sobota, 20 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Nagrody i wyróżnienia za służbę drugiemu człowiekowi

Nagrody i wyróżnienia za służbę drugiemu człowiekowi [GALERIA]

Nagrody i wyróżnienia za służbę drugiemu człowiekowi
Data publikacji: 2018-11-20 15:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:25
Wywietleń: 2188 362336

Dwadzieścia sześć osób pracujących w obszarze pomocy społecznej w Szczecinie, odebrało we wtorek nagrody i wyróżnienia prezydenta miasta. Przyznano je za szczególną aktywność w realizacji zadań na rzecz osób wymagających wsparcia i pomocy.

Uroczystość odbyła się Teatrze Lalek Pleciuga w gronie przedstawicieli jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, wsparcia rodziny, miejskich służb, policji, organizacji pozarządowych, Kościoła oraz samorządu.

- Sfera pomocy społecznej to druga, po oświacie, pod względem wielkości i równie ważna przestrzeń, za którą odpowiedzialność ponosi samorząd - mówił Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. - Rozumiana bardzo szeroko, bo mówimy o odpowiedzialności za drugiego człowieka na każdym etapie jego rozwoju, od żłobka, poprzez wsparcie rodzin, rodzin wielodzietnych - tych wszystkich, które borykają się z różnego rodzaju trudnościami - po opiekę nad naszymi seniorami. Żeby w tych przestrzeniach funkcjonować, by miasto mogło realizować swoje obowiązki zgodnie z przepisami, ale też dobrymi zasadami, potrzebni są ludzie.

W Szczecinie te zadania realizuje wielka armia ponad tysiąca osób.

- Do tego potrzebne jest zaangażowanie, sympatia, otwartość na drugiego człowieka, kreatywność, zrozumienie - wyliczał Piotr Krzystek. - Państwa praca to służba drugiemu człowiekowi. Po to jest ten dzień, nasze spotkanie, byśmy mogli za to wszystko podziękować. Za zaangażowanie, wysiłek, pracę często w niełatwych warunkach. Wiemy też doskonale, że cała sfera pomocy społecznej boryka się z wieloma problemami finansowymi, również z tymi płacowymi, o które każdego roku staramy się - w zakresie, w jakim możemy - zadbać. Tak się wydarzy również na przełomie tego i 2019 roku.

Podczas uroczystości nagrody prezydenta otrzymało łącznie 26 osób, które na co dzień pracują w Centrum Opieki nad Dzieckiem im. Konstantego Maciejewicza, szczecińskich Domach Pomocy Społecznej, Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, Ośrodku Wsparcia dla Dzieci Młodzieży i Dorosłych, Szczecińskim Centrum Profilaktyki Uzależnień, Szczecińskim Centrum Świadczeń, Środowiskowym Domu Samopomocy oraz Zespole Żłobków Miejskich. Przyznano je (na wniosek kierowników jednostek), za zaangażowanie i szczególne osiągnięcia w kategoriach: działania na rzecz osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, działania na rzecz pieczy zastępczej, działania na rzecz podnoszenia jakości usług i sprawnego funkcjonowania jednostek organizacyjnych realizujących zadania z zakresu polityki społecznej.

Dodatkowo Wyróżnieniem Prezydenta Miasta Szczecin uhonorowano, jak co roku, organizację pozarządową. Tym razem to wyróżnienie odebrała Fundacja „Robinson Crusoe” z Warszawy, która od 2013 r. we współpracy ze szczecińskim MOPR-em realizuje w naszym mieście projekty wspierające proces usamodzielniania dla opuszczających pieczę zastępczą, podopiecznych rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Po raz pierwszy nagrodzono podmiot niebędący jednostką pomocy społecznej. Wyróżnienie otrzymała Grażyna Szotkowska - prezes zarządu Szczecińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego za bezpośrednie zaangażowanie w tworzenie form wsparcia dla osób, które potrzebują pomocy wspólnoty samorządowej – osób starszych, wychowanków pieczy zastępczej, studentów.

***

Osoby nagrodzone w kategorii Działania na rzecz osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej:

* Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie: Iwona Wysocka, Jadwiga Łatosz,
Alina Masiek, Agnieszka Pisarek.
* Dom Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta”, ul. Krucza 17: Anna Pomorska, Klaudia Danielska-Gaca, Violetta Małachow.
* Dom Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej” przy ul. Romera 21-29: Edyta Morawska,Małgorzata Fijołek, Paweł Chmielewski.
* Środowiskowy Dom Samopomocy, ul. Tartaczna 14: Maciej Wojciechowski, Beata Kłodawska.
* Dom Pomocy Społecznej, ul Broniewskiego 4/6: Grażyna Ochnicka, Anna Niedziałkowska.

Osoby nagrodzone w kategorii Działania na rzecz pieczy zastępczej:
* Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie: Wiesława i Władysław Mika rodzina zastępcza niezawodowa, Wioleta Cieplińska.
* Centrum Opieki nad Dzieckiem im. Konstantego Maciejewicza: Wioleta Bartosik,
Agnieszka Sikorska.

Osoby nagrodzone w kategorii Działania na rzecz podnoszenia jakości usług i sprawnego funkcjonowania jednostek organizacyjnych pomocy społecznej:
* Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie: Ewa Pierwieniecka, Władysław Greszta.
* Ośrodek Wsparcia dla Dzieci Młodzieży i Dorosłych przy pl. O. Jakuba Wujka 6:  Waldemar Kontek.
* Centrum Opieki nad Dzieckiem im. K. Maciejewicza: Wioleta Mitka.
* Szczecińskie Centrum Profilaktyki Uzależnień: Waldemar Pietruszkiewicz.
* Szczecińskie Centrum Świadczeń: Grażyna Stefanowicz, Bożena Kutko.
* Zespół Żłobków Miejskich w Szczecinie: Grażyna Szymańska

Anna Gniazdowska

Fot. Dariusz Gorajski

Nagrody i wyróżnienia za służbę drugiemu człowiekowi Nagrody i wyróżnienia za służbę drugiemu człowiekowi Nagrody i wyróżnienia za służbę drugiemu człowiekowi Nagrody i wyróżnienia za służbę drugiemu człowiekowi Nagrody i wyróżnienia za służbę drugiemu człowiekowi Nagrody i wyróżnienia za służbę drugiemu człowiekowi Nagrody i wyróżnienia za służbę drugiemu człowiekowi Nagrody i wyróżnienia za służbę drugiemu człowiekowi Nagrody i wyróżnienia za służbę drugiemu człowiekowi Nagrody i wyróżnienia za służbę drugiemu człowiekowi Nagrody i wyróżnienia za służbę drugiemu człowiekowi Nagrody i wyróżnienia za służbę drugiemu człowiekowi Nagrody i wyróżnienia za służbę drugiemu człowiekowi Nagrody i wyróżnienia za służbę drugiemu człowiekowi Nagrody i wyróżnienia za służbę drugiemu człowiekowi Nagrody i wyróżnienia za służbę drugiemu człowiekowi Nagrody i wyróżnienia za służbę drugiemu człowiekowi Nagrody i wyróżnienia za służbę drugiemu człowiekowi

Komentarze

-
Pocieszenie za marne pensje.
2018-11-21 06:53:53
Qwerty
Patrzę na zdjęcia i zastanawiam się czy tam pracują tylko osoby 50+? Gdzie młode kadry? Przyszłość tego zawodu? Aha.. Zapomniałam, że za te psie pieniądze nikt normalny tam do pracy nie pójdzie. Lepiej napiszcie ilu ludzi wypowiedzialo w tym roku pracę w MOPRze
2018-11-20 18:41:04

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie