Poniedziałek, 20 maja 2024 r. 
REKLAMA

Pozarządowi docenieni [GALERIA]

Data publikacji: 25 listopada 2019 r. 20:24
Ostatnia aktualizacja: 26 listopada 2019 r. 23:12
Pozarządowi docenieni
Nagrody wręczali wicemarszałek województwa Olgierd Kustosz i p.o. dyrektorki Wydziału Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Justyna Jakubowicz-Dziduch. Fot. Pracownia Pozarządowa Koszalin  

44 inicjatywy ubiegały się o sukces w ramach konkursu marszałka województwa pn. „Zachodniopomorski Lider NGO”. Nagrody wręczone zostały podczas Koszalińskiego Forum NGO. Główną zdobyła Fundacja Las Sztuki za „Eksperymentalne place zabaw w Szczecinie”. Uhonorowano też Stowarzyszenie Grupa Rekonstrukcji Historycznej GRYF i Fundację Zachodnią.

Laureaci otrzymali nagrody finansowe, każda warta tysiąc złotych, i statuetkę oraz możliwość posługiwania się tytułem „Zachodniopomorski Lider NGO”. Dodatkowo przyznane były wyróżnienia w wysokości 500 zł.

– Cieszę się, że na Pomorzu Zachodnim działa wiele aktywnych podmiotów, bo to dla władz samorządu województwa bardzo ważny partner – podkreślał wicemarszałek województwa Olgierd Kustosz.

Fundację Las Sztuki doceniono za inicjatywę „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie”, które powstają we współpracy artystów i animatorów, a mają zachęcać dzieci w grupach zorganizowanych lub z rodzicami do twórczej zabawy. Wyróżnienia w głównej kategorii trafiły do Kamienica 1 – Fundacja na rzecz Rozwoju Sztuki i Promocji Zdrowia za cykl zajęć edukacyjnych z minidronem „Gotowi do lotu” i do Bałtyckiego Stowarzyszenia Miłośników Historii Perun za widowisko historyczne „Zdobycie pociągu pancernego pod Rynarzewem”.

Osobno oceniane były inicjatywy zgłaszane przez organizacje z budżetem, który nie przekroczył 25 tys. zł i zarejestrowane w latach 2017–2018. W pierwszej uhonorowano kampanię „Nawet Dziecko to Potrafi” Fundacji Zachodniej. Wyróżniono także stowarzyszenia: Uniwersytet Trzeciego Wieku w Golczewie za IV Letnią Szkołę Seniorów w Dziwnówku i Jadłodzielnię za projekt „Nie marnuj jedzenia!”. W drugiej kategorii kapituła nagrodziła przygotowanie filmu historycznego pt. „Żelazny – Legenda Wileńskiej Partyzantki”, którego produkcję przygotowało Stowarzyszenie Grupa Rekonstrukcji Historycznej GRYF. Natomiast wyróżnienie uzyskało Stowarzyszenie SPARK za cykl TEDxKoszalin.

Konkurs „Zachodniopomorski Lider NGO” we współpracy z Biurem ds. organizacji pozarządowych Wydziału Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego zrealizowała koszalińska Pracownia Pozarządowa. ©℗

(m)

Fot. Pracownia Pozarządowa Koszalin

Na zdjęciu: Nagrody wręczali wicemarszałek województwa Olgierd Kustosz i p.o. dyrektorki Wydziału Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Justyna Jakubowicz-Dziduch. 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

A, A...
2019-11-26 22:41:34
Co te Olgierdy... az tak "Szastaja" Pieniedzmi Podatnikow... ??
PSL
2019-11-26 10:27:31
To już nie ryby, tylko współpraca społeczna :)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA