wtorek, 19 lutego 2019.
Strona główna > Wiadomości > Pomoc społeczna się wykrwawia. Pustki w MOPR

Pomoc społeczna się wykrwawia. Pustki w MOPR

Pomoc społeczna się wykrwawia. Pustki w MOPR
Data publikacji: 2019-01-25 13:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-01-30 14:43
Wywietleń: 1707 373165

Ponad 200 z 380 pracowników szczecińskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie nie przyszło w piątek (25 stycznia) do pracy. Część z nich wzięła urlop na żądanie, część poszła oddać krew. W ten sposób zamanifestowali swój udział w ogólnopolskiej akcji "Pomoc społeczna się wykrwawia", organizowanej przez Polską Federację Związkową Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej.

To kolejna forma zwrócenia uwagi na narastające problemy tego środowiska zawodowego. Do piątkowej akcji włączyli się pracownicy jednostek pomocy społecznej ze 150 miast. Zgodnie z ustaloną formułą protestu, poszli oddać krew, albo skorzystali z urlopu na żądanie. "W ten sposób przy okazji zwracamy uwagę na nasze skandaliczne warunki pracy, postulaty wymagające rozwiązań legislacyjnych oraz trwającą od ubiegłego roku całkowitą bierność Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na nasz protest" - tłumaczą organizatorzy akcji.

W piątek wszystkie szczecińskie jednostki Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie są czynne, jednak kadra pracuje w mocno okrojonym składzie. W teren nie wyszła większość pracowników socjalnych. W MOPR jest zatrudnionych 405 osób, tego dnia powinno być obecnych 381 pracowników, jest 176. Pozostali przyłączyli się do protestu.

(gan)

Fot. Anna Gniazdowska

Komentarze

@Laleczka- bez pojęcia...
Próbuj wolno ci , stań do przetargu próbuj, jakoś tak się składa , że to do Szczecina przyjeżdżają się uczyć z innych miast wojewódzkich i biorą przykład przypadek ?? Nie sądzę...
2019-01-27 20:09:33
Laleczka
Trele morele MOPR przegrywa sprawy w SKO bo nie stosuje prawa - pracownicy to gwiazdy ze spalonego teatru - źli i zmanierowani - nie warci żadnych pieniędzy - jak nie będzie pracowników w strajku też wszystko można zrobić szybciej i lepiej - kierownicy nie pozwalają pracować
2019-01-27 17:15:50
Wkurzona i zaniepokojona
Jestem kierownikiem pracownicy socjalni maja ciezka prace w trudnych warunkach z trudnymi przypadkami dodatkowo jest wiele innych ustaw z ktorych nie maja wynagrodzenia tylko dodatkowe obowiazki wladze nie chca dac srodkow na pidwyzki obawiam sie ze porezygnuja z pracy nowych za takie pieniadze sie nie zatrudni czytajac wypowiedzi mysle ze co niektorych klientow to zadowoli gdy nie bedzie mial kto pracowac zwlaszcza w malych gminach odczuja to dotkliwie nie maja pojecia o pracy pracownika socjalnego powtarzaja glupi stereotyp o piciu kawy a w rzeczyeistosci czasami nie mamy czasu zjesc sniadania A Dorota nie masz zielonego pojecia ilu ludzi wymaga pomocy nie widzialas w jakich zyja warunkach przemocy niezaradnosci
2019-01-27 13:16:53
do Janka z dyskoteki
otoz administrcja marne pieniadze zarabia,marne ze szkoda gadac
2019-01-26 17:21:58
Janek z dyskoteki
Zła organizacja pracy MOPR doprowadza do "konsumowania" pieniędzy pomocy socjalnej przez MOPR - kasa trafia na administrację a nie na pomoc socjalną i opiekę
2019-01-26 14:24:03
Dorotka Bimbrowniczka
Wprowadzić komputerowe liczenie godzin na załatwienie sprawy przez pracownika socjalnego; Wtedy wyjdzie ile sie pracuje a ile pije kawe w biurze...pieniądze za pomoc socjalną wysyła się przelewem do banku - do tego pracownik socjalny jest niepotrzebny, ewentualnie w skrajnych przypadkach może być listonosz lub kurier; ilość niechlujnej i sprzecznej z prawem biurokracji pokazuje że etatów w MOPR jest za dużo, i że praca jest nieefektywnie zorganizowana....poza tym są ludzie potrzebujący pomocy socjalnej a nie będący alkoholokami lub narkomanami, i to jest dużo kulturanych ludzi potrzebujących pomocy socjalnej a nie arogancji i bezprawia...alkoholicy to tylko fragment potrzeb socjalnych...
2019-01-26 13:46:37
asdf
dostana przegrupowanie i zatrudnienie w ministerstwie zdrowia szczescia pomyslnosci.niech walcza o słuzbowe samochody i gabinety obok pana prezydenta miasta.jest tyle potrzeb
2019-01-26 06:50:28
Do Dorotki
Dorotko, nikt ich zwalniać nie musi. Sami to robią. A tym chorym pieniądze też bedzie musiał ktoś przyznać. Marnotrawstwo to jest rozdawanie nierobom i alkoholikom. I tu się zgodzę, że potrzebna jest reforma.
2019-01-25 21:08:27
@Dorotka
Droga Pani !! W Polsce obowiązuje ustawa o pomocy społecznej na co nie maja wpływu osoby protestujące ,tylko ustawodawca !!!, czyli obecnie PIS, każde nadużycie obciąża te panie , a za 1900zł chodzić po obszczanych bramach i zbierać informacje , czy można kasę przyznać ( każda ma ok.80 rodzin na głowie)wysłuchiwać przekleństw od patoli 500+ zapraszam można spróbować...
2019-01-25 21:07:42
do by podopieczny
Czlowieku oni nie ze swoich przeciez pieniedzy daja podopiecznym!!!maja okreslone ustawowo kwoty i musza sie trzymac.POZA TYM POMOC NIE POLEGA NA UTRZYMYWANIU KOGOS ,TYLKO JAK SAMA NAZWA WSKAZUJE NA POMAGANIU !!!!
2019-01-25 20:36:58
Dorotka
Zwolnic pracownikow MOPR zrobić nowoczesny ogólnopolski program komputerowy który będzie wszystko śledził - zrobić jak w Anglii na decyzje jest kilkanascie minut - zebranie wszystkich kompetentnych pracowników i KONIEC -- coś jak konsylium i decyzja ostateczna--((((MOPR organizacyjnie jest w czasach stalinowskich, związki zawodowe bronią leninowskiej organizacji pracy czy się stoi czy się leży...z durnym papierkiem o wypożyczenie/przedłużenie aparatu dla chorego rodzina musi objechać cały Szczecin...Polska jest bogata dla marnotrawców i pasożytów...)))))---zrobić czas pracy pracownika socjalnego liczony jak na zachodzie czy w firmach komercyjnych - ile godzin poświęcono na sprawe to wyjdzie marnotrastwo i biurokracja za kase podatnika ...ZWOLNIĆ!!! Kase przekazać na chorych!!
2019-01-25 20:18:07
by.podopieczny.
zarobki mają 2800 a mi przyznawali 80 zł na opał dostałem koks 200 zł na zimę .to są lenie obiboki żądają 1000 zł podwyżki dałbym tym nierobą 1500 zł .
2019-01-25 19:15:48
Tak
Nie szkoda wam urlopu? Przecież na premie w UM poszło 2,5 miliona złotych. Dla was już nie ma.
2019-01-25 14:33:41
Była socjalna
Nie dość, że gardzą wami klienci, to jeszcze macie poniżające płace. Rzućcie w cholerę te robotę. Wyjdzie wam na zdrowie. Zrobiłam to i jestem szczęśliwa. Pozdrawiam Zachód!
2019-01-25 14:19:24
czas
Może pani Elżbieta Rafalska wziełaby się wreszcie za robotę