czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Powrót kajakowych mistrzostw do Szczecina

Powrót kajakowych mistrzostw do Szczecina

Powrót kajakowych mistrzostw do Szczecina
Data publikacji: 2016-09-21 14:21
Wywietleń: 974 155896

87 zawodników z całego regionu przyjedzie w najbliższą sobotę do Szczecina, żeby wystartować w Mistrzostwach Województwa Młodzików i Dzieci w Kajakarstwie. To pierwsza od ponad 20 lat tego typu impreza w naszym mieście. KS Wiskord zaprasza na przystań Centrum Żeglarskiego 24 września o godzinie 10:30.

W najbliższy weekend rywalizować będą młodzicy (urodzeni w latach 2002 i 2003) oraz dzieci (urodzone w 2004 roku i młodsze). Pokonają trasy 1000 m i 2000 m na Jeziorze Dąbie, w pobliżu mariny Centrum Żeglarskiego. Pierwsze starty planowane są na godzinę 10.30, a zakończenie około godziny 14:30. Dla wszystkich zawodników przewidziany jest poczęstunek, drobne upominki, a dla zwycięzców nagrody i medale.

- Warto przyjechać na przystań i zobaczyć zmagania młodych sportowców, którzy marzą o doskonałych wynikach i osiągnięciach ich starszych kolegów i koleżanki na przykład na mistrzostwach Polski, Europy i olimpiadzie - zaprasza Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik prasowy Centrum Żeglarskiego przy ul. Przstrzennej.

Organizatorami zawodów są Centrum Żeglarskie i Klub Sportowy Wiskord, którego kajakarze zdobywają najwyższe lokaty na imprezach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Wychowankowie KS Wiskord to wielokrotni mistrzowie i wicemistrzowie Polski. Dodatkowo Norbert Kuczyński to tegoroczny, brązowy medalista mistrzostw Europy - K4-1000 M Seniorów, a wcześniej także mistrz Polski k1 500 m. Z kolei Damian Uhle i Norbert Kuczyński to wicemistrzowie Polski seniorów, a w ducie są też zdobywcami 1. miejsca młodzieżowxch mistrzostw kraju w konkurencji K2 1000 m. Natomiast Konrad Łoś i Przemek Mulak zajęli 2. miejsce w C2 na 500 m juniorów podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostwach Polski Juniorów w Kajakarstwie, a Kazimierz Krzyżański i Edward Garczewski są mistrzami Polski weteranów w k2 na 1000 m.

(mir)

Fot. (Centrum Żeglarskie)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy