Sobota 04 lutego 2023r. 
REKLAMA

Praca w Morskiej Straży Granicznej czeka. Ruszył nabór do służby

Data publikacji: 2020-01-23 22:10
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-25 11:22
Praca w Morskiej Straży Granicznej czeka. Ruszył nabór do służby
 

Sześćdziesiąt miejsc pracy czeka na kandydatów w Morskim Oddziale Straży Granicznej. Właśnie ruszył nabór do służby. Dokumenty można składać w jednostce Straży Granicznej - najbliższej miejscu zamieszkania, także w niektóre soboty, np. 25 stycznia.

Osoby chętne do pracy w Straży Granicznej mogą spróbować swoich sił w wielu dziedzinach, między innymi jako eksperci do spraw fałszerstw dokumentów, specjaliści do spraw migracji, członkowie załóg jednostek pływających czy przewodnicy psów służbowych.

Służba w Straży Granicznej to również możliwość współpracy międzynarodowej, tak jak to się dzieje w przypadku Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Pomellen koło Szczecina, gdzie służbę pełnią polscy strażnicy graniczni i niemieccy policjanci. To także szansa na udział w misjach zagranicznych np. w Macedonii, Grecji czy Włoszech, dokąd regularnie jeżdżą funkcjonariusze polskiej Straży Granicznej - mówi kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, która w dniu przyjęcia do służby nie przekroczyła wieku 35 lat.

 - Postępowanie kwalifikacyjne podzielone jest na dwa etapy. W pierwszym komisja rekrutacyjna sprawdza kompletność dokumentów złożonych przez kandydata i przeprowadza z nim rozmowę kwalifikacyjną. Kandydat do służby wysyłany jest również na badanie psychologicznie oraz psychofizjologiczne, czyli tzw. wariograf - informuje Andrzej Juźwiak. - Drugi etap odbywa się w jednym z ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Kandydaci rozwiązują tam testy z wiedzy ogólnej i wybranego języka obcego, przechodzą egzamin ze sprawności fizycznej i rozmowę kwalifikacyjną. Po pozytywnym zaliczeniu kandydaci wysyłani są na komisję lekarską, która ustala ich zdolność do służby.

Szczegółowe informacje oraz wzory dokumentów można znaleźć na stronie internetowej w zakładce „Rekrutacja do służby w MOSG”. O naborze można również porozmawiać telefonicznie, dzwoniąc pod nr 58 524 24 24. W sobotę (25 stycznia) dokumenty będzie można złożyć w siedzibach Straży Granicznej w Kołobrzegu, Darłowie i Szczecinie.

(ip)

Fot. MOSG

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

qwertz
2020-01-25 11:14:32
Wymagania stawiana kandydatom jak do NASA.
Idol
2020-01-24 09:25:21
Ciekawe jakie zarobki ..

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA