wtorek, 14 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Plażowy odkurzacz. Znajdzie nawet szkło lub obrączkę

Plażowy odkurzacz. Znajdzie nawet szkło lub obrączkę

Plażowy odkurzacz. Znajdzie nawet szkło lub obrączkę
Data publikacji: 2020-06-04 09:36
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-12 13:48
Wywietleń: 998 457869

Rozpoczęło się gruntowne czyszczenie plaży w Świnoujściu. Specjalna maszyna sprząta kąpielisko. – Wkrótce przyjadą tu turyści. Chcemy, żeby było u nas przyjemnie i czysto – mówią w Świnoujściu.

Świnoujście zaczyna tętnić życiem. Restauracje na promenadzie są już otwarte, a nad morzem wypoczywają plażowicze. To najszersza plaża na polskim Wybrzeżu. Szerokość sięga tu w niektórych miejscach do 150 metrów, a długość 10 kilometrów. Tak duże kąpielisko to spore wyzwanie dla ekip sprzątających. Tuż przed wakacjami na piasek wyjeżdża specjalna maszyna, która dokładnie go przeczesuje.

– Ma bardzo drobne sita. Jeśli ktoś zgubi obrączkę, to też powinny ją odsiać. Jest bardzo wydajna, oczyszcza i głaszcze piasek, aby turysta mógł wygodnie wypoczywać. Wyłapuje różne odpadki, takie jak niedopałki, patyki, czasami zdarza się, że na sito wpadają zagubione przedmioty – mówi Ewa Wileńska z Ośrodka Sportu i Rekreacji Wyspiarz.

Jak to działa? OSiR dysponuje urządzeniem, które sprząta plażę nie tylko z wierzchu, ale także przesypuje piasek z głębszych warstw. Setki zębów ze stali nierdzewnej przeczesują piasek co sekundę, usuwając niechciane zanieczyszczenia. Maszyna jest w stanie wychwycić z piasku nawet najmniejsze przedmioty, takie jak szkło, niedopałki papierosów, pozostawiając piasek czysty, bezpieczny i zachęcający do plażowania. Plażowy odkurzacz w ciągu godziny sprząta 30 tys. metrów kwadratowych plaży. W sezonie wakacyjnym czesanie piasku odbywa się codziennie na różnych fragmentach plaży w Świnoujściu. Zabieg jest potrzebny, aby usunąć większe przedmioty zalegające w piasku, np. butelki czy puszki. Wykonuje to ciągnik z dołączoną maszyną, którą ciągnie za sobą.

Tekst i fot. BaT

Komentarze

do -
dla ciebie muszelka i kapsel od piwa. A tak naprawdę kolejna super sprawa w Świnoujściu. Zapraszamy do Świnoujścia. Tutaj też są fajni ludzie!
2020-06-04 16:17:35
-
A potem cyk przez sito i podział plażowych łupów.
2020-06-04 12:37:47

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie