wtorek, 21 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > W sobotę Morski Oddział Straży Granicznej czeka na kandydatów do służby

W sobotę Morski Oddział Straży Granicznej czeka na kandydatów do służby

W sobotę Morski Oddział Straży Granicznej czeka na kandydatów do służby
Data publikacji: 2019-12-13 22:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-16 15:05
Wywietleń: 587 433068

W Morskim Oddziale Straży Granicznej prowadzony jest nabór do służby. W sobotę (14 grudnia) w jednostkach SG w:Darłowie, Kołobrzegu, Świnoujściu i Szczecinie, zainteresowani wstąpieniem do niej kandydaci po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu godziny będą mogli składać dokumenty.

Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, która w dniu przyjęcia do służby nie przekroczyła wieku 35 lat. Postępowanie kwalifikacyjne podzielone jest na dwa etapy. W pierwszym komisja rekrutacyjna sprawdza kompletność dokumentów złożonych przez kandydata i przeprowadza z nim rozmowę kwalifikacyjną. Kandydat do służby wysyłany jest również na badanie psychologicznie oraz psychofizjologiczne, czyli tzw. wariograf.

Drugi etap postępowania kwalifikacyjnego odbywa się w jednym z ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Kandydaci rozwiązują tam testy z wiedzy ogólnej i wybranego języka obcego, przechodzą egzamin ze sprawności fizycznej i rozmowę kwalifikacyjną, następnie wysyłani są na komisję lekarską, która ustala ich zdolność do służby. Po ślubowaniu w Komendzie MOSG w Gdańsku nowi strażnicy graniczni rozpoczynają ośmiomiesięczne szkolenie, a po nim służbę w swoich macierzystych jednostkach.

Osoby chętne do pracy w Straży Granicznej mogą spróbować swoich sił w wielu dziedzinach, między innymi jako eksperci do spraw fałszerstw dokumentów, specjaliści do spraw migracji, członkowie załóg jednostek pływających czy choćby przewodnicy psów służbowych. Służba w Straży Granicznej to również możliwość współpracy międzynarodowej, tak jak to się dzieje w przypadku Wspólnej Polsko – Niemieckiej Placówki w Pomellen koło Szczecina, skąd codziennie wyruszają patrole złożone z polskich pograniczników i niemieckich policjantów. To także szansa na udział w misjach zagranicznych, np. w Macedonii, Grecji czy Włoszech, dokąd regularnie jeżdżą funkcjonariusze polskiej SG.

Dokumenty rekrutacyjne można składać w najbliższej miejscu zamieszkania placówce Straży Granicznej i w Dywizjonie SG w Świnoujściu. Szczegółowe informacje oraz wzory dokumentów są na www.morski.strazgraniczna.pl.

(g)

Fot. MOSG

Komentarze

Komu jest...
Tylko pewnym osobom nie chce sie oficjalnie pracowac - gdyz MOPS czy MOPR i tak z pieniedzy Podatnikow "jakos utrzyma" z Czynszem wlacznie !!
2019-12-14 14:52:51
Emeryt
Misje w głowie a nie ma komu na miejscu robić. Ale to już nie mój problem. Zdrowia życzę.
2019-12-14 12:26:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie