piątek, 03 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pożegluj w Centrum

Pożegluj w Centrum

Pożegluj w Centrum
Data publikacji: 2016-05-14 11:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:03
Wywietleń: 1105 133410

Uczniowie szczecińskich szkół zainteresowani tajnikami żeglarstwa i innych sportów wodnych, mogą zgłaszać się do Centrum Żeglarskiego przy ul. Przestrzennej. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca, z których skorzystać mogą dzieci i młodzież.

- Oferta edukacyjna cieszy się dużym powodzeniem. W tegorocznych zajęciach uczestniczy łącznie ponad 230 osób w niektórych sekcjach są jeszcze wolne miejsca - podkreśla Tomasz Owsik-Kozłowski,
rzecznik prasowy Centrum Żeglarskiego. - O ile miejsca w sekcjach kajakowych czy windsurfingowych rozeszły się w mgnieniu oka, to wciąż można zapisać się do szkółki żeglarskiej i sekcji turystycznych na DeZety lub Skippery.

Rzecznik dodaje, że młodzież zainteresowana żeglarstwem morskim może zapisać na naukę żeglowania na miejskich jednostkach, takich jak: Dar Szczecina, Zryw, Magnolia czy Urtica.

Rekrutacja na zajęcia odbywa się elektronicznie. Rodzice dzieci zainteresowanych zapisem do Centrum Żeglarskiego powinni odwiedzić stronę www.centrumzeglarskie.pl, wybrać przycisk „E Rekrutacja”, wypełnić elektroniczny formularz i potwierdzić zapis, dostarczając w terminie 2 tygodni podpisane dokumenty do siedziby Centrum.

Wolne miejsca są w szkółce żeglarskiej. Zajęcia te są adresowane do dzieci w wieku od 7 do 12 lat, które dopiero zaczną swoją przygodę z żeglarstwem. Do nauki wykorzystywane są jachty klasy Optymist. Na nich najmłodsi nauczą się podstawowych manewrów i zwrotów. Na młodzież w wieku od 12 do 16 lat czekają jachty typu Skipper, na pokładach których adepci żeglarstwa poznają techniki i manewry żeglarskie oraz zasady bezpieczeństwa. To także szansa na wzięcie udziału w regatach, rejsach i imprezach żeglarskich.
Na Skippery zostało jeszcze kilka wolnych miejsc, a pojedyncze miejsca są także w sekcji DeZeta. To dwumasztowy, wiosłowo-żaglowy jacht, który swym wyglądem przypomina łodzie wikingów. O sprawnym pływaniu DeZetą decyduje przede wszystkim zgranie i sprawność fizyczna całej załogi.

- Uczniowie powyżej 16. roku życia mogą spróbować swoich sił w żeglarstwie morskim, które oprócz oczywistych atutów rekreacyjnych jest także świetnym sportem. Zapraszamy początkujących oraz osoby posiadające wiedzę i umiejętności zdobyte na wcześniejszych etapach edukacji żeglarskiej - dodaje Tomasz Owsik-Kozłowski. - Szkolenie umożliwia zdobycie patentu żeglarza jachtowego oraz kolejnych uprawnień. Zainteresowani skorzystać mogą z Daru Szczecina, który jest legendą szczecińskiego żeglarstwa. Zajęcia edukacyjne na jego pokładzie to spotkanie z tradycją, naturą i żywiołami.
Są jeszcze miejsca.

Chętni mogą zaś wybrać miejsce na pokładzie Magnolii, która w tym roku obchodzi 50. urodziny. Załoga Magnolii wielokrotnie brała udział w międzynarodowych regatach oraz rejsach po basenie Morza Bałtyckiego i Północnego. Młodzi żeglarze mieli możliwość poznania swoich mocnych i słabych stron.
Czeka również Zryw, służący do szkolenia regatowego młodzieży. Nietypowa łódź wymaga od kapitanów dużego wyczucia, zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych, lecz umiejętnie powadzona jest szybka i zwinna. Są jeszcze miejsca na jachcir Urtica, jednym z najmniejszych slupów, który brał udział w regatach The Tall Ships Races. Choć ma niecałe 11 metrów długości, jest bezpieczny, wygodny i szybki nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Zajęcia w każdej sekcji kosztują 40 zł miesięcznie. Informacje w Centrum Żeglarskim, przy ul. Przestrzennej 19, pok. nr 113 (tel. 91 460 08 44 wew. 14).©℗(

el)

Fot. Robert STACHNIK

Na zdj.: Młodzież może doskonalić tajniki żeglarstwa na Darze Szczecina

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie