Niedziela, 04 czerwca 2023 r. 
6 szczecin
REKLAMA

Sektor 3 podsumował rok. Wspierają i integrują

Data publikacji: 28 grudnia 2018 r. 14:54
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:28
Sektor 3 podsumował rok. Wspierają i integrują
 

Trzy działania społeczne zrealizowało w tym roku Szczecińskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3. Były to: konkurs na wydarzenia w przestrzeni miejskiej mikroDOTACJE2018, informowanie szczecinian o Inicjatywie Lokalnej, prowadzenie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych.

Głównym celem Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych jest pomaganie lokalnym organizacjom pozarządowym w tym, aby mogły lepiej i skuteczniej funkcjonować. W Szczecinie zarejestrowanych jest około 2,5 tys. organizacji pozarządowych, z czego około 800 działa "aktywnie, prężnie i widocznie".

- Jako Centrum Wspierania Organizacji pomagamy przedsiębiorcom zakładać nowe organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, fundacje - mówił podczas piątkowej konferencji prasowej Jan Karpierz z Sektora 3. - W tym roku przynajmniej 110 podmiotów skorzystało z naszej pomocy. Organizacje korzystały ze wsparcia księgowego oraz prawników, szczególnie w momencie kiedy pojawiło się magiczne słowo RODO.

W ramach Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych zrealizowanych zostało 40 godzin szkoleń i 20 godzin mini szkoleń. Przedsiębiorstwa, które nie są zarejestrowane na terenie Szczecina również mogły korzystać z pomocy Centrum. Użyczane były im sale.

- W tym roku udostępniliśmy sal na 1900 godzin - dodał Jan Karpierz. - Oprócz tego staraliśmy się pokazywać lokalnym organizacjom, że istnieje możliwość szerszej współpracy z firmami zewnętrznymi i innymi podmiotami. Odbywały się również spotkania z cyklu "Poznaj", na których pojawili się między innymi przedstawiciele ZUS-u. Mieliśmy również bardzo ciekawe spotkanie z Magdaleną Błaszczyk oraz wiceprezydentem Danielem Wacinkiewiczem z Biura Dialogu Obywatelskiego.

Kolejnym działaniem prowadzonym już trzeci rok były mikroDOTACJE.

- W tym roku po raz pierwszy mieliśmy do dyspozycji 85 tysięcy złotych, które zostały przekazane bezpośrednio organizacjom - mówił Jan Karpierz. - Wspieramy małymi kwotami do 2 tysięcy złotych. Dzięki temu projektowi zorganizowaliśmy między innymi walkę na miecze świetlne, ostrobój, Przystanek Północ na wesoło. Wydarzenia skierowane były do dzieci, młodzieży, seniorów, sportowców. Przez okres trzech lat zorganizowanych zostało 60 wydarzeń.

W tych przedsięwzięciach udział wzięło ok. 10 tysięcy mieszkańców Szczecina i okolic.

Ostatnim realizowanym projektem było informowanie szczecinian o Inicjatywie Lokalnej, która w tym roku wystartowała po raz pierwszy:

- Od sierpnia zrealizowaliśmy 10 spotkań z mieszkańcami, na których rozmawialiśmy o ich potrzebach. Informowaliśmy ich także o tym, że istnieje Inicjatywa Lokalna - dodał Jan Karpierz.

Zrealizowane zostały trzy wydarzenia w ramach Inicjatywy Lokalnej: Krokusowa Rewolucja, nasadzenia na ulicy Kwiatowej oraz szkółka nauki jazdy na rolkach na Gumieńcach.

- W przyszłym roku chcemy umocnić się jako miejsce, w którym organizacje mogą uzyskać jeszcze więcej informacji. Chcemy także zwiększyć dostęp do sprzętu promocyjnego, ponieważ zdiagnozowaliśmy, że organizacje albo boją się kontaktu z mediami, albo nie mają materiałów, aby dalej promować wydarzenia.

Szczecińskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3, to miejsce w centrum Szczecina, gdzie lokalne organizacje pozarządowe mogą uzyskać kompleksowe wsparcie. Działanie Sektora 3 od 2010 roku finansowane jest ze środków Gminy Miasto Szczecin. ©℗

(KaNa)

Na zdjęciu: Jedną z akcji wspieranych przez Inicjatywę Lokalną była Krokusowa Rewolucja.

Fot. Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Pseudo organizacje pozarządowe - ile ich jest!?
2018-12-28 17:07:42
Co to za pseudo organizacje pozarządowe, w których zasiadają czynni politycy, radni osiedlowi i miejscy!?, w tym tzw. "Słońce Podjuch". Prezydent Krzystek na prawo i lewo rozdaje im miliony złotych by ci w ramach tych rzekomych fasadowych organizacji pozarządowych mogli się publicznymi pieniędzmi lansować i chwalić, ile to za cudze !!! pieniądze dobrego zrobili. Festyny, kiełbasa wyborcza i inne megalomańskie brednie, o których ma być jak najgłośniej, by dany karierowicz polityczny był jak najmocniej promowany, efekty jak najbardziej widoczne a wyborcy wiedzieli potem na kogo mają głosować. Na dalekim planie są potrzeby mieszkańców, które nie są spektakularne, którymi trudno się chwalić i które nie przynoszą korzyści politycznych. W majestacie prawa uprawia się ordynarną politykę za zasłoną organizacji pozarządowych. Niestety nieliczni są świadomi tej patologii i od lat rządzi ta sama banda, która zawłaszczyła miasto, trzymając pozostałych w szachu.
Dialog anyuobywatelski
2018-12-28 15:51:52
Urzędniczka Magdalena Błaszczyk niech wraca do MTS i tak niech robi karierę. Jej "praca" nie ma wiele wspólnego z "dialogiem obywatelskim". Jest to przykład skrajnej arogancji władzy, bezczelności, tupetu, upolityczneinia i dbania o interesy politycznych władz miasta i "bezpartyjnych" rad osiedli, z grożeniem obywatelom sprawami karnymi włącznie bez podania na to żadnego uzasadnienia. Metody wyjęte z głębokiego komunizmu. A upolityczniony wiceprezydent Daniel Wacinkiewicz wylansowany przez Krzystka na tym stanowisku niech nie oszukuje wyborców, że zamierza być radnym w radzie miasta, wyłudzając głosy na rzecz innego pseudo-bezpartyjnego kandydata, bo po wyborach nagle wiceprezdent zmienił zdaniem i radnym być nie ma zamiaru!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA