wtorek, 14 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ul. Wyszyńskiego i pierwszy weekend z blokadami

Ul. Wyszyńskiego i pierwszy weekend z blokadami [GALERIA]

Ul. Wyszyńskiego i pierwszy weekend z blokadami
Data publikacji: 2020-06-28 14:22
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-29 08:12
Wywietleń: 1239 461425

Dni mijającego ostatniego weekendu czerwca są początkiem zmian w organizacji ruchu przy moście Długim i na ul. Wyszyńskiego w Szczecinie. Tą ostatnią ruch samochodów w obu kierunkach teraz odbywa się tylko jedną jezdnią (tą od Bramy Portowej do mostu) w związku z pracami przy przebudowie torowisk. Nie jeżdżą na prawobrzeże tramwaje, a połączenie z nim - oprócz autobusów linii pośpiesznych - zapewnia aż do pętlu Turkusowa zastępcza linia autobusów 807.

W sobotę (27 czerwca), pierwszego dnia tych dużych zmian z powodu całkowitej blokady na połowie długości nitki jezdni ul. Wyszyńskiego od mostu Długiego do Bramy Portowej (ta kończy się na wysokości skrzyżowania z ul. Sołtysią) tworzyły się od rana okresowo zatory, sięgające skrzyżowania z al. Niepodległości i pl. Zwycięstwa, po południu ruch choć równie wolno, ale odbywał się już w miarę płynnie. Nie brakowało jednak niecierpliwych kierowców, którzy próbowali omijać sznur aut oczekujących na przejazd i wciskali się na wytyczony tam buspas. Na wysokości ul. Sołtysiej ich zapędy studzili funkcjonariusze policyjnego patrolu.

Północna część jezdni zamknięta

Przypomnijmy, że na całej swej szerokości północna część jezdni ul. Wyszyńskiego na odcinku od mostu Długiego do ul. Sołtysiej jest zamknięta.Zablokowany został również nawrót tzw. uchem Sternickiego na ul. Mała Odrzańska do ul. Nabrzeże Wieleckie, który umożliwia zwykle dalej jazdę nim na wprost w kierunku dworca.

Ruch w obu kierunkach odbywa się jezdnią południową (tą wyjazdową w ul. Energetyków i dalej ul. Gdańską na prawobrzeże). Teraz zza Odry na lewobrzeże zmotoryzowani mogą jechać tylko w prawo w ul. Nabrzeże Wieleckie i dalej ul. Jana z Kola lub na wprost  tymczasowo wytyczonymi pasami, do których naprowadzają żółte linie na jezdni. A przed przejściem dla pieszych ustawione zostało dodatkowe wygrodzenie z barier drogowych, które kieruje nadjeżdżających lekko w lewo na odcinek do jazdy "pod prąd". Powrót na jezdnię do Bramy Portowej następuje na wysokości skrzyżowania z ul. Sołtysią. To jednak nie koniec zmian dla zmierzających do centrum przez Bramę Portową, bo na dojeździe do świateł przed przejściem dla pieszych na wysokości przystanku i biurowca czeka ich kolejna przeszkoda w postaci barierki na skrajnym, wewnętrznym pasie do jazdy na wprost. Blokada prowadzi aż za centralne skrzyżowanie, co oznacza, że w praktyce do jazdy na wprost służą tam teraz nie jak zwykle trzy, ale tylko dwa pasy ruchu.  

Dla wyjeżdżających z centrum zmiany zaczynają się także tuż za skrzyżowaniem na Bramie Portowej. Kierowcy mają do dyspozycji tylko jeden pas do jazdy na wprost. ten środkowy tuż za przejściem dla pieszych od strony al. Niepodległości jest zagrodzony barierką. A dalej zarezerwowany jest dla autobusów. Na wysokości ul. Sołtysiej zwężają się one do jednego wydzielonego pasa do jazdy w kierunku mostu Długiego (o czym informuje wymalowana na jezdni podwójna ciągła żółta linia). Pasy do jazdy w przeciwnych kierunkach dodatkowo oddzielają pachołki. Utrzymany jest prawoskręt dla chcących wjechać  w Nabrzeże Wieleckie w kierunku dworca

Zmiany w komunikacji miejskiej

Jednocześnie od soboty (dla autobusów linii nocnych od nocy z soboty na niedzielę) do odwołania wycofane zostały tramwaje na odcinku Brama Portowa – pętla „Turkusowa” i korekty tras dotyczą też linii autobusów. Zawieszona jest linia 2. Ósemki kursują teraz trasą Gumieńce – Brama Portowa – Dworzec Niebuszewo, a siódemki są przekierowane do pętli przy ul. Potulickiej. Tramwaje linii 10 mają specjalny letni rozkład jazdy. W zastępstwie tramwajów połączenie lewo- i prawobrzeża zapewniają autobusy zastępcze linii 807 (Turkusowa – Walecznych – rondo Ułanów Podolskich – Leszczynowa – Eskadrowa – most Pionierów Miasta Szczecina – Gdańska – Energetyków – Wyszyńskiego – Brama Portowa). Szczegóły dotyczące lokalizacji przystanków i częstotliwości kursów do sprawdzenia w zakładce na stronie www.zditm.szczecin.pl.

Autobusy linii 75, 521, 527 i 528 po wycofaniu ich z ul. Wyszyńskiego jadą ulicami Nową i Dworcową z tymczasowym przystankiem „Plac Tobrucki” wspólnym z linią 3. Na Bramie Portowej autobusy zatrzymują się na przystankach wspólnych z liniami 61 i 87 (w obu kierunkach). Dla pozostałych linii, w tym pośpiesznych, przystanek tymczasowy jest na wysokości skrzyżowania z ul. Mściwoja, przy dotychczasowym peronie tramwajów w kierunku pętli „Turkusowa”. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Ul. Wyszyńskiego i pierwszy weekend z blokadami Ul. Wyszyńskiego i pierwszy weekend z blokadami Ul. Wyszyńskiego i pierwszy weekend z blokadami Ul. Wyszyńskiego i pierwszy weekend z blokadami Ul. Wyszyńskiego i pierwszy weekend z blokadami Ul. Wyszyńskiego i pierwszy weekend z blokadami Ul. Wyszyńskiego i pierwszy weekend z blokadami Ul. Wyszyńskiego i pierwszy weekend z blokadami Ul. Wyszyńskiego i pierwszy weekend z blokadami Ul. Wyszyńskiego i pierwszy weekend z blokadami Ul. Wyszyńskiego i pierwszy weekend z blokadami Ul. Wyszyńskiego i pierwszy weekend z blokadami Ul. Wyszyńskiego i pierwszy weekend z blokadami Ul. Wyszyńskiego i pierwszy weekend z blokadami Ul. Wyszyńskiego i pierwszy weekend z blokadami Ul. Wyszyńskiego i pierwszy weekend z blokadami Ul. Wyszyńskiego i pierwszy weekend z blokadami

Komentarze

zmknąć most Długi
przy zamkniętej Krygiera, to sabotaż na mieszkańcach Prawobrzeża.
2020-06-29 07:59:37
Alicja
Zamknęli wyjazd z miasta od strony Dziewoklicza, teraz Wyszyńskiego. Kto te remonty planuje? Ktoś bez żadnej wyobraźni.
2020-06-29 07:39:50
tt
ale tandeta, drugi most tu by się przydał.
2020-06-28 18:51:03
Czy ktoś ogarnia tą kuwetę ??
Jak w sobotę chcąc wyjechać o godz.9.20. czekałem 2 zmiany świateł ,wracając ok.12.25 czekałem 20 minut to pytam co będzie w poniedziałek ???
2020-06-28 16:35:49
Sylwek
Ślimak zostaje? Porażka
2020-06-28 16:22:13

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie