Poniedziałek, 22 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Od 70 lat uczą w Ińsku

Data publikacji: 18 października 2015 r. 14:21
Ostatnia aktualizacja: 18 października 2015 r. 14:21
Od 70 lat uczą w Ińsku
 

W piątek (16 bm.) w Szkole Podstawowej w Ińsku odbyły się uroczystości z okazji 70-lecia działalności oraz 40. rocznicy nadania imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Uroczystą mszę święta w kościele parafialnym w intencji społeczności szkolnej sprawowali księżą: Daniel Gallon, Piotr Madejski i Andrzej Lemieszek. Wśród gości honorowych byli obecni m.in. wicestarosta powiatu stargardzkiego Iwona Wiśniewska, burmistrz Ińska Jacek Liwak oraz żołnierze kanadyjscy 3. Królewskiego Batalionu z Quibecu , przebywający czasowo na poligonie drawskim.

W wypełnionej po brzegi sali sportowej na pamięć były przywołane dzieje szkoły, którą w przeszłości kierowali: Janina Bielecka, Stanisław Makochonik, Edward Berkowicz, Józef Pietrzak, Maria Domańska, Tadeusz Fok, Marian Matusiewicz, Jan Zaciura, Zbigniew Tomkowiak, Jadwiga Masznicz, Józef Zalewski, Helena Szkołut, Kazimierz Parzybut, Michał Zinko, Maria Żakowska Wołkowicz, Janusz Lewandowski, Ryszard Jamroży, Krzysztof Czubkowski. Przez jej progi przeszło 4671 uczniów.

\W bieżącym roku szkolnym uczęszczać do niej 249 najmłodszych mieszkańców miasta i gminy. Obecnie szkoła podstawowa funkcjonuje w strukturze Zespołu Szkół i Centrum Kulturalno-Oświatowego. Obchody jubileuszu były okazją do ukazania dorobku placówki. Mówili o nim m.in. ; dyrektor Jolanta Dziemiańczyk, wicedyrektor Dorota Lemieszko, burmistrz Jacek Liwak, Ryszard Jamroży, Tomasz Paciejewski. W montażu słowno-muzycznym na pamięć został przywołany czas przeszły szkoły, która promieniuje na okolice. Od lat jest serem miasteczka nad jeziorem – mieszkańcy są z niej dumni. Z okazji święta ukazało się specjalne wydanie „Kleksika” zaprzyjaźnionego od lat ze Szkolnym Pulitzerem Kuriera Szczecińskiego.

Tekst i fot. (cz.b.)

Na zdjęciu: Mieszkańcy Ińska świętowali jubileusz 70-lecia szkoły podstawowej.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Najlepsze chwile
2023-06-16 07:03:15
Witam, Uczeszczalam do tej szkoly ponad 35 lat temu i mam najlepsze wspomnienia, nie zapomniane. Moim wychowawca wtedy byl Pan Janusz Lewandowski. Cudowni nauczyciele, ktory nie Tylko przekazali wiedze, ale rowniez pomogli dudowac zycie dorosle. Pamietam wyglad kazdej klasy, wycieczki nad jezioro, gofry I lody w pobliskiej kawiarni. Dziekuje za wytrwalosc I wszystko czego nauczylam sie w tej szkole. Pozdrawiam Ewa Baszuro
Ewa Baszuro
2023-06-16 05:08:09
Witam serdecznie. Uczeszczalam do szkoly podstawowej imienia Krzysztofa Kamila Baczynskiego ponad 35 lat temu i moge powiedziec, ze to byla najlepsza szkola, Bardzo dobrze wyksztalceni nauczyciele. Moim wychowawca byl Pan Jan Pawlikowski. Najlepsze wspomnienia ze szkoly, wycieczki nas jezioro, gofry I lody po szkole w kawiarni nad jeziorem. Do dzisiaj jako pamiatke zachowalam szkolna tarcze. Pieknie Dziekuje za wiedze i za opieke w czasie uczeszczania do szkoly. Z powazaniem Ewa Baszuro

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA