Sobota, 18 maja 2024 r. 
REKLAMA

Policjant z pasją biegania

Data publikacji: 28 września 2016 r. 10:01
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:16
Policjant z pasją biegania
 

Zwycięzcą niedzielnego Biegu Górskiego na K2 na szczecińskiej Gubałówce w klasyfikacji OPEN  został asp. szt. Krzysztof Juszczyk z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą. To już VI edycja tego biegu, w których od początku uczestniczył funkcjonariusz. Jego zmagania dwa lata temu zakończyły się zajęciem trzeciego miejsca a w tym roku szczeciński policjant stanął na najwyższym podium. To kolejne zwycięstwo Krzysztofa Juszczaka, biegacza z wieloletnim stażem i licznymi sukcesami w sportowych zmaganiach.

W niedzielę 25 września 2016 r. ponad 500 biegaczy wzięło udział w Biegu Górskim na K2 , który odbył się na Gubałówce. Zawodnicy musieli pokonać dystans 8611 m ( wysokość góry K2)  na typowo leśno – crossowej trasie, na której znajdowało się wiele podbiegów, zbiegów, korzeni, kamieni i piasku. Specyfika terenu sprawiała, że był to bieg o charakterze górskim  pomimo, że obejmował tereny nizinne.

Tegoroczny Bieg Górski był VI edycją zmagań pasjonatów biegania. Asp.szt. Krzysztof Juszczak w zdobywaniu szczytu K2 na Gubałówce uczestniczy od 2011 roku, od narodzin tej inicjatywy. W 2014 roku policyjny biegacz stanął na podium zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji OPEN, a w tym roku był bezkonkurencyjny i sięgnął po złoto.

To nie pierwsze jego trofeum w tym roku. Na początku września 2016r. podczas XIX Choszczeńskiej Dziesiątki ( do pokonania 10 km ulicami Choszczna) w klasyfikacji  służb mundurowych asp. szt. Krzysztof Juszczyk zajął I miejsce.

Funkcjonariusz już przygotowuje się do kolejnych wyzwań biegowych pod koniec roku.

- Krzysztof swoją przygodę z bieganiem rozpoczął 7 lat temu, początkowo zajmował się tym hobbistycznie, jednak z czasem przerodziło się to w prawdziwą pasję i zaczął profesjonalnie przygotowywać się do treningów. Od 2012 na poważnie zaczął pojmować sportowe wyzwania, które od razu odbiły się szerokim echem w zdobywanych trofeach i jego sukcesach na tym polu. Właśnie w 2012 roku wielokrotnie zajmował miejsca na podium. Często podczas Mistrzostw Polski Policjantów – „ Maratonu w Dębnie”  zdobywa  I miejsca  lub jest w ścisłej w czołówce najlepszych - informuje asp. szt. Irena Kornicz.

Od kilku lat jest najlepszym 'biegającym” policjantem z województwa zachodniopomorskiego. Juszczyk zaszczepił sportowego ducha wśród kolegów z pracy i swoich dzieci, które podążając śladami ojca biegają i osiągają własne „ małe” sukcesy i trofea. 

(por)

 Fot. Jarosław Dulny – Fotografia Sportowa- dulny foto

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

OBSERWATOR
2016-09-28 14:32:19
Zuch z niego!!!! Strach uciekać przed nim. to zła informacja dla złodziei i bandziorów. Jednocześnie uważam ,ze nie powinno sie ujawniać tak oficjalnie umiejętności policjantów bo to jest wskazówka dla półświatka jak skutecznie uciekać policji i jakimi środkami uciekać- auto, rower, na nogach czy helikopter. ciekawy jestem jak inni koledzy Pana Krzysztofa z jednostki.
Pete
2016-09-28 13:27:24
I specjalnej koszulki Pan Marszałek nie musiał sponsorować ?
Bieg
2016-09-28 10:50:49
Powinien wziąć kolegów ze wszystkich jednostek, ciekawe jakie byłyby ich wyniki w tym biegu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA