Sobota 23 października 2021r. 
REKLAMA

Pomoc ze środkami ostrożności

Data publikacji: 2020-03-12 00:03
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-13 16:26
Pomoc ze środkami ostrożności
 

Ze względu na zagrożenie koronawirusem Jadłodzielnia Szczecin przy ul. Żółkiewskiego wstrzymała przyjmowanie ubiorów, butów i innych przedmiotów codziennego użytku. Środki ostrożności zostaną też wprowadzone podczas czwartkowych Spotkań przy Zupie, gdzie wydawane są ciepłe posiłki dla osób w kryzysie bezdomności.

- Na razie udostępniamy jedynie przestrzeń do dzielenia się jedzeniem, ale z uwzględnieniem dość szczególnych środków ostrożności - mówi Elżbieta Abramowicz, prezes Stowarzyszenia Jadłodzielnia Szczecin. - Przyjmujemy żywność hermetycznie pakowaną, albo w zakręcanych słoikach. Prosimy o przestrzeganie zasad dzielenia się żywnością ze szczególnym zachowaniem higieny. Nasz lokal jest otwarty, ale sytuacja jest dynamiczna, jeśli się okaże, że będzie taka konieczność, zamkniemy go.

Do odwołania zmieniają się zasady czwartkowych Spotkań przy Zupie na pl. Tobruckim. Ograniczą się one tylko do wydawania zupy i bułek. Zawieszony jest punkt wydawania odzieży i punkt medyczny, nie będzie "ławeczki seniorskiej". Bezwzględnie zawieszony jest też udział w spotkaniach młodych wolontariuszy - dzieci, uczniów i studentów, zarówno w Manufakturze Dobra przy pl. Ofiar Katynia jak i na placu Tobruckim.

Kolejne Spotkanie jeszcze się odbędzie, a o następnych decyzje zapadną z czasem.

- Racjonalność, ostrożność i empatia - to wydaje się najlepsze na nadchodzący czas - piszą organizatorzy Spotkań na Facebooku. - Pilnujcie się, dbajcie o siebie i o swoich najbliższych. I pamiętajcie o osobach starszych. One szczególnie potrzebują teraz pomocy. ©℗

Tekst i fot. (gan)

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

123
2020-03-13 15:56:07
Na twoje leczenie chętnie sie doloże, ale widze, ze juz chyba za pozno?
321
2020-03-12 21:22:44
Niech caritas za to placi buhahha a nie czekaj to nie ten elektorat

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ