Niedziela 17 października 2021r. 
REKLAMA

Rozkochiwał, wyłudzał i zabijał. Morderca kobiet z Kołobrzegu z zarzutem

Data publikacji: 2019-11-07 13:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-09 13:29
Rozkochiwał, wyłudzał i zabijał. Morderca kobiet z Kołobrzegu z zarzutem
 

Uwodził kobiety, a następnie pozbawiał je życia. W tak okrutny sposób miał działać mężczyzna, o którym pierwszy raz „Kurier” pisał w lipcu 2019 r. Po kilku miesiącach intensywnego śledztwa nadzorowanego przez prokuratora z „Archiwum X”, sprawca w środę (6 listopada) usłyszał zarzut zabójstwa z motywacji zasługującej na szczególne potępienie.

Mariusz G. to dość znany kołobrzeski przedsiębiorca i działacz społeczny. Przez dłuższy czas piastował stanowisko wiceprezesa Kołobrzeskiego Klubu Morsów, w którym zajmował się promocją i marketingiem. Jak wspominają jego koledzy ze stowarzyszenia, był miły i uczynny. Nikt nie przypuszczał, że na swoich rękach może mieć krew.

Śledztwo w sprawie zaginięcia kilku kobiet trwa od kilku miesięcy. Zostało powierzone Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, a nadzorowane jest przez prokuratora z „Archiwum X” – Działu do Spraw Cyberprzestępczości i Nowoczesnych Technologii Wykrywczych Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Przełomem  w śledztwie było zgromadzenie materiału dowodowego, który wykazał, że jedna z zaginionych kobiet padła ofiarą zabójstwa. Miał tego dokonać mężczyzna podejrzany o przywłaszczenie jej mienia.

– W toku prowadzonego postępowania ustalono, iż pokrzywdzona zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Jednocześnie wykonane dotychczas czynności wykazały, że zaginięcie pokrzywdzonej miało związek z przywłaszczeniem przez podejrzanego należącego do niej mienia. Dalsze czynności ukierunkowane na ustalenie aktualnego miejsca pobytu zaginionej kobiety oraz ostatni kontakt, doprowadziły do zgromadzenia materiału dowodowego, który w dalszej kolejności pozwolił na ujawnienie ukrytego ciała pokrzywdzonej – informuje prok. Joanna Biranowska-Sochalska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

W środę (6 listopada) mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa z motywacji zasługującej na szczególne potępienie. 

– Aktualnie w śledztwie trwa dalsze gromadzenie materiału dowodowego – dodaje prok. Joanna Biranowska-Sochalska

43-letni Mariusz G. od lipca przebywa w areszcie. Grozi mu nawet dożywocie.

Więcej czytaj w magazynowym „Kurierze Szczecińskim” i eKurierze z 8 listopada 2019 r.

(pw)

Fot. arch. policji

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kazdy sobie "rzepke skrobie"
2019-11-08 00:26:43
Co niektorzy Mezczyzni "morduja" w brutalny sposob - a co niektore Kobiety Psychicznie i Taktycznie glownie poprzez Rozwody...!/!
a jednak
2019-11-07 17:28:01
UCZESTNICTWO w spędach "morsów " na zdrowie nie zawsze wychodzi !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ