wtorek, 14 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nietrzeźwi na wodzie

Nietrzeźwi na wodzie

Nietrzeźwi na wodzie
Data publikacji: 2020-01-13 17:55
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-14 10:11
Wywietleń: 949 437695

Dwukrotnie funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili pijanych kierowników jednostek pływających. Na wejście do portu w Świnoujściu czekał kapitan statku handlowego, a z Kołobrzegu chciał wypłynąć w morze szyper kutra.

Jednostka pływająca SG-214 z Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu musiała interweniować nocą w trybie alarmowym. Powodem była informacja z Kapitanatu Portu, że kapitan jednego ze stojących na kotwicowisku statków może być pod wpływem alkoholu.

Grupa kontrolna z SG-214 poddała 38-letniego kapitana statku, Rosjanina, badaniu trzeźwości. Miał 0,66 prom. alkoholu. Straż Graniczna poinformowała o tym Kapitanat Portu Świnoujście oraz dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie, by wszczęli postępowania administracyjne, oraz Komendę Miejską Policji.

Natomiast Straż Graniczna z Kołobrzegu uniemożliwiła wyjście w morze 45-letniemu nietrzeźwemu szyprowi. Podczas kontroli jednostki w porcie funkcjonariusze wyczuli od jej kierownika zapach alkoholu. Poddali go badaniu. Mężczyzna miał 2,76 prom. W związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji pogranicznicy wystawili szyprowi wezwanie do stawienia się w jednostce policji, a o zdarzeniu poinformowali Bosmana Portu Kołobrzeg.

(ip)

Fot. MOSG

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie