piątek, 10 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Położna ze szpitala „Zdroje” po raz kolejny doceniona

Położna ze szpitala „Zdroje” po raz kolejny doceniona

Położna ze szpitala „Zdroje” po raz kolejny doceniona
Data publikacji: 2020-05-31 23:40
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-01 11:19
Wywietleń: 1811 457483

Katarzyna Rudkiewicz - położna z bloku porodowego szpitala „Zdroje” - po raz kolejny została laureatką w konkursie „Bezcenna Każda Kropla”, którego organizatorem jest Polski Bank Komórek Macierzystych.  

- Konkurs ten dotyczy najlepszych pobrań krwi pępowinowej w kraju pod względem jałowości i objętości - tłumaczy Magdalena Knop, rzeczniczka prasowa szpitala „Zdroje”. - Aseptyka pobrania jest niezwykle istotną kwestią, gdyż od jakości pobranego podczas porodu materiału zależy, czy uzyskana krew pępowinowa będzie mogła w przyszłości uratować komuś życie lub poprawić jego jakość. Katarzyna Rudkiewicz zajęła II miejsce w Polsce w kategorii „Największy odsetek jałowych pobrań”.

Jest to położna, która od wielu lat wyróżnia się w jakości pobrań krwi pępowinowej, wielokrotnie zajmując miejsce na podium w tym ogólnopolskim konkursie. Nie jest jedyną położną ze szpitala w Zdrojach, której ciężka praca i jej wymierne efekty zostały docenione. W ubiegłym roku I miejsce w Polsce w kategorii „Najlepsza średnia objętość pobranej krwi pępowinowej” oraz II miejsce w kategorii „Największy odsetek jałowych pobrań” zajęła jej koleżanka z bloku porodowego - Magdalena Mikołajczak.

Każdego roku wręczenie nagród odbywało się podczas uroczystej gali w Warszawie. W tym, z powodu sytuacji epidemiologicznej, impreza w takiej formie odbyć się nie mogła. Jednak równie zaszczytne było otrzymanie dyplomu i wyróżnienia w cieniu dostojnej śliwy, która rośnie na terenie szpitala.

(ip)

Fot. Szpital „Zdroje”

 

Komentarze

Blok porodowy
Tam miernikiem dobrej pracy jest niski procent powiklan podczas porodow. Natomiast koncentracja uwagi na pobieraniu krwi pepowinowej w tym niestety nie pomaga.
2020-06-01 10:51:03

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie