środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > Miś na zdrowie

Miś na zdrowie

Miś na zdrowie
Data publikacji: 2017-12-04 18:51
Ostatnia aktualizacja: 2018-01-14 23:19
Wywietleń: 1199 303760

Świąteczne pocztówki, maskotki, stroiki oraz wiele innych wyrobów rękodzieła przygotowali studenci pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego. Wszystkie te cuda moźna było kupić w Instytucie Pedagogiki podczas kiermaszu zorganizowanego po raz kolejny z okazji Międzynarodowego Święta Pluszowego Misia. Cały dochód z akcji zostanie przekazany na rzecz podopiecznych Oddziału Świętego Mikołaja przy ul. Unii Lubelskiej.

Organizatorka wydarzeń związanych ze Świętem Pluszowego Misia dr Małgorzata Moś, wykładowca z Instytutu Pedagogiki US przyznaje, źe ta szczególna przytulanka ma niezwykłe działanie terapeutyczne. Miś jest powiernikiem najskrytszych sekretów, pocieszycielem w smutnych chwilach i towarzyszem radosnych wydarzeń.

- W tym roku bohater dorocznego święta obchodzi swoje 115 urodziny. Jako społeczność akademicka Instytutu Pedagogiki chcemy z okazji tego jubileuszu zaprosić wszystkich do wspólnego świętowania i zabawy - podkreśla dr Małgorzata Moś. - Pragniemy wspólnie zebrać środki dla małych pacjentów dzielnie walczących z ciężkimi chorobami w Klinice Pediatrii Hematologii i Onkologii przy Unii Lubelskiej i zakupić niezbędne do codziennej pracy pulsoksymetry. Każda nawet najdrobniejsza forma pomocy finansowej, czy rzeczowej jest wyrazem wsparcia i pomocy oraz okazaniem naszej solidarności z tymi dziećmi, które między jednym, a drugim zabiegiem też chcą się śmiać.

Do akcji, jak co roku włączyli się studenci i pracownicy US oraz przyjaciele i sympatycy akcji. Organizatorka zachęca równieź każdego z nas, by w okresie przedświątecznym w gronie osób najbliźszych: rodziny, przyjaciół, w pracy lub szkole zorganizować urodzinkowe spotkanie dla dostojnego Jubilata, który swe urodziny obchodził 25 listopada. - Zaproście do wspólnego świętowanie swoje koleżanki i kolegów, zaproście swoich nauczycieli i wychowawców. Nie zapomnijcie zaprosić swoich rodziców, rodzeństwo, babcie i dziadków. W końcu oni wszyscy dobrze znają bohatera tego wspólnego spotkania - Pluszowego Misia. - podkreśla dr Małgorzata Moś.

Dodaje, że takie święto to również wspaniała okazja, by wyrazić swoje uczucia i podarować miękką pluszową maskotkę o ogromnym czerwonym sercu nie tylko dziecku, ale również osobie, która tego ciepła potrzebuje lub na nie zasłużyła. W tegorocznym działaniu organizatorzy akcji postanowili wspólnie wesprzeć tych, którym los nie oszczędził cierpienia i choroby. Są przekonani, że uda się ich radość i pogodę ducha choć na chwil kilka przenieść do szpitalnych pokoi małych pacjentów. ©℗

(el)

Na zdjęciu: Jak co roku świętowanie na US z okazji Święta Pluszowego Misia zaowocuje pomocą małym pacjentom.

Fot. Ryszard Pakieser

Miś na zdrowie Miś na zdrowie Miś na zdrowie Miś na zdrowie

Komentarze

Bogumiła
Akcja godna pochwały. Służba zdrowia jest niedofinansowana więc trzeba wspierać szpitale poprzez dary dla fundacji i inne darowizny. A może władze jednak powinny zwiększyć PKB do minimum 6,7 % jak niedawno postulowali strajkujący lekarze i inni pracownicy szpitali?
2017-12-06 20:40:51
,
Niezłe te studentki, a na pewno co najmniej jedna ;)
2017-12-05 06:49:30
Misie - towarzyszami radosnych wydarzen...
No to "pol zartem pol serio"...zakochany chlopak do swojej dziewczyny... oddaj Misie i poloz Misie ??
2017-12-05 01:15:30

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy