Sobota 04 lutego 2023r. 
REKLAMA

Podejrzany usłyszał zarzuty dwóch kolejnych zabójstw

Data publikacji: 2019-11-09 13:42
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 19:27
Podejrzany usłyszał zarzuty dwóch kolejnych zabójstw
 

Mężczyźnie, podejrzanemu o zabójstwo w czerwcu tego roku kobiety, przedstawiono zarzut zabójstwa kolejnych dwóch kobiet – w 2016 r. i 2018 r. – poinformowała w sobotę szczecińska prokuratura okręgowa.

Podejrzany Mariusz G. to znany kołobrzeski przedsiębiorca i działacz społeczny. Przez dłuższy czas piastował stanowisko wiceprezesa Kołobrzeskiego Klubu Morsów, w którym zajmował się promocją i marketingiem. Jak wspominają jego koledzy ze stowarzyszenia, był miły i uczynny. Nikt nie przypuszczał, że na swoich rękach może mieć krew. Członkowie klubu, którzy w środę spotkali się w kołobrzeskiej restauracji Barka, nie dowierzali, że tego właśnie dnia ich koledze postawiono zarzut morderstwa.

Mariusz G. jest podejrzany m.in. o dokonanie 7 czerwca 2019 r. na terenie gminy Kołobrzeg zabójstwa kobiety z powodu motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Nadzorujący to śledztwo prokurator z „Archiwum X” – Działu do Spraw Cyberprzestępczości i Nowoczesnych Technologii Wykrywczych Prokuratury Okręgowej w Szczecinie - 8 listopada 2019 r. przedstawił mężczyźnie zarzuty dotyczące dokonania dwóch kolejnych zabójstw – poinformowała prokuratura.

Jak dotychczas ustalono podejrzany w sprawie mężczyzna, który usłyszał zarzuty między innymi dotyczące przywłaszczenia mienia pokrzywdzonej oraz dokonania w czerwcu 2019 r. jej zabójstwa, utrzymywał w przeszłości kontakty również z dwiema innymi kobietami, które także zaginęły w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach. Dodatkowo wykonane czynności wykazały, że ich zaginięcia miały związek z niekorzystnym rozporządzeniem mieniem na rzecz podejrzanego. Dalsze czynności mające na celu ustalenie aktualnych miejsc pobytu dwóch zaginionych kobiet, doprowadziły do zgromadzenia materiału dowodowego, który w dalszej kolejności pozwolił na ujawnienie dwóch kolejnych ukrytych ciał obu poszukiwanych pokrzywdzonych.

Dotychczasowe działania funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz prokuratora z „Archiwum X” Prokuratury Okręgowej w Szczecinie dały prokuratorowi podstawy do ogłoszenia mężczyźnie w dniu 6 listopada 2019 r. zarzutu związanego z dokonaniem w dniu 7 czerwca 2019 r. na terenie gminy Kołobrzeg zabójstwa pokrzywdzonej z powodu motywacji zasługującej na szczególne potępienie, tj. o czyn z art. 148 § 2 pkt 3 kk. Zebrany w ostatnim czasie materiał dowodowy wykazał, że również dwie pozostałe poszukiwane kobiety padły ofiarami zabójstwa, których dopuścił się ten sam mężczyzna. Z tego względu 8 listopada 2019 r. prokurator nadzorujący śledztwo przedstawił podejrzanemu dwa zarzuty dotyczące dokonania wiosną 2016 r. oraz w październiku 2018 r. na terenie gminy Kołobrzeg zabójstw dwóch pokrzywdzonych kobiet z powodu motywacji zasługującej na szczególne potępienie, tj. o czyn z art. 148 § 2 pkt 3 kk.

Obecnie w śledztwie trwa dalsze gromadzenie materiału dowodowego w celu wszechstronnego wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy.

W związku z przedstawionym dotychczas zarzutem przywłaszczenia mienia podejrzany na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany. Ten środek zapobiegawczy jest aktualnie stosowany w prowadzonym śledztwie.

Za zarzucane podejrzanemu czyny m. in z art. 148 § 2 pkt 3 kk grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

(reg)

Fot. policja

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

to nie "za zimna sprawa"
2019-11-10 22:41:00
- to zimny drań!
guciu
2019-11-10 13:58:05
Mors za zimna sprawa !?
"Szczyt morderczy"
2019-11-09 17:38:17
A krwi Ofiar... tez przypadkiem "nie wypijal" ???
?
2019-11-09 15:25:08
Miłe oblicze ... diabła ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA