Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

PiS zadaje pytania. Kasacja sejmiku odrzucona

Data publikacji: 05 października 2019 r. 16:09
Ostatnia aktualizacja: 06 października 2019 r. 09:25
PiS zadaje pytania. Kasacja sejmiku odrzucona
 

Naczelny Sąd Administracyjny unieważnił pierwszą uchwałę Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w sprawie połączenia szpitali przy ul. Arkońskiej i w Zdunowie. Ta decyzja nie wpływa na sytuację pacjentów, ale budzi pytania Prawa i Sprawiedliwości, będącego w sejmiku w mniejszości.

- Będziemy żądać od marszałka odpowiedzi, co wynika z faktu, że przez 6 miesięcy, pomiędzy jedną a druga uchwałą sejmiku, praktycznie nie było szpitala - mówi Małgorzata Jacyna - Witt, przewodnicząca klubu PiS w sejmiku. - Fakt, że jeden szpital został wcielony do drugiego, ale było to niezgodne z prawem, powoduje, że wszystkie decyzje, rozporządzania, wszelkie zwalnianie lub przyjmowanie ludzi, i tak dalej, i tak dalej, były robione niezgodnie z prawem. Tak my uważamy. Pan marszałek powinien odpowiedzieć, dlaczego tak długo brnął w to, dlaczego nie próbował rozwiązać tego problemu wcześniej, dlaczego prawnicy pozarabiali sobie pieniądze, ci, którzy obsługują Urząd Marszałkowski, a może wprowadzali w błąd, a wtedy też powinni ponieść konsekwencje. Bardzo poważna jest kwestia zadłużenia szpitala. Ono jest rolowane, nie jest spłacone. Co ciekawe, Platforma Obywatelska na dwóch kolejnych sesjach głosowała przeciwko wprowadzeniu mnie do rady społecznej skonsolidowanego szpitala właśnie po to, abym nie miała możliwości zajrzeć w dokumenty i publicznie pokazać wszelkie nieprawidłowości.

Urząd Marszałkowski przesłał oświadczenie w tej sprawie. Przeczytamy tam m.in.: "NSA oddalił skargę kasacyjną wyłącznie w związku z uchybieniem formalnym polegającym na braku poinformowania Centrali Forum Związków Zawodowych w Warszawie na piśmie o prowadzonym procesie konsultacyjnym. W procedurze połączeniowej dyrekcje łączących się Szpitali prowadziły szerokie konsultacje z zakładowymi organizacjami  związkowymi oraz w ramach Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Zauważyć należy, że ta uchwała została już wcześniej dostrzeżona przez Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego, który stosowną uchwałą z dnia 30 października 2017 r. ją uchylił, podtrzymując jednocześnie decyzję o konsolidacji. Dodać należy, że pierwotna uchwała Sejmiku nie była kwestionowana przez nadzór wojewody.

W związku z powyższym, wyrok NSA nie ma konsekwencji dla skonsolidowanego szpitala, a co za tym idzie nie ma wpływu na życie i zdrowie pacjentów, ani też na sytuację wszystkich osób zatrudnionych w skonsolidowanej jednostce.

Proces konsolidacji przebiega prawidłowo czego potwierdzeniem jest uzyskanie w sierpniu br. przez Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie w obu lokalizacjach (Arkońska i Sokołowskiego) Certyfikatu Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, potwierdzonego przez Ministerstwo Zdrowia".©℗

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Obs.ryver
2019-10-06 08:56:07
Oooo!!!!Jajcyna wypłynęła na swoim "lodołamaczu" PupuMa??!! Teraz jest rzeczniczką szpitala w Zdunowie???!!! Szpital ma się dobrze i PiSdzielcza szczekaczka tam jest całkiem zbędna!!! Pan Marszałek dobrze dba o Zachodnie Pomorze i kacze "wsparcie" w wykonaniu budowniczej lepionych lodołamaczy, jest tak potrzebne jak psu piąta łapa!!!
Karol Urbaniak
2019-10-06 00:57:25
W cudzym oku wytyka drzazge A we własnym belki nie widzi?
A te "minimum"... 200 000 000 zlotych
2019-10-05 23:14:05
Na Nowy i Luxusowy Urzad Marszalkowski (?) lepiej bedzie przeznaczyc na za-dlu-zone Szpitale oraz Chorych i Cierpiacych Ludzi w calym Wojewodztwie ! A Marszalka wraz z reszta PO/KO-mpany przeniesc do bylego Budynku KW PZPR - czyli "Partyjnej Matki" !!
@ teść pasierba
2019-10-05 21:23:18
"Polska musi pozostać Polską, a Polacy Polakami" I nikt nie powiedział o tym, że PiS to żydowsko-amerykańska targowica od wielu lat? Nic nie powiedział o ustawie JUST 447 i knowaniach PiS-u w tej sprawie? Nic nie powiedział o notatce ujawnionej przez red. Michalkiewicza? Nie mówił nic o przekupstwie wyborczym PiS z użyciem ogromnych środków publicznych zwanym dla niepoznaki 500+ na pierwsze dziecko, podobnie moralnym jak kiedyś przekupywanie posłów Samoobrony? Teraz będzie nas wszystkim straszył i wszystko obiecywał, aby odwrócić uwagę od prawdziwej natury tego, co robi. Jakieś pytania PISI mędrcze ??
teść pasierba do @ mdm
2019-10-05 20:21:07
" nowe okna " już PO_wstawiano, przez OSIEM lat!
mdm
2019-10-05 19:51:57
Wstawić szpitalom nowe okna i będzie gites.
Tiiiiaaaaaa i znowu MJW...
2019-10-05 18:29:14
Nie ośmieszaj się Pani specjalistko od spraw morskich, portowych, promowych, teraz jeszcze zdrowotnych, no ekspertka od wszystkiego :)))Szczekasz już od dwóch dekad i wyżej radnej nie podskoczyłaś , chyba , że z nadania partyjnego....no chyle czoła :)))

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA