Poniedziałek 06 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Czy dzieci powinny zbierać śmieci?

Data publikacji: 2020-02-27 21:36
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:16
Czy dzieci powinny zbierać śmieci?
Fot. Facebook/Słodkowo  

Sołtys Słodkowa w gminie Suchań zorganizowała ferie dla dzieci ze swojego sołectwa. W świetlicy wiejskiej dzieci mogły się między innymi spotkać ze strażakami z miejscowej OSP, odbyły wycieczkę do leśniczówki w Bytowie, grały, malowały, bawiły się. Sołtys uznała jednak, że zabawa i nauka mogą iść w parze z praktyczną działalnością dla lokalnej społeczności.

Sołtys Słodkowa i zarazem radna gminy Suchań Renata Barszcz przyznaje, że to jej pomysł, by dzieci w trakcie ferii sprzątały teren wsi. Najpierw przeprowadziła krótki kurs „teorii sprzątania" i dbania o środowisko, w trakcie którego dzieci rysowały tablice poglądowe, a następnie wyruszyły na wieś, by posprzątać drogi i pobocza. Nie wszystkim rodzicom przypadła jednak do gustu ta spontaniczna akcja. - Czy tak mają spędzać ferie nasze dzieci? - pyta jeden z mieszkańców gminy.

- Ja wpadłam na ten pomysł - mówi Renata Barszcz. - Zauważyłam, że dzieci na wsi zazwyczaj siedzą w domu. Mamy we wsi świetlicę, ale nie mamy świetliczanki. Przygotowałam więc program na ferie dla dzieci na całe dwa tygodnie. Dzieci rzeczywiście przychodziły

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 64% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 27-02-2020

 

Autor: Roman Ciepliński
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ja
2020-02-28 15:24:36
Rodzice nabrudzili, dzieci posprzątały. Od lat takie akcje są w szkołach nikt nie płacze, każdy bierze udział. Nie będzie wywalania śmieci gdzie popadnie nie trzeba będzie sprzątać. Proste.
o
2020-02-28 06:52:45
Nie tylko powinny, ale również muszą - nie ma lepszej nauki ekologii i odpowiedzialności społecznej.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA