Sobota, 20 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Poszukiwany administrator szkoły

Data publikacji: 11 lutego 2019 r. 06:52
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:32
Poszukiwany administrator szkoły
 

Magistrat poszukuje administratora dla powstającej publicznej szkoły podstawowej. Nowa placówka mieścić się będzie w miejscu rozwiązywanego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 im. Skamandrytów przy ulicy Budziszyńskiej 2. Chętny na zarządzanie powinien mieć doświadczenie w kierowaniu podstawówkami.

Konkurs skierowany jest do podmiotów, które prowadzą publiczną szkołę podstawową lub deklarują chęć prowadzenia takiej szkoły zgodnie z przepisami prawa oświatowego. Chętni przystąpić do konkursu będą musieli przedstawić ofertę edukacyjno-wychowawczą, w której zawrą informacje o m. in. wizji, celach i warunkach kształcenia, opieki i wychowania, warunkach zatrudnienia kadry pedagogicznej i administracyjnej, rekrutacji uczniów czy sposobach finansowania placówki. Będą także musieli się zobowiązać do nieprzekształcenia placówki w szkołę niepubliczną (prywatną).

Na oferty czeka sekretariat Wydziału Oświaty Urzędu Miasta. Termin ich składania upływa 21 lutego, o godzinie 15. Dzień później, o godz.10, ma się odbyć rozstrzygnięcie konkursu.

Oficjalnie ZSO nr 5 zostanie rozwiązane z 31 sierpnia 2019 roku. Po tym terminie umowa na użyczenie budynku przy ul. Budziszyńskiej 2 zostanie podpisana ze zwycięskim oferentem. Ma obowiązywać 10 lat.

(isz)

Fot. Ryszard Pakieser

Na zdjęciu: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 na Pomorzanach ma ulec rozwiązaniu z dniem 31 sierpnia.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

mieszkanka Pomorzan
2019-02-18 15:17:14
Dlaczego nikt nie zastanowił się nad tym, aby przenieść szkołę podstawową nr 20 do lepszego budynku? Inna propozycja to dom pomocy lub opieki nad seniorami. Na Pomorzanach jest ich sporo. Często samotni, bezradni.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA