sobota, 22 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pomorzany. Kierowcy i piesi mają dosyć!

Pomorzany. Kierowcy i piesi mają dosyć!

Pomorzany. Kierowcy i piesi mają dosyć!
Data publikacji: 2015-12-16 07:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:49
Wywietleń: 604 58829
Tego remontu, który przeprowadzany jest w okolicach pętli tramwajowej w dzielnicy Pomorzany w Szczecinie, mieszkańcy mają już dosyć. Ale także inni szczecinianie, którzy w tych okolicach się przemieszczają. Trudno się temu dziwić, bo remont miał się zakończyć, zgodnie z pierwotnym terminem, 30 listopada, a tu mamy już połowę grudnia. - Jak długo to jeszcze potrwa?

- Prace mają być wykonane do końca grudnia. Taka jest umowa - mówi Tomasz Makowski, rzecznik prasowy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie, który prowadzi tę inwestycję.

Nowy termin zakończenia prac wynika z aneksu do zawartej wcześniej umowy, a jego powodem są wyjątkowo skomplikowane roboty, których wcześniej nie dało się przewidzieć. Wystarczy powiedzieć, że niezbędna wymiana rur wodociągowych o średnicy 60 centymetrów wykonywana jest pod pasem jezdni (ul. Budziszyńska) i pod... budynkiem mieszkalnym, co jest swoistym kuriozum. 

Prace remontowe, których efektem mają być dwie nowe nitki wodociągów, trwają w tym rejonie już od dwóch i pół miesiąca. Trudno się zatem dziwić, że długotrwały remont i związane z nim - delikatnie to ujmując - utrudnienia w ruchu doprowadzają kierowców i pieszych do rozpaczy. W godzinach szczytu poruszanie się w tym rejonie to prawdziwa udręka, bo remont spowodował wyłączenie z ruchu części jezdni i chodników. 

 Duży dół na ul. Budziszyńskiej już zasypano. Teraz odtwarzana jest nawierzchnia ulicy i chodnik. Przywrócono też przejście dla pieszych przy ul. Smolańskiej, gdzie do niedawna był wykop. W minioną sobotę układano zaś rury nad torami kolejowymi. Pomagał w tym ogromny dźwig, który stał na wiadukcie, blokując rzecz jasna przejazd i przejście.

Plac budowy jest jeszcze z drugiej strony wiaduktu, na al. Powstańców Wielkopolskich, gdzie pracują koparki, a piesi mają utrudnione przejście i muszą się „gimnastykować”.

Szczeciński ZWiK zapewnia ustami swojego rzecznika, że drugi już termin remontu sieci wodociągowej będzie dotrzymany. Po tym terminie mogą być natomiast wykonywane jedynie drobne „prace porządkowe”. ©℗

(mos)

Fot. Elżbieta KUBOWSKA

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie