piątek, 14 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > W sobotę Morski Oddział Straży Granicznej czeka na kandydatów do służby

W sobotę Morski Oddział Straży Granicznej czeka na kandydatów do służby

W sobotę Morski Oddział Straży Granicznej czeka na kandydatów do służby
Data publikacji: 2019-12-13 22:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-16 15:05
Wywietleń: 876 433068

W Morskim Oddziale Straży Granicznej prowadzony jest nabór do służby. W sobotę (14 grudnia) w jednostkach SG w:Darłowie, Kołobrzegu, Świnoujściu i Szczecinie, zainteresowani wstąpieniem do niej kandydaci po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu godziny będą mogli składać dokumenty.

Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, która w dniu przyjęcia do służby nie przekroczyła wieku 35 lat. Postępowanie kwalifikacyjne podzielone jest na dwa etapy. W pierwszym komisja rekrutacyjna sprawdza kompletność dokumentów złożonych przez kandydata i przeprowadza z nim rozmowę kwalifikacyjną. Kandydat do służby wysyłany jest również na badanie psychologicznie oraz psychofizjologiczne, czyli tzw. wariograf.

Drugi etap postępowania kwalifikacyjnego odbywa się w jednym z ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Kandydaci rozwiązują tam testy z wiedzy ogólnej i wybranego języka obcego, przechodzą egzamin ze sprawności fizycznej i rozmowę kwalifikacyjną, następnie wysyłani są na komisję lekarską, która ustala ich zdolność do służby. Po ślubowaniu w Komendzie MOSG w Gdańsku nowi strażnicy graniczni rozpoczynają ośmiomiesięczne szkolenie, a po nim służbę w swoich macierzystych jednostkach.

Osoby chętne do pracy w Straży Granicznej mogą spróbować swoich sił w wielu dziedzinach, między innymi jako eksperci do spraw fałszerstw dokumentów, specjaliści do spraw migracji, członkowie załóg jednostek pływających czy choćby przewodnicy psów służbowych. Służba w Straży Granicznej to również możliwość współpracy międzynarodowej, tak jak to się dzieje w przypadku Wspólnej Polsko – Niemieckiej Placówki w Pomellen koło Szczecina, skąd codziennie wyruszają patrole złożone z polskich pograniczników i niemieckich policjantów. To także szansa na udział w misjach zagranicznych, np. w Macedonii, Grecji czy Włoszech, dokąd regularnie jeżdżą funkcjonariusze polskiej SG.

Dokumenty rekrutacyjne można składać w najbliższej miejscu zamieszkania placówce Straży Granicznej i w Dywizjonie SG w Świnoujściu. Szczegółowe informacje oraz wzory dokumentów są na www.morski.strazgraniczna.pl.

(g)

Fot. MOSG

Komentarze

Komu jest...
Tylko pewnym osobom nie chce sie oficjalnie pracowac - gdyz MOPS czy MOPR i tak z pieniedzy Podatnikow "jakos utrzyma" z Czynszem wlacznie !!
2019-12-14 14:52:51
Emeryt
Misje w głowie a nie ma komu na miejscu robić. Ale to już nie mój problem. Zdrowia życzę.
2019-12-14 12:26:38

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie