niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > Uważajcie na internet

Uważajcie na internet

Uważajcie  na internet
Data publikacji: 2016-05-11 20:19
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:49
Wywietleń: 491 133075

Depresja, uzależnienie od komputera i internetu oraz przemoc -  to najczęstsze problemy, z którymi borykają się dziś dzieci i młodzież. Jak zauważyć niebezpieczne symptomy i jak pomóc dotkniętym nimi uczniom, radzili pedagogom i psychologom eksperci podczas konferencji, która odbyła się w środę w Szkole Podstawowej nr 56.

Katarzyna Zborowska, psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Szczecinie pracuje z młodzieżą szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. - Najczęstsze problemy, z jakimi się spotykam dotyczą obniżenia nastroju, czyli tego, co powszechnie określa się objawami depresji. Natomiast druga grupą są uczniowie z tzw. zaburzeniami nawyków i popędów, co popularnie określa uzależnieniem od komputera i internetu - wyjaśnia psycholog.

Zaproszeni na I szczecińską konferencję "Współczesne zagrożenia dzieci i młodzieży"eksperci: lekarze, policjanci, przedstawiciele instytucji wsparcia, mówili, jak radzić sobie z problemami. W jaki sposób Stowarzyszenie SOS dla Rodziny świadczy pomoc ofiarom przemocy, rodzinom, a także świadkom przestępstw wyjaśniała Olga Brążkowska, jego wiceprezes.

Nadkomisarz Katarzyna Legan z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, przeszkoliła dotychczas ponad dwa tysiące nauczycieli z zakresu niebieskich kart i przeciwdziałania przemocy w rodzinie. - Zawsze powinno zostać zgłoszone podejrzenie każdej formy przemocy: fizycznej, psychicznej, seksualnej i najczęściej stosowanej, czyli zaniedbania - mówiła nadkom. K. Legan.

Konferencja W SP 56 zgromadziła mnóstwo zaangażowanych osób, które w szczecińskich placówkach oświatowych współpracują z dziećmi i młodzieżą. Jej pomysłodawca i organizator Marek Urbański, pedagog szkolny w SP 56 zaprosił do udziału wielu znakomitych prelegentów.©℗ (el)

Fot Ryszard PAKIESER

Na zdjęciu: Konferencja W SP 56 zgromadziła mnóstwo zaangażowanych osób

Więcej w czwartkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z dn. 12.05.2016 r.

 

Komentarze

Uwaga
Uważajcie na internet, ale przede wszystkim, uważajcie, co dzieci robią w internecie! Spacer, wspólne gry planszowe, długie rozmowy, a nawet wspólne oglądanie bajek z późniejszą dyskusją, są lepsze od przesiadywania dzieci przed komputerem.
2016-05-12 07:54:41
www...
Najgorszym jest to... ze dosc czesto Rodzice znaja sie duzo mniej na Internecie jak Ich wlasne dzieci ! Czas wiec najwyzszy, stworzyc i otworzyc odpowiednie podstawowe kursy internetowe i dla Rodzicow !!
2016-05-12 01:44:37

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy