poniedziałek, 12 listopada 2018.
Strona główna > Wiadomości > PiS: „Nie będziemy się kierowali złymi emocjami”

PiS: „Nie będziemy się kierowali złymi emocjami”

PiS: „Nie będziemy się kierowali złymi emocjami”
Data publikacji: 2018-10-19 12:21
Ostatnia aktualizacja: 2018-10-23 13:51
Wywietleń: 1134 357182

Niezależnie od tego, kto wygra w wyborach, chcemy współpracować dla wspólnego dobra - to deklaracja polityków i kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Kampanię samorządową podsumowali na targowisku Manhatan w Szczecinie. 

- To nasza największa kampania samorządowa, najintensywniej prowadzona, z największą liczbą zarejestrowanych kandydatów - ocenił poseł Leszek Dobrzyński.

- Dziękuję przede wszystkim panu mecenasowi, kandydatowi na prezydenta Szczecina Bartłomiejowi Sochańskiemu, że z tym charakterystycznym dla siebie uśmiechem, z tym sercem na dłoni, pomimo intensywnego sporu politycznego, pomimo próby szarpania go za nogawki przez rożnego rodzaju, chciałoby się powiedzieć, polityczne ratlerki, jednak cały czas merytorycznie i programowo przedstawiał mieszkańcom swoją propozycję - mówił minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. - Jesteśmy na jednym z targowisk miejskich, bo my chcemy być bliżej ludzi. Nie dzielimy mieszkańców na tych o zasobnych portfelach, których stać na zakupy w ekskluzywnych butikach w galeriach handlowych - choć cieszymy się się, że coraz więcej osób na nie stać - ale chcemy być też z tymi, którzy na co dzień wspierają szczecińskich kupców. Chcę zadeklarować jedno: niezależnie od wyniku tych wyborów, nigdy nie będziemy opozycją totalną, nigdy nie będziemy kierowali się złymi emocjami, nigdy, jako politycy obozu rządowego, nie będziemy w swoich decyzjach kierować się tym, spod jakich sztandarów partyjnych jest lokalny burmistrz, starosta, wójt. Polska jest jedna, Szczecin jest jeden. Nie dzielmy Szczecina. Postawmy na współpracę.

Bartłomiej Sochański stwierdził, że choć w kampanii nie brakowało zaczepek, to zostawia te sprawy za sobą, ponieważ nasze miasto wymaga współdziałania.

- Polska tak jak nigdy wcześniej wymaga zasypania rowów - dodał. - Nie potrzebujemy już politycznych emocji, które dzielą najbliższych, które czasami dzielą rodziny. Moja ręka jest wyciągnięta do zgody, niezależnie od wyniku wyborów.

Kandydująca do Sejmiku Zachodniopomorskiego Małgorzata Jacyna-Witt mówiła, że tak samo ważne jak Szczecin są mniejsze miejscowości, wioski, miejsca, o których po 1989 roku zapomniano i do których PiS już trafił z pomocą, ze swoimi programami społecznymi.

- Prawo i Sprawiedliwość dotrzymuje zobowiązań w rządzie - zapewniała. - I dotrzyma zobowiązań w samorządzie. Przedstawiliśmy propozycje na rozwiązanie problemów w kulturze, w służbie zdrowia, propozycje na nowe inwestycje infrastrukturalne, na dobre wykorzystanie środków unijnych, bo dla naszego regionu to bardzo istotne. Przedstawiliśmy też propozycje wspierania naszych przedsiębiorców. To są ci ludzie, którzy ze swoich podatków utrzymują nasze miasto i nasz region. ©℗

(as)

Fot. Robert Wojciechowski 

Komentarze

konfiV
...dlaczego dzisiaj w sobotę 20/11/2018 mimo ciszy wyborczej na P0rtalu"do rzeczy" propaganda kwitnie ,ale komentowanie zabronione???!!!!
2018-10-20 10:12:27
skarbek
Pani Jacyna? Żenada
2018-10-19 23:52:59
Panie Brudzinski...
Czyli ze wg. Pana wypowiedzi... lata 1956, 1968, 1970/71, 1976 i 1980-1990 mamy zaczac juz "po-woli zapominac" i wg. Waszego G/PO-rozumienia... w Rzadzie, "zaczac sie juz" po-woli sciskac, wycalowywac i PO plecach PO-klepywac tak z bylem jak i obecnym Nowoczesnie za-KOD-owanym Lewactwem - bo Polska jest jedna...! Nie, Nie... cos tu jednak Nie gra ???
2018-10-19 23:08:38
PO-dsumowujac PO-nizsze komentarze...
To okolo 95 % z nich, to Stare i Nowoczesnie za-KOD-owane Lewactwo... wraz z tym na okraglo Kopiowanym komentarzem o Arabi Saudyjskiej... i o tym ze Zjednoczona Prawica bedzie chciala wystapic i z NATO ?? A wiec: w PO-nizszych 95 %-ch, glu-PO-ta - glu-PO-te... PO-gania !!!
2018-10-19 22:50:12
...
TEN KRAJ URATUJĄ KOBIETY ! Kochane dziewczyny : WIELKI APEL do was o udział w wyborach 21 październik 2018-niedziela ,niektóre komentarze pokazują jak pewne partię polityczne widzą rolę kobiet-nie jako wolne które mogą mieć wybór a jako zniewolone,z zakazami, z nakazami-jak na bliskim wschodzie np: w Arabii Saudyjskiej ,w Rosji gdzie jest dyktatura kobiety także są podobnie traktowane czy Turcji.Oni są tacy sami jak radykalny islam tylko inaczej się nazywają i głoszą poglądy skrajnie prawicowe rodem ze średniowiecza .Jeżeli nie chcecie być traktowane jak przedmioty w was siła ,pokażcie ją,tylko tak możecie coś jeszcze zmienić lub nie dopuścić do jeszcze gorszych zmian.GŁOSUJCIE ALBO ZROBI TO ZA WAS JAKIŚ DRES CZY INNY PSYCHIATRYK,NIE POZWÓLCIE IM ZMIENIĆ WASZEGO I NASZEGO ŻYCIA,WOLNOŚCI,DEMOKRACJI,BYCIA W UNII EUROPEJSKIEJ I NATO,JESZCZE NIE JEST ZA PÓŹNO .PO 2019 TAKIEGO WYBORU NIE BEDZIE, NIE BEDZIE TEGO PORTALU, NIE BĘDZIE WOLNYCH MEDIÓW,GAZET, BĘDZIE CENZURA JAK NA WĘGRZECH W TURCJI CZY ROSJI ,BEDZIE TYLKO KONCESJONOWANA "OPOZYCJA" W POSTACI KUPISÓW, CZY NARODOWCÓW.TAKIEGO KRAJU CHCECIE DLA SIEBIE I WASZYCH DZIECI?!ZA 500 SREBRNIKÓW WOLNOŚCI HONORU I SZACUNKU SIĘ U OBYWATELI NIE KUPUJE !
2018-10-19 17:48:05
Frekwencja
Kto dał się nabrać i pójdzie na wybory. Ci , którzy mają w tym interes finansowy na pewno pójdą. Ale , ilu będzie jeleni co pójdą , a nic na tym finansowo nie zyskają. Tacy też są w regionie. Niestety.
2018-10-19 16:47:54
Pytanie
Patrzę na zdjęcie , a tam Brudziński , za nim Szałabawka. Wczoraj było zdjęcie Marchewki. Dlaczego największe durnie wśród polityków kończyli politologię ?
2018-10-19 16:29:03
Alex
PiS won ze Szczecina
2018-10-19 16:19:33
mdm
Nr 1 na liście Szczecin-Zachód, niejaki Stankiewicz, to radny widmo. Nikt go nigdzie w okręgu nie widział. Jest tylko na plakatach. Żenada i tyle.
2018-10-19 16:03:58
Wielka kasa.
Te wybory to walka o wielką kasę. Ten kto przejmie sejmik wojewódzki będzie mógł dać swoim biznesmenom setki milionów euro. A sejmik przejmie lewacka koalicja PO-SLD- PSL. Prezydentem Szczecina będzie nadal Krzystek. A wielkim przegranym będzie Brudziński i PIS. Chyba , że lewicujący Brudziński dogada się z SLD. Są takie przymiarki. To nie żart.
2018-10-19 16:03:28
Fiat LUX.
Brudziński postawił personalnie na farbowane lewactwo w Zachodniopomorskiem. Urzędy , spółki , wybory ( Sochański )- wszędzie lewacy i ich rodziny kręcą wielkie lody. On myśli naiwnie , że w ten sposób poszerzy elektorat głosujący na PIS. Dlatego przegra. Nie ma innej opcji.
2018-10-19 15:34:49
Fuj
Wzbudzają wyłącznie złe emocje
2018-10-19 15:33:21
Śp.Stalin
Wiadomość tak wiarygodna jak przeszłość tego pana!!!
2018-10-19 15:16:36
Odejdź Brudziński
i zabierz ze sobą karierowicza Sochańskiego. W Szczecinie nie ma dla Was miejsca
2018-10-19 15:08:24
Każdy byle nie PiS
Dla mnie partia która łamie Konstytucję RP, nie ma prawa rządzić.
2018-10-19 15:03:00
Jarun
"Postawmy na współpracę." -Brudziński. No więc będziecie współpracować z opozycją, z kimkolwiek? Do kogo ta gadka Joachim? Lud głupi - to kupi?! Jesteście pazerni na władzę, zawłaszczacie państwo!
2018-10-19 14:58:36
Jarun
Słowa obłudy: "Niezależnie od tego, kto wygra w wyborach, chcemy współpracować dla wspólnego dobra" oczywiście tylko z pisiorami, posłusznymi manekinami. Ty jojo-trampkarzu już siebie nie słyszysz. " Nie dzielimy mieszkańców na tych..." bo dawno podzieliliście: gorszy sort, sprzedawczyki, zdrajcy, donosiciele-to ci, którzy nie popierają PiS-u! "...nie będziemy w swoich decyzjach kierować się tym, spod jakich sztandarów partyjnych jest lokalny burmistrz, starosta, wójt." Akurat obłudniku. Utopicie ich w łyżce wody.
2018-10-19 14:52:32
Zed
PiS to kłamcy i oszuści, żaden szanujący się Szczecinianin na nich nie zagłosuje.
2018-10-19 14:40:05
Jurek
Kłamczuszek kolejny
2018-10-19 14:38:22
8 lat i starczy
PiS jest w Szczecinie skończony
2018-10-19 14:37:31
r
Wybór jest prosty albo PiS, albo "przyjaciele" deweloperów!
2018-10-19 14:07:43
elektorat
Baju, baju będę w raju, a mąż Pycyny ale prezesem jakiejś spółki skarbu państwa. Za darmo nic, za darmo nie ma nic - jak kiedyś śpiewała Izabela Trojanowska
2018-10-19 13:23:43
Podsumowanie
Bezprawie i Niesprawiedliwość
2018-10-19 12:53:51
Taaa
PIS dotrzymuje zobowiązań! I jak obiecał stanowisko prezesa dla meza jacyny-witt, tak prezesem go zrobił! Na miesiąc, ale zawsze... :)
2018-10-19 12:43:23
Piter
Sochanski brawo! Na prezydenta!
2018-10-19 12:36:37