sobota, 24 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pomorzany. Kierowcy i piesi mają dosyć!

Pomorzany. Kierowcy i piesi mają dosyć!

Pomorzany. Kierowcy i piesi mają dosyć!
Data publikacji: 2015-12-16 07:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:49
Wywietleń: 727 58829
Tego remontu, który przeprowadzany jest w okolicach pętli tramwajowej w dzielnicy Pomorzany w Szczecinie, mieszkańcy mają już dosyć. Ale także inni szczecinianie, którzy w tych okolicach się przemieszczają. Trudno się temu dziwić, bo remont miał się zakończyć, zgodnie z pierwotnym terminem, 30 listopada, a tu mamy już połowę grudnia. - Jak długo to jeszcze potrwa?

- Prace mają być wykonane do końca grudnia. Taka jest umowa - mówi Tomasz Makowski, rzecznik prasowy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie, który prowadzi tę inwestycję.

Nowy termin zakończenia prac wynika z aneksu do zawartej wcześniej umowy, a jego powodem są wyjątkowo skomplikowane roboty, których wcześniej nie dało się przewidzieć. Wystarczy powiedzieć, że niezbędna wymiana rur wodociągowych o średnicy 60 centymetrów wykonywana jest pod pasem jezdni (ul. Budziszyńska) i pod... budynkiem mieszkalnym, co jest swoistym kuriozum. 

Prace remontowe, których efektem mają być dwie nowe nitki wodociągów, trwają w tym rejonie już od dwóch i pół miesiąca. Trudno się zatem dziwić, że długotrwały remont i związane z nim - delikatnie to ujmując - utrudnienia w ruchu doprowadzają kierowców i pieszych do rozpaczy. W godzinach szczytu poruszanie się w tym rejonie to prawdziwa udręka, bo remont spowodował wyłączenie z ruchu części jezdni i chodników. 

 Duży dół na ul. Budziszyńskiej już zasypano. Teraz odtwarzana jest nawierzchnia ulicy i chodnik. Przywrócono też przejście dla pieszych przy ul. Smolańskiej, gdzie do niedawna był wykop. W minioną sobotę układano zaś rury nad torami kolejowymi. Pomagał w tym ogromny dźwig, który stał na wiadukcie, blokując rzecz jasna przejazd i przejście.

Plac budowy jest jeszcze z drugiej strony wiaduktu, na al. Powstańców Wielkopolskich, gdzie pracują koparki, a piesi mają utrudnione przejście i muszą się „gimnastykować”.

Szczeciński ZWiK zapewnia ustami swojego rzecznika, że drugi już termin remontu sieci wodociągowej będzie dotrzymany. Po tym terminie mogą być natomiast wykonywane jedynie drobne „prace porządkowe”. ©℗

(mos)

Fot. Elżbieta KUBOWSKA

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Nekrologi

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie