niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > O depresji i cyberprzemocy

O depresji i cyberprzemocy

O depresji i cyberprzemocy
Data publikacji: 2016-05-10 08:10
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:02
Wywietleń: 1596 131257

Współczesne zagrożenia dzieci i młodzieży - to temat konferencji, na którą zaprasza Szkoła Podstawowa nr 56 w Szczecinie. Wykłady i prelekcje poprowadzą lekarze specjaliści, policjanci oraz przedstawiciele Stowarzyszenia SOS dla Rodziny. Wydarzenie odbędzie się 11 maja.

- Jest to pierwsza tego typu konferencja, na którą zapraszamy wszystkich, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą oraz tych, którym nieobce są problemy z jakimi borykają się uczniowie. Podczas konferencji wystąpią eksperci: doświadczeni lekarze, funkcjonariusze z Wydziału Prewencji KWP i współpracujący z pokrzywdzonymi - mówi Marek Urbański, pedagog w SP 56 i organizator konferencji.

Konferencja rozpocznie się o godz. 9.30 (11 maja) w sali konferencyjnej 13 B w SP 56 przy ul. Malczewskiego. Poruszone zostaną na niej tematy ważne w pracy z dziećmi i młodzieżą. Zaproszeni eksperci podzielą się wiedzą w takich obszarach tematycznych, jak: zaburzenia endokrynologiczne w okresie adolescencji, szkoła w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, procedura „Niebieskie Karty”, cyberprzemoc, depresja młodzieńcza oraz zaburzenia odżywiania – anoreksja i bulimia.

Na temat zaburzeń endokrynologicznych mówić będzie dr n. med. Elżbieta Andrysiak-Mamos z Kliniki Endokrynologicznej Chorób Przemiany Materii i Chorób Wewnętrznych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. O przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie opowie
Olga Brążkowska, wiceprezes Stowarzyszenia SOS dla Rodziny, która świadczy pomoc interwenta kryzysowego, prowadzi szkolenia dla profesjonalistów  oraz warsztaty dla osób korzystających z pomocy. Prelekcję na temat procedury „Niebieskie Karty” wygłosi nadkomisarz Katarzyna Legan z Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie, koordynator „Niebieskich Kart” i przeciwdziałania przemocy w rodzinie, specjalista do spraw uzależnień.

Temat cyberprzemocy i zagrożeń płynących z sieci przybliży asp. Michał Sroka z Wydziału Prewencji KWP. Natomiast o depresji młodzieńczej i takich zaburzeniach odżywiania, jak anoreksja i bulimia powie dr Małgorzata Wyrębska-Rozpara, ordynator Oddziału Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej, kierownik Poradni Zdrowia Psychicznego
SPS ZOZ Zdroje Szczecin. Udział w konferencji jest bezpłatny, lecz decyduje kolejność zgłoszeń, które są przyjmowane do 6 maja na adres e-mail: marek.urbanski@outlook.com. W wiadomości należy podać imię inazwisko uczestnika, adres e-mail, numer telefonu, miejsce zatrudnienia oraz funkcję.©℗(el)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie