niedziela, 12 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Sektorowa plaża w Międzyzdrojach, czyli wakacje w czasach pandemii

Sektorowa plaża w Międzyzdrojach, czyli wakacje w czasach pandemii

Sektorowa plaża w Międzyzdrojach, czyli wakacje w czasach pandemii
Data publikacji: 2020-05-29 22:20
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-31 17:50
Wywietleń: 1649 457338

Donośnym dźwiękiem z ratowniczego gwizdka Mateusz Bobek, burmistrz Międzyzdrojów - w obecności dziennikarzy - w piątek (29 maja) na międzyzdrojskiej plaży oficjalnie otworzył sezon letni 2020. Już w połowie czerwca na plaży pojawią się ratownicy. Nowością ma być tu tzw. Sektor Bezpieczny, który pozwoli plażowiczom na zachowanie tzw. społecznej odległości.

Piątkowa konferencja prasowa na międzyzdrojskiej plaży to element rozpoczętej tu ogólnopolskiej kampanii ph. „Między nami Międzyzdroje”, promującej sezon „Lato 2020 w Międzyzdrojach”. Kampania promocyjna, na którą miasto planuje przeznaczyć co najmniej 2 mln złotych, w tym środki zaoszczędzone z odwołanych przez pandemię imprez kulturalnych tj. jubileuszowy Festiwal Gwiazd, ma wesprzeć branżę turystyczną w gminie i zachęcić turystów, aby spośród wielu nadmorskich miejscowości, wybrali właśnie Międzyzdroje.

- Bez turystów Międzyzdroje nie istnieją, dlatego, pomimo zamieszania z pandemią, czekamy na Państwa. Po tych kilku miesiącach odosobnienia bądźcie między nami, bądźcie w Międzyzdrojach! – zaprasza burmistrz Mateusz Bobek. – Mamy tu nie tylko plażę, ale także mnóstwo terenów zielonych, parki i rezerwat, ścieżki rowerowe, czy ogromne zaplecze do uprawiania sportów wodnych, no i najcieplejszą wodę w Bałtyku z szeroką słoneczną plażą. Stawiamy na bezpieczeństwo, dlatego ze względu na trwającą pandemię w tym roku wprowadzamy tu nowe rozwiązanie: stworzenie na międzyzdrojskiej plaży „Sektora Bezpiecznego” z sektorami pozwalającymi na zachowanie tzw. społecznych odległości.

Mateusz Bobek

                                           Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek

Sektorowa plaża rozpocznie się tuż przy zachodniej stronie molo. Pierwszy wytyczony w ten sposób obszar obejmie ponad 120 metrów i będzie w nim około 120 wyznaczonych miejsc. Każdy wydzielony boks będzie liczył 16 metrów kw. i spokojnie pomieści 4-osobową rodzinę. – Jeśli pomysł spodoba się turystom, będziemy konsekwentnie wydłużać sektory w stronę zachodu – zapowiada burmistrz. – To nie jest nowość, podobne rozwiązania są już z stosowane w basenie Morza Śródziemnego. Nie boimy się związanego z tym ryzyka i chcemy być nad polskim morzem z taką ofertą pierwsi. © ℗

Tekst i fot. M. Aftewicz​

Na zdjęciu: „Sektor Bezpieczny” na plaży w Międzyzdrojach ma podnieść bezpieczeństwo wypoczywających w czasach pandemii przekonuje burmistrz Mateusz Bobek.

Sektorowa plaża w Międzyzdrojach, czyli wakacje w czasach pandemii

Komentarze

Stały bywalec
Ta głupota władz Międzyzdrojów i dziennikarzy z tamtego regionu jest bardziej szkodliwa i zakaźna niż covid-19. Noż przestańcie robić durną panikę i polityczną poprawność rodem ze szkółki niedzielnej i ZSMP. Na wakacjach w Międzyzdrojach i innych kurortach wakacyjnych więcej osób choruje na salmonelle, grzybicę stup i choroby weneryczne w sezonie niż na Covid-19. Przestańcie robić kasę na tym fałszywym wirusie 🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬
2020-05-30 19:05:16
Gosc
Dlatego ja pierd.. Międzyzdroje wioche przereklamowana i pojadę np do Mrzeżyno i tam będę mieć 1h dzikiej plaży dla siebie...tyle tam jest miejsca
2020-05-30 13:38:23
Międzyzdroje
Parkowanie jest płatne w każdej mieścinie więc nie ma problemu , trzeba się przyzwyczaić chociaż mocno zdzierają , nawet Sopot ma płatne w godz. 9 - 20 a nie 8 - 22 . Mam rezerwację na sierpień ,nie wiem czy skorzystam , mam walczyć o kawałek piachu
2020-05-30 10:34:56
Parawan
Panie burmistrzu? Turystów niech pan przyciągnie zwolnieniem za płacenia za parkowanie. Ładuje pan miliony w reklamę w TVN i wymyśla idiotyczne pomysły. Kto tego będzie pilnowł? Pan, straż miejska czy policja? Wystarczy jeden przemrsz młodzieży w nocy i całe to badziewie wyląduje w Bałtyku.
2020-05-30 07:19:18
Złota Anka
Proponuję sprywatyzować plażę, wprowadzić bilety dla zamożnych. PO lasy chce sprywatyzować tak jak i szpitale oby im wypaliło z plażami.
2020-05-30 00:23:56
Stan umysłu
Wprowadźcie jeszcze segregację rasową,segregację na chorych( tych co mają temperaturę a śmią wypoczywać ) i na zdrowych bez objawów,segregację ze względu na wiek-Ci do 50-na prawo,ci od 50+ 80+ na lewo,a dzieci w środkowej części plaży.No i nowość-koniecznie na plaży każdej powinien dyżurować obowiązkowo jako warunek dopuszczenia plaży-lekarz psychiatra. Wówczas jeżeli Burmistrz spełni te wymogi i dostosuje się do tu przytoczonych to.....na swojej plaży będzie SAM ze swoją rodziną.Paranoja z obłędem.
2020-05-29 23:03:29
Dewiacje
Proponuję plaże podzielić pleksą na sektory, podobnie zrobić z morzem. A i jeszcze zakazać falom żeby falowały i prądom morskim żeby przenosiły wodę. No i obowiązkowo przed wejściem na plażę powinien stać cieć i badać temperaturę wchodzącym na plażę! Drugi powinien badać tych co wychodzą! Bezwzględnie karać, karać i donosić do sanepidu za wszelkie naruszenia! Udanego urlopu nad morzem życzę!
2020-05-29 22:42:10

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie