Piątek, 01 marca 2024 r. 
REKLAMA

Ponad pół tysiąca osób na marszobiegu! [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 17 września 2016 r. 15:29
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:15
Ponad pół tysiąca osób na marszobiegu!
 

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w trzecim "Marsz-o-biegu dla hospicjum", jaki odbył się w sobotę (17 września) na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Uczestnicy imprezy podkreślali, że wspólny charytatywny cel wspaniałe motywował do sportowego wysiłku.

O godzinie 11 na starcie stanęło 547 osób. Każda z nich wcześniej zadeklarowała ile okrążeń wokół Jasnych Błoni pokona, biegnąc lub maszerując, i wpłaciła adekwatne wpisowe. Zebrane w ten sposób pieniądze pomogą w zakupie sprzętu medycznego dla pacjentów Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

Katarzyna Wenerska-Wasiluk pokonała dwa okrążenia z 9-miesięcznym synkiem Antosiem i mężem Jakubem. Mama niosła Antosia w chuście.

- Pierwszy raz wzięłam udział w marszobiegu dwa lata temu, potem miałam rok przerwy, a teraz znów tu jesteśmy, już całą rodziną - mówiła.

W wózku pięć kółek z biegnącymi rodzicami pokonał 4,5 miesięczny Julian.

- Skoro jest taka akcja, można pobiec i pomóc, dlaczego nie? - mówi Piotr Jankowski. - Biegam z synem, odkąd skończył trzeci tydzień życia.

8-letni Adam Zarobiak biegł i maszerował ze swoją 62-letnią babcią Zdzisławą, wspólnie pokonując 7 kółek. Paulina Szymczyk, która na imprezę przyjechała z Bań, przebiegła ich 11.

- Biegi charytatywne są najlepsze, doskonale motywują - mówiła na mecie.

Dziesięć okrążeń dla hospicjum pokonał Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

- Biegam rekreacyjnie dwa razy w tygodniu od 3 do 5 kilometrów, nie miałem więc kłopotu z tą trasą - mówił prezydent. - Pogoda jest doskonała, podobnie jak miejsce. Zacienione alejki na Jasnych Błoniach dają komfortowe warunki do biegania.

Na miejscu na chętnych czekał mobilny punkt poboru krwi, było też stanowisko fundacji DKMS. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, główny sponsor marszobiegu, przygotował „Miasteczko Portowe” z atrakcjami dla dzieci. Portowa drużyna wystartowała też w marszobiegu.
 
Organizatorami imprezy byli instruktorzy hufca ZHP Szczecin Pogodno. Patronował jej "Kurier Szczeciński".

W sobotę (17 września) o godz. 18 odbędzie się jeszcze koncert charytatywny dla hospicjum w DK „Słowianin”.  To inicjatywa hospicyjnych wolontariuszy. Wystąpią m.in. Damian Ukeje, Jackpot i inne szczecińskie zespoły. Bilety-cegiełki można kupić przy wejściu. (gan)

Film: Anna Gniazdowska
Fot. Robert Stachnik


Więcej zdjęć w naszej galerii

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Gargamel
2016-09-17 23:15:12
Niech prezydent zamiast biegać przejdzie się po centrum miasta i oceni czy utrzymywanie straży miejskiej faktycznie jest takie niezbędne jak mówią jego pseudodoradcy.
Bieg
2016-09-17 17:04:39
No tak, prezydent biega kilka razy w tygodniu, aby nadzorować, czy rzeczywiście należały się nagrody tym najlepszym w Szczecinie menadżerom od śmieci i torów.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA