Czwartek, 18 lipca 2024 r. 
REKLAMA

O depresji i cyberprzemocy

Data publikacji: 10 maja 2016 r. 08:10
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:53
O depresji i cyberprzemocy
 

Współczesne zagrożenia dzieci i młodzieży - to temat konferencji, na którą zaprasza Szkoła Podstawowa nr 56 w Szczecinie. Wykłady i prelekcje poprowadzą lekarze specjaliści, policjanci oraz przedstawiciele Stowarzyszenia SOS dla Rodziny. Wydarzenie odbędzie się 11 maja.

- Jest to pierwsza tego typu konferencja, na którą zapraszamy wszystkich, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą oraz tych, którym nieobce są problemy z jakimi borykają się uczniowie. Podczas konferencji wystąpią eksperci: doświadczeni lekarze, funkcjonariusze z Wydziału Prewencji KWP i współpracujący z pokrzywdzonymi - mówi Marek Urbański, pedagog w SP 56 i organizator konferencji.

Konferencja rozpocznie się o godz. 9.30 (11 maja) w sali konferencyjnej 13 B w SP 56 przy ul. Malczewskiego. Poruszone zostaną na niej tematy ważne w pracy z dziećmi i młodzieżą. Zaproszeni eksperci podzielą się wiedzą w takich obszarach tematycznych, jak: zaburzenia endokrynologiczne w okresie adolescencji, szkoła w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, procedura „Niebieskie Karty”, cyberprzemoc, depresja młodzieńcza oraz zaburzenia odżywiania – anoreksja i bulimia.

Na temat zaburzeń endokrynologicznych mówić będzie dr n. med. Elżbieta Andrysiak-Mamos z Kliniki Endokrynologicznej Chorób Przemiany Materii i Chorób Wewnętrznych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. O przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie opowie
Olga Brążkowska, wiceprezes Stowarzyszenia SOS dla Rodziny, która świadczy pomoc interwenta kryzysowego, prowadzi szkolenia dla profesjonalistów  oraz warsztaty dla osób korzystających z pomocy. Prelekcję na temat procedury „Niebieskie Karty” wygłosi nadkomisarz Katarzyna Legan z Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie, koordynator „Niebieskich Kart” i przeciwdziałania przemocy w rodzinie, specjalista do spraw uzależnień.

Temat cyberprzemocy i zagrożeń płynących z sieci przybliży asp. Michał Sroka z Wydziału Prewencji KWP. Natomiast o depresji młodzieńczej i takich zaburzeniach odżywiania, jak anoreksja i bulimia powie dr Małgorzata Wyrębska-Rozpara, ordynator Oddziału Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej, kierownik Poradni Zdrowia Psychicznego
SPS ZOZ Zdroje Szczecin. Udział w konferencji jest bezpłatny, lecz decyduje kolejność zgłoszeń, które są przyjmowane do 6 maja na adres e-mail: marek.urbanski@outlook.com. W wiadomości należy podać imię inazwisko uczestnika, adres e-mail, numer telefonu, miejsce zatrudnienia oraz funkcję.©℗(el)

Fot. Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA