Środa 01 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Spacer krzepi! [GALERIA]

Data publikacji: 2018-08-11 22:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-16 14:29
Spacer krzepi!
Fot. Paulina Sikora  

„Obudź się, czarny Ali Babo, zdmuchnij z brody resztkę snu, obudź się, czarny Ali Babo, zatańcz ze mną tam i tu, i tam, i tu” – przy dźwiękach tej piosenki rozpoczął się w sobotę (11 sierpnia) kolejny spacer z serii Szczecińskich Spacerów Miejskich. Dzięki nim co tydzień można poznać miasto od innej strony. Tym razem przybyli przechadzali się szlakiem nawiązującym do realiów PRL. Wszystko przy dźwiękach big-beatu. Nie mogło więc zabraknąć szczecińskich Filipinek, których piosenki towarzyszyły uczestnikom przez cały spacer.

Spacer „Szczecin szlakiem PRL” to prezentacja kultowych przedmiotów, symboli minionej epoki wspomnienie szczecińskiej kultury, muzyki, mody i smaków. Zatem każdy z uczestników mógł sobie przypomnieć smak landrynek, paprykarza szczecińskiego, kultowego pasztecika, a nawet… papierosów „Popularnych”.

Co istotne, żeby obyło się bez niepotrzebnych awantur, każdy z panów otrzymał krawat, gdyż – jak wiadomo – panowie w krawatach są „mniej awanturujący się”. Dzięki temu spotkanie przebiegło spokojnie, a przecież mogło być różnie.

Gustowna torebka i walizka prowadzącej spacer przewodniczki Justyny Machnik mieściła wiele niespodzianek wśród nich m.in. bilety wstępu do niedostępnego obecnie kina „Kosmos”. Dla pilniejszych uczestników przygotowano nawet nagrody. Za prawidłową odpowiedź na trudne pytanie można było wygrać kilka rolek szarego papieru toaletowego na sznurku lub parę złotych. Okazuje się więc, że w Szczecinie możliwe jest wszystko – na darmowym spacerze można jeszcze zarobić!

Więcej szczegółów zdradzać nie będziemy. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Organizatorzy przygotowali mnóstwo niespodzianek. Wiele miejsc, o których istnieniu nie wiemy lub nie pamiętamy – czeka na odwiedzenie. Następny taki spacer 25 sierpnia i 22 września. Bezpłatne wejściówki do odebrania w Centrum Informacji Turystycznej – szklany pawilon w alei kwiatowej. Rezerwacji można dokonać też pod numerem tel. 91 434 04 40 lub mailowo: cit@zstw.szczecin.pl.

Kolejne spacery, które organizuje Żegluga Szczecińska:

18 sierpnia - Bioróżnorodność Szczecina

25 sierpnia - PRL

1 września - Szlakiem legend i niezwykłych szczecinian

8 września - Śladami Solidarności

15 września - NIEMAPA

22 września - PRL

©℗

PaS

Fot. Paulina Sikora

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA