czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pl. Szarych Szeregów w Szczecinie. Nowe tory, jazdy próbne i odbiory

Pl. Szarych Szeregów w Szczecinie. Nowe tory, jazdy próbne i odbiory [GALERIA, FILM]

Pl. Szarych Szeregów w Szczecinie. Nowe tory, jazdy próbne i odbiory
Data publikacji: 2020-07-23 12:59
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-24 19:38
Wywietleń: 1523 466158

W czwartek rano wykonane zostały przejazdy techniczne tramwajów nowymi odcinkami torów z krzyżownicami i rozjazdami na przebudowanym pl. Szarych Szeregów w Szczecinie. Testy z udziałem przedstawicieli ZUE S.A., wykonawcy prac, jak również spółki Tramwaje Szczecińskiego, zlecającego zadanie, przeprowadzono na dotąd zamkniętych odcinkach torów w relacjach do i z Pomorzan od strony al. Piastów.

Jazdy próbne są zawsze częścią procedury odbiorów inwestycji komunikacyjnych i poprzedzają za każdym razem wznawianie ruchu po wymianie na nową infrastruktury. Podczas takich testów sprawdzone zostały też system zasilania i funkcjonowania sieci trakcyjnej  i sprawność działania zamontowanych tam urządzeń automatycznego sterowania zwrotnicami. W czwartek trwały również ostatnie prace porządkowe, w tym brukarskie, w miejscach wykopów na poboczach, gdzie wymieniane były fragmenty podziemnych instalacji, przy studzienkach w pasach peronów, jak też przy zagospodarowaniu i nasadzeniach nowych roślin.

Od najbliższej soboty, 25 lipca, swoimi stałymi trasami, które przebiegają al. Bohaterów Warszawy, al. Piastów i ul. Jagiellońską - już bez objazdów - przez pl. Szarych Szeregów pojadą tramwaje linii 5, jak również linii 11 i 12. I tym samym dołączą do składów „jedynek", które już od 1 czerwca br. kursują z kolei swą stałą trasą Głębokie-Potulicka po oddaniu do użytku zmodernizowanego odcinka torowiska (przebudowanego na pas autobusowo-tramwajowy) w al. Marszałka Józefa Piłsudskiego do pl. Odrodzenia. ©℗

(MIR)

Zdjęcia i fiilm: Mirosław WINCONEK

 

Pl. Szarych Szeregów w Szczecinie. Nowe tory, jazdy próbne i odbiory Pl. Szarych Szeregów w Szczecinie. Nowe tory, jazdy próbne i odbiory Pl. Szarych Szeregów w Szczecinie. Nowe tory, jazdy próbne i odbiory Pl. Szarych Szeregów w Szczecinie. Nowe tory, jazdy próbne i odbiory Pl. Szarych Szeregów w Szczecinie. Nowe tory, jazdy próbne i odbiory Pl. Szarych Szeregów w Szczecinie. Nowe tory, jazdy próbne i odbiory Pl. Szarych Szeregów w Szczecinie. Nowe tory, jazdy próbne i odbiory Pl. Szarych Szeregów w Szczecinie. Nowe tory, jazdy próbne i odbiory Pl. Szarych Szeregów w Szczecinie. Nowe tory, jazdy próbne i odbiory

Komentarze

@j-23
nie, to nie tramwaj. ale często busiarze 'wymuszają' tak jakby byli tramwajem.
2020-07-24 19:33:26
@@SimoN
Nie rozumiesz bo masz mały rozumek.
2020-07-24 13:28:17
Linia nr 3
Kto wpadł na GENIALNY pomysł żeby co drugi tramwaj nr 3 jeździł do zajezdni Pogodno ?! Kogo on ma tam wozić ? Kąpiących się na Arkonce (których nie ma a jak są jacyś hardcorowcy to przyjeżdżają samochodami ) czy może 2-3 paniusie z kijkami ? Tramwaj tam powinien jeździć 1-2 razy na godzinę bo jest też tam linia autobusowa 80 .....
2020-07-24 11:57:53
@tory
Na szczęście mamy globalne ocieplenie, jak nie wierzysz spytaj szwedzkiej siusiumajtki kutra jest największym autorytetem w tym temacie
2020-07-24 06:11:58
Tory
Teraz jest problem z ta automatyka a co będzie się dxialo zima gdy spadnie snieg a temperatura spadnie do minus 20 celcjusza
2020-07-23 23:04:51
j-23
Mam jedno pytanie,czy zjeżdżający autobus z ronda,który jechał po torowisku.Ma pierwszeństwo przejazdu jak tramwaj?,mimo że nie jest pojazdem szynowym?.Czy jest to jakoś uregulowane w kodeksie drogowym?,czy ktoś może wie.
2020-07-23 22:42:49
ZZZ
Odbiór caloksztaltu prac ? Słupy tracji co drugi krzywo obsadzony. Czy ktoś tam głupio uśmiechnięty zajmie się poprawa tego czy podpis i znamy się tylko z widzenia bo płacimy nie ze swojego ?
2020-07-23 21:02:37
Kasper1996 aus Stettin
Mam dobrą wiadomość co do taboru. Wagon Tatra KT4Dt #125 został uratowany od kasacji z powodu wypadku ze Scanią, który się wydarzył w dniu 29 maja 2018 roku.
2020-07-23 20:34:08
ha, ha
coś jednak im nie wyszło z tym sterowaniem zwrotnicami.
2020-07-23 17:18:53
@xxx
Jak tramwaj się popsuje, też stoją.
2020-07-23 16:17:02
xxx
te wspólne pasy autobusowo-tramwajowe mają jedną wadę, jak autobus sie popsuje na torowisku to wszystkie tramwaje stoją.
2020-07-23 15:48:17
doSimoN
Ludzie z 'drutem'- zwrotnikiem stoją tam po to żeby sprawdzić działanie zwrotnic zjazdowych oraz najazdowych gdy nie zadziała podczerwień...
2020-07-23 15:12:50
@SimonN
Nie wiem po co automatyczne zwrotnica od strony Piastów i Woj. Polskiego (nigdy nie byly automatyczne) skoro nie jeździ po tej relacji regularna linia, tylko wyjazdy i zjazdy do ZP.
2020-07-23 15:09:57
Krzysiek
Niech ktoś mi wytłumaczy proszę dlaczego przy takiej inwestycji została wymieniona tylko część krawężników okalających rondo?
2020-07-23 14:59:49
SimoN
Jakie to automatyczne sterowanie zwrotnicami po wymianie infrastruktury skoro stoją do zmiany zwrotnic ludzie "z drutem" !?
2020-07-23 13:16:26