piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Maskotki od policjantów z okazji Dnia Pluszowego Misia

Maskotki od policjantów z okazji Dnia Pluszowego Misia

Maskotki od policjantów z okazji Dnia Pluszowego Misia
Data publikacji: 2017-11-25 09:48
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:31
Wywietleń: 945 302401

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia przypadającego 25 listopada policjantki ze Szczecina: asp. szt. Irena Kornicz z Zespołu Prasowego KWP oraz st. asp. Marta Kucharska ze szczecińskiej drogówki zaangażowały się szlachetną akcję organizowaną przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie i wraz z innymi mundurowymi, odwiedziły oddział dziecięcy Szpitala Powiatowego w Szczytnie oraz Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla dzieci w Ameryce.

Zapewne każdy z nas słyszał o pluszowym misiu zwanym Teddy Bear. Nie wszyscy jednak wiedzą, z jaką historią wiąże się jego powstanie. Pewne jest to, że wydarzenie z 1902 r. wpłynęły na ustanowienie Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia. Święto obchodzone jest od 2002 roku. Ustanowiono je w setną rocznicę wydarzenia, w którym udział brał Teodor Roosvelt – prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki. Mowa o polowaniu, podczas którego jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka. Przerażone zwierzę uwolniono, a świadek tego zdarzenia uwiecznił tę historię na rysunku w jednej z gazet. Informacja o tym wydarzeniu dotarła do szerokiego grona odbiorców, również do producenta zabawek, który zainspirowany tą historią wyprodukował  pluszowego misia, nazywając go na cześć prezydenta „Teddy Bear”.

Z okazji tego święta policjanci kształcący się w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie przekazali małym pacjentom oddziałów szpitalnych zabawki, które mają dodawać im otuchy w trudnych chwilach. Do szpitalnych świetlic trafiły także kredki, flamastry, bloki rysunkowe i inne artykuły biurowe.

– O akcji dowiedzieliśmy się z plakatu. Bardzo szybko zorganizowaliśmy wśród kolegów zbiórkę zabawek. Większość z nas ma dzieci. Wiemy, ile radości sprawiają im drobne upominki. Poprzez tę akcję chcieliśmy dodać otuchy najmłodszym przebywającym w szpitalach. Pluszowe maskotki nadają się do tego idealnie. To one towarzyszą nam od najmłodszych lat. Są przy nas w chwilach radości, ale również wtedy, gdy się boimy. Mamy nadzieję, że będą również wspierać małych pacjentów w walce o zdrowie – powiedział jeden z funkcjonariuszy uczestniczących w akcji.

(p)

Fot. policja 

Maskotki od policjantów z okazji Dnia Pluszowego Misia Maskotki od policjantów z okazji Dnia Pluszowego Misia Maskotki od policjantów z okazji Dnia Pluszowego Misia Maskotki od policjantów z okazji Dnia Pluszowego Misia Maskotki od policjantów z okazji Dnia Pluszowego Misia

Komentarze

Teddy
Kij z Misiem...ale Nasze Policjantki - piękne kobiety !!
2017-11-25 14:45:41

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy