Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Chory na cholerę marynarz czuje się lepiej

Data publikacji: 12 czerwca 2019 r. 22:18
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:42
Chory na cholerę marynarz czuje się lepiej
 

Marynarz, który przyjechał do Świnoujścia na podmianę obsady załogi statku, trafił do szpitala przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. Badania potwierdziły, że jest chory na cholerę. Jak się dowiedzieliśmy, lekarze są zdania, że jest w stanie „poprawy klinicznej”.

Młody mężczyzna przyleciał do Europy na początku czerwca. Z Berlina przyjechał do Świnoujścia na „podmianę”. Już na statku poczuł się źle (wymioty, biegunka). Trafił więc do świnoujskiego szpitala, a stamtąd – z podejrzeniem cholery – do szpitala wojewódzkiego przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. Osoby z podejrzeniem cholery podlegają obowiązkowej hospitalizacji!

Marynarz jest w szczecińskim szpitalu od 3 czerwca – przebywa w izolatce. Dzięki zastosowanym procedurom nie zagraża innym pacjentom ani personelowi placówki. Natychmiast wykonano mu specjalistyczne badania. Są już wyniki.

– Potwierdziły pierwotne podejrzenia – przyznaje Natalia Andruczyk, rzeczniczka prasowa szpitala wojewódzkiego. – Mężczyzna jest chory na cholerę.

Leczenie cholery polega przede wszystkim na podawaniu nawadniających roztworów elektrolitów i terapii antybiotykowej.

Chory jakiś czas przebywał na statku w Świnoujściu. Jego koledzy, którzy się w tym czasie z nim zetknęli, przeszli więc kwarantannę. Poddani też byli obowiązkowemu nadzorowi epidemiologicznemu (przez 5 dni).

Cholera jest ostrą chorobą biegunkową wywoływaną przez bakterie tzw. przecinkowce cholery. Do zakażenia dochodzi wskutek spożycia wody lub produktów spożywczych skażonych przecinkowcami cholery.

Ostatni odnotowany przypadek cholery w Polsce był w 2005 r. Chorowała osoba, który powróciła z tropikalnych terenów, na których choroba ta występuje. Są to: południowa Azja, Afryka, Ameryka Środkowa i Południowa.

(lw)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

123
2019-06-13 07:51:33
moze antyszczepy,altmedy,znahorzy,szarlatani medyczni,uzdrowiciele duchowi itd. przyjda i go wylecza? ,..,,
!
2019-06-13 07:06:02
Jeszcze nam cholery brakowało, do jasnej cholery.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA