poniedziałek, 10 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Puchar Pielęgniarki Roku 2019 w rękach zwyciężczyni ze Szczecina

Puchar Pielęgniarki Roku 2019 w rękach zwyciężczyni ze Szczecina

Puchar Pielęgniarki Roku 2019 w rękach zwyciężczyni ze Szczecina
Data publikacji: 2020-05-15 22:11
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-19 18:17
Wywietleń: 2099 455527

Pielęgniarka Roku 2019 – mgr piel. Marta Strzelbicka z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM w Szczecinie - otrzymała puchar XV edycji konkursu organizowanego przez Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie. Pierwsze miejsce zdobyła jako autorka wyjątkowej inicjatywy – programu muzykoterapii na oddziale intensywnej terapii.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu były: "Innowacje Roku 2019 w zakresie poprawy jakości opieki pielęgniarskiej". Wśród kryteriów oceny kapituły konkursu były m.in.: nowatorstwo projektu w odniesieniu do funkcjonujących rozwiązań w pielęgniarstwie w Polsce i na świecie, oparcie projektu na dowodach naukowych oraz znaczenie projektu dla odbiorców opieki pielęgniarskiej.

W tym roku, z powodu epidemii koronawirusa, puchar przechodni przyjechał z Krakowa (laureatka ubiegłorocznej edycji konkursu mgr piel. Beata Nowak pracuje w Szpitalu Specjalistycznym im. L. Rydygiera w Krakowie) bezpośrednio do Szczecina. Uroczystość odbyła się w piątek (15 maja) na Wydziale Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Pielęgniarka Roku 2019

Na co dzień Marta Strzelbicka pracuje jako pielęgniarka koordynująca w Klinice Anestezjologii, Intensywnej Terapii i Ostrych Zatruć  szpitala na Pomorzanach. W realizacji projektu muzykoterapii wspiera ją jej współpracownik i techniczny duch projektu – mgr Jakub Anweiler, fizjoterapeuta kliniki.

- To, na co Marta Strzelbicka zwraca uwagę w swojej pracy, to by w każdym pacjencie zobaczyć człowieka i jego emocje, a nie tylko przypadek kliniczny - ocenia Bogna Bartkiewicz, rzecznik prasowy SPSK2 w Szczecinie.

(ip)

 Fot. SPSK2 w Szczecinie

Puchar Pielęgniarki Roku 2019 w rękach zwyciężczyni ze Szczecina

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
30
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie