wtorek, 17 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > O depresji i cyberprzemocy

O depresji i cyberprzemocy

O depresji i cyberprzemocy
Data publikacji: 2016-05-10 08:10
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:02
Wywietleń: 1373 131257

Współczesne zagrożenia dzieci i młodzieży - to temat konferencji, na którą zaprasza Szkoła Podstawowa nr 56 w Szczecinie. Wykłady i prelekcje poprowadzą lekarze specjaliści, policjanci oraz przedstawiciele Stowarzyszenia SOS dla Rodziny. Wydarzenie odbędzie się 11 maja.

- Jest to pierwsza tego typu konferencja, na którą zapraszamy wszystkich, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą oraz tych, którym nieobce są problemy z jakimi borykają się uczniowie. Podczas konferencji wystąpią eksperci: doświadczeni lekarze, funkcjonariusze z Wydziału Prewencji KWP i współpracujący z pokrzywdzonymi - mówi Marek Urbański, pedagog w SP 56 i organizator konferencji.

Konferencja rozpocznie się o godz. 9.30 (11 maja) w sali konferencyjnej 13 B w SP 56 przy ul. Malczewskiego. Poruszone zostaną na niej tematy ważne w pracy z dziećmi i młodzieżą. Zaproszeni eksperci podzielą się wiedzą w takich obszarach tematycznych, jak: zaburzenia endokrynologiczne w okresie adolescencji, szkoła w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, procedura „Niebieskie Karty”, cyberprzemoc, depresja młodzieńcza oraz zaburzenia odżywiania – anoreksja i bulimia.

Na temat zaburzeń endokrynologicznych mówić będzie dr n. med. Elżbieta Andrysiak-Mamos z Kliniki Endokrynologicznej Chorób Przemiany Materii i Chorób Wewnętrznych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. O przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie opowie
Olga Brążkowska, wiceprezes Stowarzyszenia SOS dla Rodziny, która świadczy pomoc interwenta kryzysowego, prowadzi szkolenia dla profesjonalistów  oraz warsztaty dla osób korzystających z pomocy. Prelekcję na temat procedury „Niebieskie Karty” wygłosi nadkomisarz Katarzyna Legan z Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie, koordynator „Niebieskich Kart” i przeciwdziałania przemocy w rodzinie, specjalista do spraw uzależnień.

Temat cyberprzemocy i zagrożeń płynących z sieci przybliży asp. Michał Sroka z Wydziału Prewencji KWP. Natomiast o depresji młodzieńczej i takich zaburzeniach odżywiania, jak anoreksja i bulimia powie dr Małgorzata Wyrębska-Rozpara, ordynator Oddziału Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej, kierownik Poradni Zdrowia Psychicznego
SPS ZOZ Zdroje Szczecin. Udział w konferencji jest bezpłatny, lecz decyduje kolejność zgłoszeń, które są przyjmowane do 6 maja na adres e-mail: marek.urbanski@outlook.com. W wiadomości należy podać imię inazwisko uczestnika, adres e-mail, numer telefonu, miejsce zatrudnienia oraz funkcję.©℗(el)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Przeszedł II Szczeciński Marsz Równości

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie