Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Poznaj Szczecin spacerując

Data publikacji: 17 maja 2019 r. 20:49
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:40
Poznaj Szczecin spacerując
 

Bezpłatne spacery miejskie powróciły na mapę Szczecina. Jak zapowiada Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, do jesieni mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w ciekawych lekcjach historii - pierwsza z nich już w tę sobotę.

- Miejskie spacery z przewodnikami to doskonała okazja do tego, aby poszerzyć swoja wiedzę na temat miasta, poznania jego historii, zabytków, ciekawostek czy wydarzeń, które miały miejsce na przestrzeni lat - zachęca Celina Wołosz, rzecznik prasowy Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - Inicjatywa z każdym rokiem cieszy się większym zainteresowaniem.

Cykliczne wycieczki potrwają do września 2019 r. Wykwalifikowani przewodnicy miejscy - dla których lokalna historia jest doskonale znana - pomogą uczestnikom w zdobywaniu nowych informacji i ciekawostek o grodzie Gryfa.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, spacery będą się rozpoczynać i kończyć przy Centrum Informacji Turystycznej w szklanym pawilonie w alei kwiatowej (pl. Żołnierza Polskiego 20). Wyjątkiem jest spacer „Szczecin śladami PRL”, który rusza z placu Szarych Szeregów.

Pierwsza wycieczka odbędzie się już w sobotę.

- Na początek zapraszamy do uczestnictwa w wyprawie turystycznej „Szczecin śladami PRL” połączonej z wizytą w pierwszym szczecińskim muzeum PRL-u - zapowiada Celina Wołosz. - Spacer jest wzbogacony prezentacją kultowych przedmiotów, symboli minionej epoki: wspomnienie szczecińskiego smaku, mody, muzyki, kultury. Trochę dalej od typowych zabytków, zdecydowanie bliżej do socrealistycznej architektury, miejsc, gdzie kupowało się paprykarz szczeciński, słuchało big-beatu, stało w kolejkach za konfekcją.

Spacer potrwa około trzech godziny, głównie w Śródmieściu.

W jego trakcie część czasu zostanie poświęcona mozaikom i neonom. Jak zapowiada Żegluga Szczecińska, uczestnicy spaceru mogą liczyć na wiele retro niespodzianek.

Spacery będą odbywać się w każdą sobotę - zaczynając od tej 18 maja 2019 r. - o godz. 11. Będą prowadzone w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim. Obowiązują bezpłatne bilety, które można odebrać w Centrum Informacji Turystycznej przy placu Żołnierza 20.

W spacerze może uczestniczyć do 40 osób.

(isz)

Na zdjęciu: Jak zapowiada Żegluga Szczecińska, uczestnicy spaceru mogą liczyć na wiele retro niespodzianek.

Fot. Oczajdusza! Michał Wojtarowicz

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Przepraszamy!,,
2019-05-17 23:26:02
Szczecin przeprasza za nitrasa!!!
Poznaj Szczecin jeżdżąc po zapadniętych studzienkach.
2019-05-17 22:17:52
No, hejże !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA