Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Maskotki od policjantów z okazji Dnia Pluszowego Misia

Data publikacji: 2017-11-25 09:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:56
Maskotki od policjantów z okazji Dnia Pluszowego Misia
Fot. policja  

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia przypadającego 25 listopada policjantki ze Szczecina: asp. szt. Irena Kornicz z Zespołu Prasowego KWP oraz st. asp. Marta Kucharska ze szczecińskiej drogówki zaangażowały się szlachetną akcję organizowaną przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie i wraz z innymi mundurowymi, odwiedziły oddział dziecięcy Szpitala Powiatowego w Szczytnie oraz Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla dzieci w Ameryce.

Zapewne każdy z nas słyszał o pluszowym misiu zwanym Teddy Bear. Nie wszyscy jednak wiedzą, z jaką historią wiąże się jego powstanie. Pewne jest to, że wydarzenie z 1902 r. wpłynęły na ustanowienie Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia. Święto obchodzone jest od 2002 roku. Ustanowiono je w setną rocznicę wydarzenia, w którym udział brał Teodor Roosvelt – prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki. Mowa o polowaniu, podczas którego jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka. Przerażone zwierzę uwolniono, a świadek tego zdarzenia uwiecznił tę historię na rysunku w jednej z gazet. Informacja o tym wydarzeniu dotarła do szerokiego grona odbiorców, również do producenta zabawek, który zainspirowany tą historią wyprodukował  pluszowego misia, nazywając go na cześć prezydenta „Teddy Bear”.

Z okazji tego święta policjanci kształcący się w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie przekazali małym pacjentom oddziałów szpitalnych zabawki, które mają dodawać im otuchy w trudnych chwilach. Do szpitalnych świetlic trafiły także kredki, flamastry, bloki rysunkowe i inne artykuły biurowe.

– O akcji dowiedzieliśmy się z plakatu. Bardzo szybko zorganizowaliśmy wśród kolegów zbiórkę zabawek. Większość z nas ma dzieci. Wiemy, ile radości sprawiają im drobne upominki. Poprzez tę akcję chcieliśmy dodać otuchy najmłodszym przebywającym w szpitalach. Pluszowe maskotki nadają się do tego idealnie. To one towarzyszą nam od najmłodszych lat. Są przy nas w chwilach radości, ale również wtedy, gdy się boimy. Mamy nadzieję, że będą również wspierać małych pacjentów w walce o zdrowie – powiedział jeden z funkcjonariuszy uczestniczących w akcji.

(p)

Fot. policja 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Teddy
2017-11-25 14:45:41
Kij z Misiem...ale Nasze Policjantki - piękne kobiety !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA