Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Wymiana rur utrudnia ruch [GALERIA]

Data publikacji: 12 grudnia 2015 r. 18:09
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:37
Wymiana rur utrudnia ruch
 

Od wielu tygodni trwają utrudnienia w ruchu w okolicy pętli tramwajowej na szczecińskich Pomorzanach. Powodem jest wymiana magistrali wodociągowej w ul. Budziszyńskiej i Powstańców Wielkopolskich, w pobliżu wiaduktu.

W tym rejonie szczególnie musieli uważać kierowcy, bo z powodu wykopów wyłączone z ruchu były części jezdni. Również pieszym zabrano kawałki chodników. Wielki dół na Budziszyńskiej już zasypano - obecnie odtwarzana jest nawierzchnia ulicy i chodnik. Przywrócono też przejście dla pieszych na Smolańskiej, gdzie do niedawna był wykop.

W sobotę rury układano nad torami kolejowymi. Pomagał w tym ogromny dźwig, który stał na wiadukcie, również czasowo blokując przejazd i przejście.

Plac budowy jest jeszcze z drugiej strony wiaduktu - na al. Powstańców Wlkp. Tu nadal pracują koparki, a piesi mają utrudnione przejście.

Wymiana magistrali to inwestycja Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Wykonawcą prac budowlanych jest "Mazur" Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych z podgoleniowskiej Łozienicy. Zgodnie z umową, zadanie miało być wykonane do końca listopada br.

(isz)

Fot.: Elżbieta KUBOWSKA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Cycu
2015-12-13 13:10:00
Od jakich kilku tygodni??? Od kilku miesięcy wszystko rozkopane. Dopiero od kilku dni widać, że coś robią bo wcześniej rozkopali i wyglądali jakby nie wiedzieli co z tym dalej zrobić hahaha:)
Gość
2015-12-13 09:34:43
"Zgodnie z umową, zadanie miało być wykonane do końca listopada br" Czyżby mróz przeszkodził wykonawcy? ;)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA