Czwartek 11 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Ekologia na zakupach?

Data publikacji: 2019-10-07 13:13
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:14
Ekologia na zakupach?
 

Większość ludzi twierdzi, że temat ekologii jest im bardzo bliski. Ochrona zasobów Ziemi, dbanie o stan środowiska naturalnego, ograniczenie ilości wyrzucanych odpadów itp., itd. Robienie zakupów to wbrew pozorom wręcz idealny moment, by w praktyce pokazać naszą troskę o stan środowiska naturalnego. Jak? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Myślenie ekologiczne bowiem to przecież m.in. dbałość o robienie odpowiednich ilościowo zakupów. Za każdym razem, kiedy wyrzucamy żywność, bo zrobiliśmy za duże zakupy, marnujemy wiele zasobów: wodę, energię, paliwo, pracę ludzi itd. Zatem zmniejszanie ilości marnowanego jedzenia ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Zawsze!

Według Polskiej Federacji Banków Żywności, do jednych z najczęstszych powodów wyrzucania żywności należą niewłaściwie zaplanowane zakupy. Na wykresie obok widać, że przyczyna ta stanowi aż 20 proc. wszystkich powodów! Ale co to znaczy w praktyce? Oto historia przeciętnego współczesnego Polaka, z którym niejeden z nas może się identyfikować.

Panu Kowalskiemu żyje się dobrze - pracuje i nie narzeka specjalnie na zarobki,

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 74% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 07-10-2019

Stowarzyszenia Jadłodzielnia Szczecin

Wykres: bankizywnosci.pl
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA