Wtorek 27 września 2022r. 
REKLAMA

Za ciężką pracę na medal [GALERIA]

Data publikacji: 2018-11-21 15:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:25
Za ciężką pracę na medal
 

Uroczystość z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, podczas której wręczono medale prezydenta RP oraz wyróżnienia, odbyła się w środę w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie. Uhonorowanych zostało ponad dwadzieścia osób.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele służb społecznych z terenu naszego województwa: pracownicy socjalni, kierownicy ośrodków pomocy społecznej, powiatowych centrów pomocy rodzinie, domów pomocy społecznej, środowiskowych domów samopomocy, placówek opiekuńczo-wychowawczych, ośrodków adopcyjnych, pracownicy i wolontariusze organizacji pozarządowych. W uznaniu za wybitne osiągnięcia w zakresie pomocy społecznej szczególnie zasłużeni pracownicy służb społecznych naszego województwa zostali uhonorowani medalami i wyróżnieniami. Aktu wręczenia złotych, srebrnych i brązowych Medali za Długoletnią Służbę, nadanych przez prezydenta RP, oraz wyróżnień wojewody dokonał Marek Subocz, wicewojewoda zachodniopomorski.

- Praca, którą na co dzień wykonujecie, jest bardzo ciężka - mówił M. Subocz. - Wspieracie i pomagacie osoby, które nie radzą sobie często w życiu, albo potrzebują kogoś, kto ich pokieruje. Nie jesteście tylko i wyłącznie pracownikami socjalnymi, ale pełnicie tak naprawdę wiele zawodów, bo jesteście adwokatami, nauczycielami, terapeutami, psychologami, tych funkcji macie naprawdę wiele. Za tą codzienną ciężką i trudną pracę chcę wam serdecznie podziękować i życzyć, by spełniała wasze oczekiwania, byście mieli z tego, co robicie, wiele satysfakcji.

W jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej na terenie naszego województwa w ub. r. zatrudnionych było 6 486 osób, ponad 3 tys. w ośrodkach pomocy społecznej, 2,5 tys. w DPS-ach, 385 osób w ośrodkach wsparcia, 314 w powiatowych centrach pomocy rodzinie, 19 w ośrodkach interwencji kryzysowej, 38 w regionalnym ośrodku polityki i 20 w służbach wojewody realizujących zadania pomocy społecznej.

Najliczniejszą grupę pracowników służb społecznych stanowią pracownicy ośrodków pomocy
społecznej. W 114 OPS-ach w 2016 r. zatrudnionych było 3140 osób, w tym 917 pracowników socjalnych, na 915 etatach.

Anna Gniazdowska

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: Wicewojewoda Marek Subocz przekazuje Złoty Medal za Długoletnią Służbę, nadany przez prezydenta RP Grażynie Targońskiej, wychowawcy w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej nr 1 w Koszalinie.

Zobacz listę nagrodzonych pracowników socjalnych

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

A jak wyglada Perspektywa na przyszlosc...
2018-11-22 00:21:00
Hmm, Ciezka praca z Ciezkimi przypadkami...?? A ciekawe, jakie zdanie... na temat Odznaczonych maja "Klienci" ??? I jak zwyḱle Caly Ciezar tego wszystkiego, musza znow ponosic "Bogu Ducha Winni" Podatnicy !!!
Czyli ze...
2018-11-22 00:09:12
Byc moze wiecej Zatrudnionych... jak Klientow ?/!! Gdzie i Za...gramanice stac juz Nas jest wysyĺac Pieniezna Pomoc w wysokosci az 2 500 000 000 zl rocznie !! Szkoda tylko, ze np. Ci z Syrii i Iraku... jakos Nam wczesniej w latach 1945-2015 Nie Pomagali ???

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA