Środa 29 czerwca 2022r. 
REKLAMA

Porywacz do więzienia nie trafi?

Data publikacji: 2016-07-29 13:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:10
Porywacz do więzienia nie trafi?
 

W kwietniu ubiegłego roku Adrian M. porwał dziesięcioletnią Maję z Wołczkowa. Na szczęście, dzięki współpracy służb polsko-niemieckich dziewczynkę udało się odnaleźć już następnego dnia po uprowadzeniu, na terenie Niemiec, ok. 80 km od granicy. Mężczyzna odpowiedzialny za przestępstwo najprawdopodobniej trafi do szpitala psychiatrycznego - zakończyło się już śledztwo Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

- Prokurator Okręgowy w Szczecinie skierował do Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże i Zachód wniosek o umorzenie postępowania karnego prowadzonego przeciwko Adrianowi M. - informuje Małgorzata Wojciechowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Wobec stwierdzenia, iż podejrzany nie popełnił zarzucanych mu przestępstw z uwagi na zniesioną poczytalność w chwili czynów, prokurator wnioskuje o zastosowanie w stosunku do podejrzanego środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia w zakładzie psychiatrycznym.

O tym, co stanie się z Adrianem M. zadecyduje zatem sąd. Porywacz miał już na koncie karę 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności za uprowadzenie małoletniej dziewczynki, w miejscowości Huddersfield (Wielka Brytania), po odbyciu kary został deportowany do Polski. Podczas śledztwa w sprawie uprowadzenia Mai, Adrian M.  poddany został badaniu sądowo – psychiatrycznemu, a następnie obserwacji sądowo- psychiatrycznej. (kol)

 Więcej o sprawie w poniedziałkowym "Kurierze Szczecińskim"  i e-wydaniu z dn. 29.07.2016 r.

Fot. Dariusz GORAJSKI (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mario
2016-07-30 04:16:01
To jakas kpina! Kto za tym gosciem stoji? W UK po badaniach zostal skierowany do wiezienia i deportowany a w Polsce jest niby chory? Czyn popelnil w recydywie co samo z siebie daje podejrzenie ze popelni dany czyn raz jeszcze. Taka osobe trzeba dozywotnio odizolowac od spoleczenstwa!!! Mam tylko nadzieje ze jesli znowu cos sie stanie to poszkodowanymi beda ludzie i ich rodziny ktorzy sa odpowiedzialni za brak wymierzenia odpowiedniej kary temu bandycie i porywaczowi dzieci!!!!!!! oni dobrze wiedza co by sie z nim stalo na oddziale wieziennym, baczkow juz by nie puszczal ;)
Gargamel
2016-07-29 19:25:48
Może w ogóle wypuścić go na wolność, zaprosić do kina i popkorn kupić? Co za chory system prawny w którym bandzior, zboczeniec czy psychopata mają się dobrze, a uczciwy obywatel dostaje po d***ie. Polska silna wobec słabych, słaba wobec silnych. Skończy się jak z tym mordercą który zasztyletował przechodnia kilka tygodni temu i wtedy będzie płacz i lament, co robiły sądy i prokuratura.
jch
2016-07-29 14:24:18
obecnie (w sumie od kilku dobrych lat) na psychologię, resocjalizację itd idą ludzie, którzy nigdzie się nie dostali, do niczego się nie nadają. Znam taką jedną o IQ max 90, alkoholiczka, narkomanka a ma gabinet porad psycho - partner rogacz jej zafundował. Pytania ściąga w internecie i gada o sobie non stop. Tylko czekam aż zostanie biegłą :D
marian
2016-07-29 13:42:13
to tylko pokazuje jak skorumpowane są nasze sądy i jak długie macki mają mafie zajmujące się handlem ludźmi
To jakiś żart, czy prima aprilis?!?!?!?!?!?
2016-07-29 13:34:27
Aha, czyli to świetna wiadomość dla rodziców tej dziewczynki, mogą spać spokojnie. Gość na pewno nie jest chory, w przeciwieństwie do osób, które tak uważają - coś strasznego ;-/

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA