Sobota, 10 czerwca 2023 r. 
12 szczecin
REKLAMA

Po pożarach przy ul. Iwaszkiewicza w Szczecinie budynek pod obserwacją

Data publikacji: 30 marca 2023 r. 11:29
Ostatnia aktualizacja: 30 marca 2023 r. 22:06
Po pożarach przy ul. Iwaszkiewicza w Szczecinie budynek pod obserwacją
Na prośbę mieszkańców zamontowano monitoring. Fot. Magdalena GĘBKA  

– Wywalczyliśmy monitoring! – mówią z dumą mieszkańcy bloku znajdującego się przy ulicy Iwaszkiewicza 42-44 w Szczecinie.

Dlaczego było to dla nich takie ważne? Bo ich budynek upodobał sobie piroman. Wcześniej, w krótkich odstępach czasu, doszło tam do dwóch pożarów. Pod koniec stycznia na parterze klatki schodowej spłonął dziecięcy wózek. W lutym podpalono rowery przechowywane w garażu należącym do tej posesji. Ogień strawił wówczas nie tylko 30 rowerów, ale także garażujące tam samochody, które uległy osmoleniu.

Mieszkańcy postanowili zwrócić się do zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Dąb” o zamontowanie monitoringu w kilku punktach osiedla. Pozwoliłoby to na wcześniejsze reakcje w sytuacji zagrożenia nie tylko pożarem.

Niedawno na budynku zamontowano kamery.

– Dzięki kamerom jest bezpieczniej – poinformowali naszą redakcję mieszkańcy budynku. ©℗

(żuk)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

a ja idiota w pracy
2023-03-30 21:28:55
wyczuwam kolejną dużą podwyżkę za czynsz w SM Dąb. Ile będzie 1500-1600zł? ale nic to Monitoring klatki Jest. Kwiatki co sezon Są. Fontanna która częściej jest serwisowana niż działa ale Jest. Ciągle zacinające się windy też serwisowane Są. Panie sprzątaczki które w czasie pracy łatwiej spotkać w sklepie niż na klatce chyba Są (piach na schodach aż chrzęści). Ekstra lampy które nie wiadomo czy świecą Są. Tłuste sumki na kontach prezesów Są. Brak parkingów Jest. Wszystko jest kochane mróweczki!
sonsiad
2023-03-30 14:48:41
Czy mieszkańcy nadal parkują swoje samochody na zakazie w Strefie Zamieszkania ?
SimoN
2023-03-30 12:07:39
Kto ważny tam mieszka że SM tak ochoczo zamontowała kamery ???? Przecież ktoś podpalacza na klatkę i garażu wpuścił ; chyba że się włamał. Aby monitoring zadziałał przed zagrożeniem musi ktoś 24 h to obserwować , w innym przypadku daje to tylko złudne poczucie bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA