Wtorek 06 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Pluszaki od piłkarek i ratowników pomogą dzieciom

Data publikacji: 2018-11-30 15:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:26
Pluszaki od piłkarek i ratowników pomogą dzieciom
Zawodniczki SPR Pogoń Szczecin przekazały w sumie ponad 800 pluszaków Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Fot. Karolina Nawrocka  

Ponad 800 pluszaków przekazanych zostało w piątek Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. Akcję pn. #PluszakRatownik zorganizował szczeciński klub piłkarek ręcznych SPR Pogoń Szczecin.

Finał akcji miał miejsce 21 października 2018 r. podczas meczu z KPR Ruch Chorzów w hali Miejskiego Ośrodka Sportu Rekreacji i Rehabilitacji w Szczecinie. Kibice przed meczem wyrzucili na parkiet 784 maskotki. Zawodniczki, sztab oraz zarząd klubu również włączyli się aktywnie w akcje i zakupili dodatkowo około 100 maskotek. Z kolei Pralnia Centrum wyprała za darmo wszystkie używane pluszaki.

- Bardzo się cieszę, że udało nam się zebrać tyle maskotek - mówi Patrycja Noga, zawodniczka SPR Pogoń Szczecin. - Szczerze mówiąc nie sądziłam, że nasza akcja, która była bardzo spontaniczna, spotka się z tak pozytywnym odbiorem wśród naszych kibiców. Oczywiście mamy zamiar ją powtórzyć.

Zebrane maskotki trafią do ambulansów, a następnie do dzieci poszkodowanych w wypadkach i kolizjach drogowych. Szczeciński klub piłkarek ręcznych ma nadzieję, „że pluszowe misie pomogą najmłodszym przezwyciężyć lęk przed nowym otoczeniem i zaistniałą trudną sytuacją, pomogą ukoić smutek i dadzą poczucie bezpieczeństwa.”

(KaNa)

Na zdjęciu: Zawodniczki SPR Pogoń Szczecin przekazały w sumie ponad 800 pluszaków Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Fot. Karolina Nawrocka

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

używane?
2018-12-08 11:52:47
Czy te misie przeszły odpowiednią dezynfekcje i kontrolę Sanepidu oraz Inspekcji Handlowej czy nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych. Mogą to być zabawki z Chin bez atestów i potem taki ratownik medyczny wręczy taką używaną brudną zabawkę dziecku i może być nieszczęście, bakterie roztocza, chemia, reakcje alergiczne, małe elementy np odpadające oczy.
ale ale
2018-12-02 11:57:42
pezeciez szkoly tez to zbieraly, dlaczego splendor idzie tylko na pilkarki i ratownikow?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA