czwartek, 20 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Praca w Morskiej Straży Granicznej czeka. Ruszył nabór do służby

Praca w Morskiej Straży Granicznej czeka. Ruszył nabór do służby

Praca w Morskiej Straży Granicznej czeka. Ruszył nabór do służby
Data publikacji: 2020-01-23 22:10
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-25 11:22
Wywietleń: 3826 439482

Sześćdziesiąt miejsc pracy czeka na kandydatów w Morskim Oddziale Straży Granicznej. Właśnie ruszył nabór do służby. Dokumenty można składać w jednostce Straży Granicznej - najbliższej miejscu zamieszkania, także w niektóre soboty, np. 25 stycznia.

Osoby chętne do pracy w Straży Granicznej mogą spróbować swoich sił w wielu dziedzinach, między innymi jako eksperci do spraw fałszerstw dokumentów, specjaliści do spraw migracji, członkowie załóg jednostek pływających czy przewodnicy psów służbowych.

Służba w Straży Granicznej to również możliwość współpracy międzynarodowej, tak jak to się dzieje w przypadku Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Pomellen koło Szczecina, gdzie służbę pełnią polscy strażnicy graniczni i niemieccy policjanci. To także szansa na udział w misjach zagranicznych np. w Macedonii, Grecji czy Włoszech, dokąd regularnie jeżdżą funkcjonariusze polskiej Straży Granicznej - mówi kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, która w dniu przyjęcia do służby nie przekroczyła wieku 35 lat.

 - Postępowanie kwalifikacyjne podzielone jest na dwa etapy. W pierwszym komisja rekrutacyjna sprawdza kompletność dokumentów złożonych przez kandydata i przeprowadza z nim rozmowę kwalifikacyjną. Kandydat do służby wysyłany jest również na badanie psychologicznie oraz psychofizjologiczne, czyli tzw. wariograf - informuje Andrzej Juźwiak. - Drugi etap odbywa się w jednym z ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Kandydaci rozwiązują tam testy z wiedzy ogólnej i wybranego języka obcego, przechodzą egzamin ze sprawności fizycznej i rozmowę kwalifikacyjną. Po pozytywnym zaliczeniu kandydaci wysyłani są na komisję lekarską, która ustala ich zdolność do służby.

Szczegółowe informacje oraz wzory dokumentów można znaleźć na stronie internetowej w zakładce „Rekrutacja do służby w MOSG”. O naborze można również porozmawiać telefonicznie, dzwoniąc pod nr 58 524 24 24. W sobotę (25 stycznia) dokumenty będzie można złożyć w siedzibach Straży Granicznej w Kołobrzegu, Darłowie i Szczecinie.

(ip)

Fot. MOSG

Praca w Morskiej Straży Granicznej czeka. Ruszył nabór do służby Praca w Morskiej Straży Granicznej czeka. Ruszył nabór do służby Praca w Morskiej Straży Granicznej czeka. Ruszył nabór do służby Praca w Morskiej Straży Granicznej czeka. Ruszył nabór do służby

Komentarze

qwertz
Wymagania stawiana kandydatom jak do NASA.
2020-01-25 11:14:32
Idol
Ciekawe jakie zarobki ..
2020-01-24 09:25:21

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie