 12:49:33
Dla Ewki #p0lki najważniejsza jest Ikea Dla hotdogów i mebli ze sklejki... Śmieszne jest to ,że myśli , iż rząd jest odpowiedzialny za to co buduje i kiedy prywatna firma. Takich właśnie tępaków mamy w naszym narodzie. Dobrze niej budują i pogłębiają może w końcu coś ruszy w zachpomie.
:))
2021-06-11 12:47:55
@Dziadek -nie ma złych komuchów tylko tacy co pracuja dla jednej partii lub nie ,a w jedynej słusznej takich osob sa tysiace
Miód na uszy
2021-06-11 12:44:28
To było do zrobienia już 5 lat temu.
lll
2021-06-11 12:42:50
a gdzie niewidzialne promy kosmiczne i łodzie podwodne,helikoptery?samochody elektryczne gdzie stepka? POLSKI WAŁ -PROGRAM RODZINA NA SWOIM (PARTYJNA)NAJPOPULARNIEJSZY URZĄD PRACY WSROD POLITYKÓW-PO ZNAJOMOSCI
Ewa
2021-06-11 12:32:47
Nie chcemy tu żadnych hubów i innych cyrków. Nie potrafiliście nawet rozpocząć budowy Ikei jak rządziliście w Szczecinie w latach 2010-2018. Ludzie drugi raz się na PiS nie nabiorą.
Podest Obostrzonych
2021-06-11 12:27:14
Matołusz Miskaryżowiecki wcale nie jest katolikiem tylko obostrzeńcem. Ideologicznie bliżej mu do PO_stkomuny niż do prawicy patriotycznej, natomiast praktycznie bliżej mu do koryta niż do roboty. Niech środowiska PKWN nie obrażają Polaków i nie przyprawiają im Miskaryżowieckiej brody.
Klemens
2021-06-11 12:25:34
Do Dziadka. Zamilcz człowieku. Nie powtarzaj bzdur które usłyszałeś w pisowskiej szczujni jaką jest tvpinfo. Polecam też wizytę u specjalisty "od głowy"
nie wierzę mu
2021-06-11 12:23:52
Zachodnią obwodnicę Szczecina PiS albo Duda obiecywali przy każdych wyborach i nigdy nie dotrzymywali słowa.
weger
2021-06-11 12:16:26
Morawiecki jest odpowiedzialny za zniszczenie fabryki ST3 Offshore i Morskiej Stoczni Remontowej - rozumiem że przyjechał za to przeprosić pracowników którzy stracili tam pracę.
rada
2021-06-11 12:11:51
Niech opowie jak nabywał kościelną ziemię od dewianta Gulbinowicza.
Te, premier
2021-06-11 11:58:30
Ile statków za Waszych rządów wybudowała Stocznia Szczecińska?
Dziadek
2021-06-11 11:55:49
Komentarze jak wyżej pochodzą od zakłamanej, totalnej POkomuny
Ech
2021-06-11 11:39:05
Nie mogę patrzeć na tę zakłamaną gębę. Potrafi tylko obiecywać i niczego nie dotrzymuje.
i dobrze
2021-06-11 11:32:39
Naciski ze strony Marszałka Geblewicza i posłów PO jednak podziałały - trzeba teraz pilnować żeby Pinokio nie rozmyślił się z tą obwodnicą.
Fajnie
2021-06-11 10:57:28
I srał kot na stępkę

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ