Wtorek, 16 kwietnia 2024 r.

Pobiegli ulicami Pobierowa na dystansie 10 km

Data publikacji: 03 października 2022 r. 17:00
Ostatnia aktualizacja: 03 października 2022 r. 17:16

Przy pięknej słonecznej pogodzie ponad 150 biegaczy wystartowało na trasę 10-kilometrowego biegu ulicami Pobierowa. Już na starcie silne tempo narzucili Paweł Murawski i Kacper Chruścicki, którzy rozegrali na mecie zacięty finisz. Trzecie miejsce zajął Łukasz Szymański. W kategorii pań zwyciężyła Małgorzata Krynicka-Grzyb, która pokonała Emilię Wolińską i Weronikę Bysiak.

Rozegrano także wyścig na dystansie 5 km, w którym wystartowali miłośnicy nordic walking. Wśród panów najszybszy był Marek Dołęgowski, przed Marianem Mańką i Andrzejem Karolakiem. W grupie pań najszybciej trasę przeszła Sylwia Ziółkowska, która wyprzedziła Agnieszkę Podhajny i Annę Malinowską.

Nagrody zwycięzcom wręczył wójt gminy Rewal Konstanty Tomasz Oświęcimski oraz poseł z Pobierowa Artur Łącki.

Sponsorami zawodów były m.in.: Mercedes Benz DDB Auto Bogacka, Wodociągi Rewal, miejscowe ośrodki wypoczynkowe, lokale gastronomiczne i anonimowy sponsor, który zafundował cztery telewizory 43-calowe, które były losowane spośród wszystkich uczestników imprezy. Na mecie czekała na wszystkich znakomita zupa gulaszowa i smażona karkówka.