Środa 05 października 2022r. 
REKLAMA

Wkrótce Sanprobi Uro-Run. Zapisy ruszyły

Data publikacji: 2022-08-18 07:32
Ostatnia aktualizacja: 2022-08-18 09:31
Wkrótce Sanprobi Uro-Run. Zapisy ruszyły
Celem wydarzenia jest promocja zdrowego trybu życia i edukacji w zakresie zdrowia, a szczególnie nowotworowych chorób urologicznych. Fot. archiwum  

Bieg, marsz, profilaktyka zdrowotna, piknik rodzinny. Już niedługo kolejna edycja wydarzenia sportowego Sanprobi Uro-Run w Szczecinie. Trwają zapisy.

Sanprobi Uro-Run odbędzie się 11 września. Podobnie jak w latach ubiegłych uczestnicy wydarzenia spotkają się w okolicy pomnika Czynu Polaków w Parku Kasprowicza. Celem wydarzenia jest promocja zdrowego trybu życia i edukacji w zakresie zdrowia, a szczególnie nowotworowych chorób urologicznych.

Lista startowa zamykana jest 6 września o północy. Warto się pospieszyć, bo obowiązuje limit zawodników – 250 osób. Osobiste zgłoszenia będą możliwe wyłącznie w przypadku pozostania wolnych numerów startowych w dniu zawodów 11 września w godz. 9.30-10.30 w biurze zawodów w Parku Kasprowicza.

Sanprobi Uro-Run wpisuje się w coroczne obchody Europejskiego Tygodnia Urologii (w tym roku w dniach 26-30 września) i jest wydarzeniem sportowo-zdrowotnym, którego celem jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie wczesnych objawów, sposobów wykrywania i badań przesiewowych w kierunku najczęstszych schorzeń układu moczowego  popularyzacja zdrowego, aktywnego stylu życia oraz profilaktyki pierwotnej chorób nowotworowych, prezentacja potencjału i aktywności szczecińskiej urologii akademickiej w zakresie nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia, ze szczególnym uwzględnieniem technik minimalnie inwazyjnych (w tym robotycznych).

Bieg lub masz z kijami nordic walking to dystans 5 km (to 2 pętle wyznaczonej trasy po Parku Kasprowicza). Starują dorośli, dzieci oraz uczestnicy w kategorii „Ochrona Zdrowia”.

Na wydarzenie zaprasza szczególnie Klinika Urologii i Onkologii Urologicznej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM w Szczecinie i pomysłodawca wydarzenia prof. Marcin Słojewski - lekarz kierujący Kliniką.

- Lekarze urolodzy Kliniki na co dzień prowadzą edukację prozdrowotną wśród pacjentów, informując o ryzykach związanych z niewłaściwym trybem życia, paleniem tytoniu oraz zajmują się leczeniem m. in. nowotworowych chorób układu moczowego, wykonując prostatektomie radykalne - usunięcie gruczołu krokowego z powodu raka tego narządu oraz nefrektomie radykalne lub częściowe  - tj. usunięcie nerki lub jej fragmentu z powodu nowotworu) - tłumaczy Bogna Bartkiewicz rzeczniczka prasowa SPSK-2.

Organizatorami Sanprobi Uro-Run są: Ruchowa Akademia Zdrowia, RAZ EVENT, Klinika Urologii i Onkologii Urologicznej SPSK 2 PUM, Stowarzyszenie Uro-Vita, firma PROtiming.

Zapisy trwają: https://www.protiming24.pl/startmeta/ev/Sanprobi-Uro-Run

(K)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Sanprobi Uro-Run
2022-08-18 09:06:50
- co na to pani "macica od polskiego". Bądzie elobotat zaczynający się od; - do poradni językowej przy US napisała czytelniczka....?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA