Środa, 29 marca 2023 r. 
7 szczecin
REKLAMA

Poszukiwany i trafiony. Przykuł uwagę policyjnych wywiadowców

Data publikacji: 07 kwietnia 2022 r. 17:11
Ostatnia aktualizacja: 08 kwietnia 2022 r. 08:56
Poszukiwany i trafiony. Przykuł uwagę policyjnych wywiadowców
Fot. Ryszard Pakieser  

Do Szczecina trafił przejazdem. Ale przykuł uwagę policyjnych wywiadowców na tyle skutecznie, aby odkryli jego prawdziwą tożsamość i ciemną przeszłość. Dlatego co najmniej 11 najbliższych miesięcy mężczyzna spędzi za kratami.

Mowa o 39-latku, który został zatrzymany przez funkcjonariuszy referatu wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

- Podczas patrolowania jednej z ulic w centrum wywiadowcy zauważyli mężczyznę, który w sposób nerwowy się rozglądał, a na widok policjantów zdecydowanie przyspieszył - relacjonuje zespół prasowy Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. - Funkcjonariusze szybko powiązali wygląd mężczyzny z poszukiwanym 39-latkiem, którego wizerunek był publikowany na policyjnych stronach.

Zatrzymany nie miał przy sobie żadnych dokumentów. Policjantom podał fałszywe nazwisko.

- Wskazał dane, które nie odpowiadały jego wyglądowi. Podejrzliwość i nieustępliwość policjantów zaowocowała uzyskaniem prawdziwych danych 39-latka, w rzeczywistości mieszkańca powiatu gryfickiego. Wtedy też wyszło na jaw, że jest on poszukiwany listem gończym oraz czterema nakazami doprowadzenia do zakładu karnego, gdzie miał odbyć karę 11 miesięcy pozbawienia wolności - przekazuje KMP.

Za wprowadzenie policjantów w błąd, co do swojej tożsamości, mężczyzna został ukarany 500-złotowym mandatem karnym. Ale to obecnie najmniejszy z jego problemów. Nadchodzących świąt na pewno nie spędzi z rodziną. Najbliższe miesiące spędzi bowiem za kratami. Ile ich faktycznie będzie, ostatecznie zadecyduje sąd. ©℗

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

abc
2022-04-08 08:42:06
za nie zgloszenie sie do wiezienia powinno być automatycznie zwiekszana kara odsiadki typu - 1 dzien spoznienia - 1 miesiac wiecej odsiadki! z automatu bez wyroku!
Luka
2022-04-08 01:20:42
Ale wywiwiadowcy że zwykły persona ich rozkmnił - brawo! Dla tego nie ma wyników i wykrywalność !!!
Antek smarownik
2022-04-07 20:41:00
"Buźka" czepiasz się i burzysz porządek sztampową treść meldunku zespołu prasowego Policji.Fakt od lat są one kropka w kropkę-wytnij wklej,ten sam powielany schemat tworzenia komunikatu do mediów.Czasami wychodzi jak w tym przypadku śmiesznie.Ale czy ci rzecznicy prasowi mają przełożonych,ktoś ich pracę nadzoruje,weryfikuje-? Przecież można pisać zwyczajnie bez tej literackiej fikcji-nie powielać tych samych treści z innych zdarzeń.
PpP
2022-04-07 20:36:09
Rzecznik Policji chyba uczył się fachu czytając komiksy o Milicji Obywatelskiej, jakie ukazywały się w czasach PRL. Pamiętacie kapitana Żbika??? Narracja żywcem przeniesiona z tamtych opowieści rysunkowych.
Hłe hłe
2022-04-07 19:47:31
Mnie bardziej rozbawiło stwierdzenie " w sposób nerwowy się rozglądał" XD XD
😂
2022-04-07 17:57:57
cyt: "na widok policjantów zdecydowanie przyspieszył " Co to za wywiadowcy, na widok których ludzie przyspieszają kroku? Rozumiem, że gdyby ich znał z widzenia i zauważył na ulicy. Ale skoro w Szczecinie był tylko przejazdem? Coś tu nie gra 🤔

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA