sobota, 06 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szczecińscy ratownicy wracają z pucharem. Rywalizowali z najlepszymi

Szczecińscy ratownicy wracają z pucharem. Rywalizowali z najlepszymi

Szczecińscy ratownicy wracają z pucharem. Rywalizowali z najlepszymi
Data publikacji: 2019-09-15 08:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-15 18:57
Wywietleń: 814 414573

Najlepsi ratownicy wystartowali w XVIII Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym w Legnicy. Jeden z pucharów trafił do grupy reprezentującej Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Zespół WSPR w Szczecinie znalazł się na podium - zajął trzecie miejsce. Pozostałe dwa nasze zespoły uplasowały się w pierwszej dziesiątce.

W tegorocznych ogólnopolskich zawodach udział brało 38 grup ratowników.

- Na liście uczestników znalazły się najlepsze zespoły z całego kraju, które zakwalifikowały się do finału, bo zdobyły wysokie noty w eliminacjach (zawodach regionalnych) - informuje Paulina Targaszewska, rzeczniczka WSPR w Szczecinie. - Nasze województwo reprezentowały trzy zespoły z filii WSPR w Szczecinie. Każdy miał do wykonania kilka zadań sprawdzających wiedzę, umiejętności komunikacyjne, poprawność wykonywania medycznych czynności ratunkowych, sprawność fizyczną, zdolność do podejmowania szybkich decyzji oraz sposób komunikacji.

Część z zadań trzeba było wykonać w nocy. Na miejscu zorganizowano symulacje różnych wypadków z udziałem pacjentów, którym ratownicy musieli udzielić pomocy. Wśród poszkodowanych było m.in. 9-letnie dziecko z problemami kardiologicznymi, mężczyzna kopnięty przez konia w głowę, płetwonurek z urazem ciśnieniowym czy ofiara wypadku z poważnym urazem głowy. Nasi ratownicy medyczni świetnie dali sobie radę ze wszystkimi zadaniami i wszyscy znaleźli się w pierwszej dziesiątce najwyżej ocenionych przez sędziów zespołów.

Miejsce 8 zajął zespół WSPR w Szczecinie w składzie: Adam Rudnik, Ernest Kowalski i Damian Jarociński. Miejsce 6 - zespół WSPR w Szczecinie w składzie: Roman Mantaj, Piotr Tatol i Łukasz Kondrusik.

Na trzecim stopniu podium stanął zespół WSPR w Szczecinie w składzie: Bartłomiej Zimoch, Maciej Denisiuk i Patryk Fortuniak. Ci ratownicy przywiozą do Szczecina ogromny puchar.

- Poziom tegorocznych mistrzostw był bardzo wysoki – mówi Bartłomiej Zimoch, ratownik medyczny WSPR w Szczecinie. – Różnice punktowe między pierwszymi dziesięcioma zespołami były naprawdę niewielkie, to świadczy o ogromnej wiedzy i umiejętnościach uczestników, ale też o zaciętej walce o zwycięstwo. Scenariusze zadań, które musieliśmy wykonać, były specyficzne dla tego regionu Polski, ale jednocześnie bardzo interesujące. 

Miejsce I na zawodach zajął zespół ze Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie, a miejsce II zespół ze Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Opocznie. 

(a)

Fot. WSPR w Szczecinie

Szczecińscy ratownicy wracają z pucharem. Rywalizowali z najlepszymi

Komentarze

Bardzo Dziekujemy... ! !
Za Wasze Wysliki i calo-dobowe Poswiecenia - dla Ratowania Ludziego Zycia... !!!
2019-09-15 18:56:53

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie