Niedziela, 26 maja 2024 r. 
REKLAMA

Lewica i szpitale

Data publikacji: 09 listopada 2017 r. 14:32
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:55
Lewica i szpitale
 

Wojewoda powinien uchylić uchwałę Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego z 30 października tego roku o połączeniu szpitali w Zdunowie i przy ul. Arkońskiej - uważa szczeciński Sojusz Lewicy Demokratycznej. I złożył u wojewody stosowny wniosek. Marszałek Olgierd Geblewicz kwituje działania lewicy krótko: SLD zawsze był przeciwny ratowaniu szpitala w Zdunowie.

- Według nas ta uchwała jest niezgodna z prawem - stwierdził Dariusz Wieczorek, szef zachodniopomorskiego SLD. - Przypominam, że Sejmik uchwałę o połączeniu szpitali podjął 15 listopada roku 2016. W marcu bieżącego roku szpital Zdunowo został wykreślony z KRS-U, czyli przestał istnieć. Natomiast 30 października podjął uchwałę o połączeniu szpitalu Arkońska i szpitala Zdunowo. Nie można łączyć czegoś, czego nie ma.

Pierwsza decyzja o połączeniu placówek została zakwestionowana przez Wojewódzki Sąd Administracyjny. Teraz odwołanie w tej sprawie rozpatruje Naczelny Sąd Administracyjny. Nie czekając na jego wyrok, zarząd przeprowadził konsultacje - których brak był przyczyną decyzji WSA - i podjął nową uchwałę.

- Nie możemy pozwolić na to, żeby zarząd województwa starał się od siebie odsunąć odpowiedzialność - dodawał Wieczorek. - Mam nadzieję, że wojewoda uchyli tę uchwałę. Natomiast problem pozostaje. Czekamy na decyzję NSA. Zamiast podejmować tego typu uchwały zarząd powinien doprowadzić do spotkania wszystkich zainteresowanych stron i przygotowywać się na to, że decyzja NSA może być niekorzystna.

- SLD od początku było przeciwne ratowaniu szpitala w Zdunowie - komentuje marszałek Olgierd Geblewicz. - Obecne działania każą zadać pytanie, komu politycy SLD chcą zaszkodzić: pracownikom czy pacjentom? ©℗

(as)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

M.Dem.
2017-11-10 10:59:35
Do "polak". Wie Pan, te manewry ze Zdunowem (w tym twarde stanowisko lewicy dla niedopuszczania go łączenia z innymi naszymi szpitalami) mogą być elementem szerszej polityki. Szpital ten leży w obszarze zespawanym z inwestycją EURO -PARK MIELEC i portem lotniczym Szczecin -Goleniów. Czyli strategiczno- militarnym w ideologii porządkowania świata sowietyzmowi. Kontynuacja wygranej przez Stalina i Lampego w 1945 roku na rzecz tej ideologii. Mielec to lotnictwo bojowe dużej aktywności: samoloty FC, bombowce (Internet: zakłady lotnicze MIELEC). Pojawiająca się koncepcja inna czyli połączenie dzielnicy Szczecin -Dąbie z gminą Goleniów nie jest przypadkowe. I także ze szpitalem w Zdunowie najprawdopodobniej. Wszystko razem jest staranna realizacją narzuconej Polsce polityki z góry. To nie jest ponure wizjonerstwo w pijanym widzie. To polityka, ktorej Polska podlega. Deklarujac cos odwrotnego czyli walke z totalitaryzmem.
Osa
2017-11-10 08:52:12
Wieczorek próbuje się lansować przed wyborami w 2018. Procedurę powtórzono, tym razem bez wtop, po co się czepiać. Zarząd ma prawo decydować o szpitalach, skoro ma przymus spłaty ich długów. Lepiej Pan Wieczorek poinformowałby wszystkich zaiteresowanych gdzie był i ile napisał interpelacji wtedy, gdy Szpitalowi w Zdunowie można było jeszcze pomóc. Szpital na Arkońskiej to znakomita jednostka, z bardzo dobrą kadrą zarządzającą. Gdyby nie politycy i osobiste urazy połączenie dawno już przyniosłoby same plusy.
pat
2017-11-10 07:48:27
Jestem za!!!! Zdunowo to powinien być samodzielny twór.
obserwator
2017-11-10 06:33:18
POco tych zlodzieji sluchacie malo sprzedali za bezcen na sibir ich do kolerzkow
SLD - tylko Swoim Ludziom Damy...
2017-11-09 23:39:37
I SLD swoja Lewacka PO-lityka... zaszkodzi wszystkim - tylko nie Sobie !!
Jas
2017-11-09 23:21:59
Wskazany zabieg piaskowania zębów u stomatologa ...
Jarun
2017-11-09 20:51:45
Narobili tych sejmików, urzędów po to by kompetencje były rozdrobnione i często pokrywały się. Rozwiązać Sejmik i pogonić darmozjadów!
polak
2017-11-09 17:02:09
Szkoda że szpitala w Zdunowie nie połączyli ze szpitalem na Pomorzanach bo to by było strategiczne połączenie z lekarzami specjalistami.Na Arkońskiej jest to szpital bez specjalistów poza wyjątkami.Szpital na wymarciu. W Zdunowie po remoncie jest to szpital na wysokim poziomie europejskim jeżeli chodzi o infrastrukturę, i powinien być to jeden z najlepszych specjalistycznych szpitali w Polsce !
piki
2017-11-09 16:41:55
A co z Wieżą Bismarcka, którą Wieczorek oddał za friko jakimś fagasom?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA