piątek, 14 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Podejrzany usłyszał zarzuty dwóch kolejnych zabójstw

Podejrzany usłyszał zarzuty dwóch kolejnych zabójstw

Podejrzany usłyszał zarzuty dwóch kolejnych zabójstw
Data publikacji: 2019-11-09 13:42
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 19:27
Wywietleń: 2031 426803

Mężczyźnie, podejrzanemu o zabójstwo w czerwcu tego roku kobiety, przedstawiono zarzut zabójstwa kolejnych dwóch kobiet – w 2016 r. i 2018 r. – poinformowała w sobotę szczecińska prokuratura okręgowa.

Podejrzany Mariusz G. to znany kołobrzeski przedsiębiorca i działacz społeczny. Przez dłuższy czas piastował stanowisko wiceprezesa Kołobrzeskiego Klubu Morsów, w którym zajmował się promocją i marketingiem. Jak wspominają jego koledzy ze stowarzyszenia, był miły i uczynny. Nikt nie przypuszczał, że na swoich rękach może mieć krew. Członkowie klubu, którzy w środę spotkali się w kołobrzeskiej restauracji Barka, nie dowierzali, że tego właśnie dnia ich koledze postawiono zarzut morderstwa.

Mariusz G. jest podejrzany m.in. o dokonanie 7 czerwca 2019 r. na terenie gminy Kołobrzeg zabójstwa kobiety z powodu motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Nadzorujący to śledztwo prokurator z „Archiwum X” – Działu do Spraw Cyberprzestępczości i Nowoczesnych Technologii Wykrywczych Prokuratury Okręgowej w Szczecinie - 8 listopada 2019 r. przedstawił mężczyźnie zarzuty dotyczące dokonania dwóch kolejnych zabójstw – poinformowała prokuratura.

Jak dotychczas ustalono podejrzany w sprawie mężczyzna, który usłyszał zarzuty między innymi dotyczące przywłaszczenia mienia pokrzywdzonej oraz dokonania w czerwcu 2019 r. jej zabójstwa, utrzymywał w przeszłości kontakty również z dwiema innymi kobietami, które także zaginęły w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach. Dodatkowo wykonane czynności wykazały, że ich zaginięcia miały związek z niekorzystnym rozporządzeniem mieniem na rzecz podejrzanego. Dalsze czynności mające na celu ustalenie aktualnych miejsc pobytu dwóch zaginionych kobiet, doprowadziły do zgromadzenia materiału dowodowego, który w dalszej kolejności pozwolił na ujawnienie dwóch kolejnych ukrytych ciał obu poszukiwanych pokrzywdzonych.

Dotychczasowe działania funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz prokuratora z „Archiwum X” Prokuratury Okręgowej w Szczecinie dały prokuratorowi podstawy do ogłoszenia mężczyźnie w dniu 6 listopada 2019 r. zarzutu związanego z dokonaniem w dniu 7 czerwca 2019 r. na terenie gminy Kołobrzeg zabójstwa pokrzywdzonej z powodu motywacji zasługującej na szczególne potępienie, tj. o czyn z art. 148 § 2 pkt 3 kk. Zebrany w ostatnim czasie materiał dowodowy wykazał, że również dwie pozostałe poszukiwane kobiety padły ofiarami zabójstwa, których dopuścił się ten sam mężczyzna. Z tego względu 8 listopada 2019 r. prokurator nadzorujący śledztwo przedstawił podejrzanemu dwa zarzuty dotyczące dokonania wiosną 2016 r. oraz w październiku 2018 r. na terenie gminy Kołobrzeg zabójstw dwóch pokrzywdzonych kobiet z powodu motywacji zasługującej na szczególne potępienie, tj. o czyn z art. 148 § 2 pkt 3 kk.

Obecnie w śledztwie trwa dalsze gromadzenie materiału dowodowego w celu wszechstronnego wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy.

W związku z przedstawionym dotychczas zarzutem przywłaszczenia mienia podejrzany na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany. Ten środek zapobiegawczy jest aktualnie stosowany w prowadzonym śledztwie.

Za zarzucane podejrzanemu czyny m. in z art. 148 § 2 pkt 3 kk grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

(reg)

Fot. policja

Komentarze

to nie "za zimna sprawa"
- to zimny drań!
2019-11-10 22:41:00
guciu
Mors za zimna sprawa !?
2019-11-10 13:58:05
"Szczyt morderczy"
A krwi Ofiar... tez przypadkiem "nie wypijal" ???
2019-11-09 17:38:17
?
Miłe oblicze ... diabła ?
2019-11-09 15:25:08

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie