Wtorek 26 października 2021r. 
REKLAMA

Pogotowie zwolniło miejsce urzędowi. Chce szybko wybudować siedzibę

Data publikacji: 2019-09-24 12:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-25 08:02
Pogotowie zwolniło miejsce urzędowi. Chce szybko wybudować siedzibę
 

Szczecińskie pogotowie ratunkowe wyprowadziło się ze swojej siedziby przy ul. Mazowieckiej. Administracja tej służby przeniosła się do tymczasowej lokalizacji przy ul. Mieszka I. Zmiana związana jest z budową nowej siedziby Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego - ma powstać właśnie pomiędzy ul. Mazowiecką a al. Piłsudskiego w Szczecinie. Pogotowie liczy, że w tymczasowej siedzibie nie pozostanie długo, bo niebawem ma także ruszyć budowa jego bazy.

Z lokalizacji przy ul. Mazowieckiej pogotowie musiało także przenieść swój warsztat, w którym prowadzone były drobne naprawy karetek. Teraz znajduje się on w filii WSPR w Dąbiu przy ul. Gryfińskiej 2a. Działalność stacji diagnostycznej, która również funkcjonowała przy ul. Mazowieckiej, została już 9 września zawieszona do odwołania. 

Przy ul. Mieszka I, w tamtejszym budynku biurowym, znajdują się teraz m.in. sekretariat, gabinet dyrektora WSPR w Szczecinie, kancelaria, dział księgowości, dział kadr, dział płac i dział techniczny. W biurowcu jest 18 pokoi biurowych, sala konferencyjna i serwerownia. - poinformowała Paulina Targaszewska, rzeczniczka WSPR w Szczecinie. 

Administracja WSPR w Szczecinie ma tu funkcjonować przez 1,5 roku.

- Wierzymy, że w tym czasie uda się zrealizować plany inwestycyjne dotyczące choć jednej z dwóch nowych, planowanych siedzib pogotowia przy ul. Duńskiej i ul. Twardowskiego - przyznaje rzeczniczka. - Trwają prace nad realizacją obu inwestycji.

Najbliżej realizacji wydaje się być siedziba przy ul. Duńskiej

- Gotowy jest projekt budowlany, złożona została dokumentacja potrzebna do otrzymania pozwolenia na budowę - informuje rzeczniczka. - Zgodnie z planem prace budowlane na terenie przy ul. Duńskiej będą mogły rozpocząć się pod koniec tego roku, potrwają do końca 2020 roku. Na powierzchni 4856 m kw. ma tu powstać budynek, w którym znajdą się pomieszczenia dla ratowników medycznych i zaplecze garażowo-techniczne dla ambulansów. Szacunkowy koszt inwestycji to ok. 10 mln zł.

Druga siedziba ma powstać przy ul. Twardowskiego.

- W przypadku tej siedziby do końca tego roku ma zostać wyburzona część budynków znajdujących się na tym terenie - zapowiada Paulina Targaszewska. - Przetarg na wykonanie prac wyburzeniowych jest w toku, trwa analiza dokumentacji. Podjęto także kolejną próbę uzyskania dofinansowania inwestycji z budżetu państwa. Na powierzchni około 1,7 ha mają tu powstać dwa budynki: B1 i B2. W budynku B1 znajdzie się część administracyjno-szkoleniowa, natomiast w budynku B2 będą znajdowały się pomieszczenia dla zespołów ratownictwa medycznego i zaplecze garażowo-techniczne dla karetek. WSPR w Szczecinie posiada gotowy projekt i pozwolenie na budowę (ważne 3 lata), które otrzymała w lutym 2018 roku. Szacunkowy koszt inwestycji to 51 mln zł.

(sag)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jagódka Trujæca
2019-09-25 06:39:16
Na dom starcow nie ma a na Palac Marszalka jest - wladza co kocha siebie a potrzebujacych ma w ...
Twój mental na pewno jest postkomunistyczny
2019-09-24 23:31:18
.
A wogole
2019-09-24 22:31:53
To PO-co i KO-mu... ten Cywilny ( Nie Wojskowy ) Marszalek jest PO-trzebny ??? A jako przedstawiciel PO-stkomunistycznej Parti, to niech ewentualnie "jak juz musi" PO-wprowadza sie na tzw. "stare smieci"... tj. do bylego KW PZPR przy pl. Zolnierza - alibo przeniesie sie s-PO-wrotem do swojego Goleniowa !!
Ano
2019-09-24 18:20:30
Marszałek będzie budować sobie siedzibę za 200 milionów więc dla pogotowia już nie starczy :(
bezczelność urzędasów
2019-09-24 16:27:08
Nie wystarczy już im budynek obok uniwersytetu na Mickiewicza? Jak urzędasów za dużo, to niech się za uczciwą pracę wezmą.
Kompletny hyź? bezczelność?
2019-09-24 14:41:01
Ile jeszcze nasz Najjaśniejszy Urząd zajmie lokali w Szczecinie???

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ