poniedziałek, 01 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > PiS apeluje do PO: Odwołajcie Geblewicza

PiS apeluje do PO: Odwołajcie Geblewicza

PiS apeluje do PO: Odwołajcie Geblewicza
Data publikacji: 2018-10-15 14:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:22
Wywietleń: 2837 356338

Szczecińskie PiS wzywa PO do odwołania szefa tej partii w regionie z funkcji marszałka województwa. Ten apel to efekt ujawnionych tzw. taśm Geblewicza.

W ostatni weekend TVP Szczecin i TVP Info ujawniły kolejne taśmy nagrane przez kelnerów w warszawskiej restauracji "Sowa i Przyjaciele". Tym razem z 2011 roku. Nagrania dotyczą spotkania marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, posła PO Bartosza Arłukowicza oraz biznesmena z branży deweloperskiej Krzysztofa Kwapisza, którzy rozmawiali m.in. o rozbudowie szczecińskiego Centrum Handlowego Galaxy.

- Wspólnie, w knajpie, ustalali zmianę planu zagospodarowania przestrzennego miasta Szczecin, bo przedsiębiorca chciał rozbudować Galaxy tam, gdzie przewidziano działalność handlową. W tych nagraniach widać zgniliznę polityczną, jak wyglądały procedury, działania PO - marszałka, posła a następnie samych radnych. Zwracamy się z apelem do władz PO, do posła Arkadiusza Marchewki, o wycofanie rekomendacji dla Olgierda Geblewicza i odwołanie go z funkcji marszałka województwa. Apelujemy, aby PO skreśliła go ze swej listy jako kandydata w nadchodzących wyborach - wzywają politycy PiS.

(dar)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

kkkk32
Nawoływani do odwołania coś się nie kwapią.Może popędzili za.... na miskę ryżu?
2018-10-16 12:37:21
@A czytajac te wy-PO-wiedzi...
Teraz wraca komuna budowana rękami PRL-owskich prokuratorów. I wcale nie jest dobrze. Kacyki znów się żywią na "ciemnym ludzie" (tak pis określa swoich wyborców). A ludziom pisowski premier każe"zapier.alać za miskę ryżu".
2018-10-16 08:03:35
@Gość
A z Twoich list POp... u tych powyzej . 40 IQ - zostawić ! Będziesz ty i twój kot ? A reszta ?
2018-10-15 23:54:40
A czytajac te wy-PO-wiedzi...
To wyglada na to, ze "najlepiej bylo" za Komuny i PO-stkomuny ale tylko garstce i tych komentatorow...! Dziwne wiec, ze w dniu 25.10.2015 roku... Wiekszosc Narodu chciala wreszcie i nareszcie inaczej - Wybierajac PiS by dalej wpolnymi silami Zjednoczyc i Polskie Partie Prawicowe !!
2018-10-15 22:55:44
czytam
Te taśmy , którymi bulwersują opinię partyjniacy , to niech sobie ich posiadacz na szyji okręci / oby skutecznie / . Jeżeli , ktoś bral w łapę to do pierdla ! Jeżeli wyciągał łapę po łapówę , to do pierdla , a to ze ktoś z chamami rozmawiał po chamsku - to miał rację > Z chamami i złodziejami rozmawiać jak z ludżmi na poziomie ? - spi... chamy !
2018-10-15 20:18:22
Gość
Ja proponuję, żeby z list PiS skreślili wszystkich z IQ<50. Ciekawe czy ktoś zostanie.
2018-10-15 20:12:26
@ apel do premiera
W stoczni Gryfia wielu ludzi związanych z PO i SLD zarabia kilka razy więcej niż pani Jacyna , pomimo , że mają dwie lewe ręce i pusto w głowie. Tak , to niebywały skandal. Gryfia ma milionowe straty co roku , a wielu cwaniaków z PO i SLD zarabia tam wielką kasę. My wszyscy ich finansujemy z naszych podatków. Ale zgadzam się z tobą , że to frajerzy z PIS w radzie nadzorczej nie zareagowali wcześniej. Moim zdaniem to nie przekręt tylko nieudolność ludzi Brudzińskiego. Dla ludzi Geblewicza i Wieczorka z SLD , Gryfia to eldorado.
2018-10-15 18:55:39
Matełusz
Niech odejdzie pierwszy „Matełusz”, niech pokaże standardy 😂
2018-10-15 18:43:13
Apel do premiera Morawieckiego
Premier Morawiecki mówi, że Polacy powinni "zapier..alać za miskę ryżu", żeby gospodarka lepiej szła. Pani Jacyna wzięła 55 tys. w jednym roku z Gryfii, polskiej firmy należącej do wszystkich Polaków i nic nie słychać, żeby miała oddać. A firma przyniosła straty, więc by wypadało. Za te pieniądze wiele polskich rodzin mogłoby godnie żyć a nie "zapier.. lać" za miskę ryżu, jak proponuje premier PiS.
2018-10-15 18:07:20
logik
niektórzy czytelnicy kuriera nie umieją czytac ze,zrozumieniem. Zarzut dla morawieckiego że uznał za idiotów tych którzy zdecydowali się na zostanie klientami wbk po reklamie z chackiem norissem .Przecież wszyscy normalni tak sądzą , bo kto tak nie sądzi to rzeczywiście jest idiotą.I za taka oszywistośc chcą odwołania morawieckiego.
2018-10-15 17:14:37
OX
Trudno się dziwić - przecież najbardziej ucierpiał na tym wszystkim autorytet i powaga radnych.
2018-10-15 17:08:22
:)
Jak donoszą jeszcze działające wolne media lokalne pan barłomiej jest wspolwlascicielem firmy ktora sprowadza rosyjski wegiel do Polski, samozaoranie.
2018-10-15 16:59:19
ubawiony
a który to pisowiec tak apeluje widzę że nawet bał się podać swojego nazwiska
2018-10-15 16:26:23
TaK to widze
Odgrzewane kotlety. To tak parafrazując PiS(dnietych).
2018-10-15 16:21:33
Szczecin górą
Biedne PiSiorki. Pan Geblewicz na szczęście dla Szczecina będzie marszałkiem województwa jeszcze co najmniej przez 5 lat i nic na to nie poradzicie
2018-10-15 16:18:00
Adi
Rozumiem że PiS najpierw odwoła Morawieckiego
2018-10-15 16:10:18
a niech apelują
PiS może sobie szczekać, a karawana jedzie dalej. Zwłaszcza, że Geblewicz na stanowisku marszałka spisuje się znakomicie.
2018-10-15 15:52:28
.......
NIECH SAMI SIE ODWOŁAJĄ OSZUSCI!!!
2018-10-15 15:34:05
Res1
Pan Premier Mateusz Morawiecki również został nagrany na tych taśmach i nie poddał się dymisji jak też nie odwołano z funkcji premiera. Czyżby ludzie PISu byli nietykalni. Jeżeli mamy rozliczać to wszystkich sprawiedliwie.
2018-10-15 15:29:53
123
Za tydzien wybory i to wyborcy o tym zdecyduja ,ale idac ta retoryka premier tez powinien byc odwolany,a nie sory to jest IV rp i podwojne moralne standardy, aha za czasu programu in vitro urodzilo sie 22 tys dzieci za czasu "programu" naprotechnologii i czy jak te bzdury sie nazywaja 70 ,gratulacje, o kosztach nie wspominajac.Pania radna zależna tez skreslcie, stocznia gryfia strata 14 mln, pensja roczna tej pani ponad 50 tys. 700 osob pracuje w gryfii ,przez zaoranie przez obecy rzad ustawy o oze nie maja co produkowac i budowac a mogliby np wiatraki
2018-10-15 15:19:09
Dosyć.
Wszyscy szefowie PO w regionie mają problemy z prawem. Gawłowski jest oskarżany o przekręty w ochronie środowiska na kwotę kilkaset milionów złotych. Geblewicz z Arłukowiczem wykonują polecenia nieuczciwych biznesmenów czyli są sterowani przez mafię developerską. W tle są ich sojusznicy z SLD z byłym komunistą z PZPR - Stopyrą ( teraz u Krzystka ). PIS stawia na gościa (Sochański ) pochodzącego z tego samego lewackiego środowiska. W niedzielę wybory. Zostaję w domu.
2018-10-15 15:17:27
Śp.Stalin
W szeregach sekty tylu złodziei, łobuzów, zwykłych oszustów!!! oczyście się potem żądania!!!
2018-10-15 15:16:00
Ha. ha
niech zaapelują o odwołanie Morawieckiego
2018-10-15 15:11:12
ciekawe
A PiS nie widzi problemu u swojego premiera Morawieckiego, który postrzega Polaków jako stado baranów, które powinno jak to ujął "zap... za miskę ryżu" ?
2018-10-15 14:56:49
Mobilizacja lewactwa.
To bezsensowny apel PIS. PO to partia założona za pieniądze komunistycznych służb specjalnych i biznesmenów - złodzieji. W zamian PO reprezentuje , po cichu , ich lewe interesy. Ta nagrana rozmowa to żadne zaskoczenie dla tych co bardziej interesują się polityką. Dla mnie wielką zagadką jest to jak wiele milionów Polaków zmanipulowali swoją propagandą w TVN , Polsacie i TVP jak jeszcze była w ich rękach. Teraz nastąpi wielka mobilizacja biznesmenów- łapówkarzy , złodzieji, pederastów i lesb-feministek. Geblewicz dostanie bardzo dużo głosów. Będzie zwycięski. Jego prawdziwy problem to nastąpi jak zachoruje. Lekarze , jak my wszyscy , są pamiętliwi.
2018-10-15 14:46:30
Paweł
Ordynarna nagonka na Geblewicza. Zapewne to czysty przypadek ze TVP tworzy taką manipulację na tydzień przed wyborami.
2018-10-15 14:45:11
Haha
PiS jest niepoważne. Tyle dobrego dla naszego województwa co Marszałek Geblewicz to nikt nie zrobił.
2018-10-15 14:32:13
szczecinianka
To MJW dostaje konwulsji przedwyborczych i "szczeka" na prawo i lewo... Ona jest w stanie zrobić wszystko byle tylko dopchać się do władzy... Żałosna!!!
2018-10-15 14:29:15
a ja apeluję do PIS
Odwołajcie Morawieckiego