Czwartek, 30 marca 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Poprawi dojazd do portu. Budują rondo w rejonie ul. Hryniewieckiego i Logistycznej

Data publikacji: 05 lutego 2023 r. 07:21
Ostatnia aktualizacja: 06 lutego 2023 r. 15:08
Poprawi dojazd do portu. Budują rondo w rejonie ul. Hryniewieckiego i Logistycznej
Widać już zarys przyszłego ronda, które poprawi dojazd do szczecińskiego portu. Fot. Szczecińskie Inwestycje Miejskie  

Zmiany w portowej części Szczecina są trudne do zauważenia. Jedna z dużych inwestycji drogowych realizowanych na uboczu jest jednocześnie jedną z tych najważniejszych. W rejonie ulic Hryniewieckiego i Logistycznej powstaje duże rondo, zmienia się też układ drogowy, która poprawia dojazd do portu. 

– Prace budowlane na tej inwestycji są już zaawansowane w ponad 75 proc., jednak wciąż wiele pozostało do zrobienia – informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta Szczecin ds. inwestycji. – Najbardziej widoczną zmianę widać w miejscu, gdzie powstaje nowe rondo. Widoczny jest jego przyszły zarys. Aktualnie wykonawca prowadzi roboty ziemne w rejonie ulic Hryniewieckiego i Logistycznej. Wykonywane jest korytowanie i kontynuowane są prace drogowe, związane z budową konstrukcji nowej jezdni. Realizowane są także prace brukarskie. 

Jak dodaje rzecznik, z uwagi na wiele robót dodatkowych, w tym stwierdzone występowanie torfów w miejscu planowanego ronda i konieczną z tego względu całkowitą wymianę gruntu, termin zakończenia inwestycji został wydłużony do czerwca bieżącego roku.

Przypomnijmy, że zadanie obejmuje przebudowę ulic Rybnickiej, Kujota, Hryniewieckiego, Logistycznej oraz części ulicy Bytomskiej. Pracami objęte będą jezdnie, ciągi piesze i pieszo-rowerowe, pojawi się oświetlenie uliczne, przebudowane zostaną sieci podziemne. Na skrzyżowaniu ulic Hryniewieckiego i Logistycznej powstanie nowe rondo. Przebudowane zostaną przejazdy kolejowe.

Generalnym wykonawcą prac jest Frma Budowlano-Drogowa MTM SA. Ich koszt to ponad 44 mln zł brutto. Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie. 

Projekt „Modernizacja dostępu drogowego do Portu w Szczecinie: przebudowa układu komunikacyjnego w rejonie Międzyodrza” jest współfinansowany ze środków pochodzących z Unii Europejskiej w ramach programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020.

(ek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

rondo+
2023-02-06 16:12:16
czy to jest jakiś konkurs na ilość rond w mieście?
Alicja
2023-02-06 14:38:54
Po co ta zbędna inwestycja? Gdyby Krzystek miał płacić za nietrafione inwestycje ze swoich to dwa razy by się zastanowił...Ta ścieżka pod wiaduktem rozumiem, że też się cudownie poszerzy? Nie? To po kiego grzyba ta inwestycja? Szczecin był kiedyś pięknym, zielonym i przejezdnym miastem. Teraz staje się betonowym i nieprzejezdnym miastem. Brawo Krzystek i spółka...Może byście najpierw chociaż jeden remont skończyli
Wacek Rondelek
2023-02-06 10:24:46
Nieustający cyrk Monty Krzystkona...
Portowiec
2023-02-05 19:33:49
Na Energetyków i Rondzie wrocławski projektant tak zaprojektował dostęp że poszerzono ścieżki rowerowe i chodniki, ulice dla ciężarówek i autobusów nadal wąskie. Jak chcą zrobić żakiet tp przecinają podwójna ciągła albo najeżdżają i niszczą krawężnik i chodnik. Miasto zapłaciło za wykonanie, będą stałe zlecenia na naprawy chodników. NIE MA TAKIEJ KASY KTOREJ SAMIRZAD NIE ZMARNJE
FIGO
2023-02-05 11:03:11
Zapewne mieszkańcom Szczecina jest teraz trudno, ale trzeba przyznać , że miasto pięknieje z każdym zakończonym etapem prac . Może trudno jest te prace logistycznie poukładać , ale chłopaki radzą sobie .Kiedyś powrócę na gotowe i się będę cieszył , że jest ładnie , nowocześnie i czysto . I jak nie będzie rządów PO i tam POKO -sroko , to i może ciabatych nie będzie za dużo . W Niemczech w czasie godzin pracy idzie mama z wózkiem , a przy niej gromadka " małych inżynierów " , no i majster co ich
Kujota/Rybnicka
2023-02-05 10:51:36
Ogromne rondo, a na 5 zdjęciu wyraźnie widać, jak mała jest dróżka pod wiaduktem, a przecież jeżdżą nią codziennie setki TIRów.
fin
2023-02-05 09:10:22
Niech miasto dokończy ten burdel w mieście Kolumba Wyzwolenia Niebuszewo Wojska Polskiego , Krzywoustego Mieszka I

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA