czwartek, 28 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > PO przeprasza. I pyta.

PO przeprasza. I pyta.

PO przeprasza. I pyta.
Data publikacji: 2018-10-17 11:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:23
Wywietleń: 3492 356690

Platforma Obywatelska musi przeprosić mecenasa Bartłomieja Sochańskiego, kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Szczecina, za wpis na Facebooku, w którym oskarżyła go o handel rosyjskim węglem. Mimo to politycy PO nadal stawiają adwokatowi pytania związane z tą sprawą.

„Przepraszamy Pana Bartłomieja Sochańskiego – kandydata PiS na prezydenta miasta Szczecina – za zamieszczony na Facebooku oczywiście nieprawdziwy post, iż handlował on rosyjskim węglem dotowanym przez Putina” - do napisania takiego oświadczenia na Facebooku zobowiązała się Platforma Obywatelska. To efekt ugody między Sochańskim a Platformą. Post na Facebooku powstał po konferencji, na które posłowie PO, Arkadiusz Marchewka oraz Norbert Obrycki, zadawali pytania o firmę, w której Sochański jest największym udziałowcem – Ship Care Agency.

- Wiem, że druga strona będzie te przeprosiny relatywizować, mówić, że coś tam może jest, może sprawa ma drugie dno, zwłaszcza że mamy tytuł z "Wyborczej": "Sochański zarabia na imporcie rosyjskiego węgla" - komentował Sochański. - Ja na tej spółce nie zarabiam. Spółkę założyło czterech kolegów po to, aby ratować jednego z nich, który był agentem morskim przez całe swoje życie i został zwolniony przed emeryturą. Ta spółka zarabia tylko na jego wynagrodzenie. Moja rola w tej spółce polegała tylko na tym, że ją założyłem. Nie wiem, co te statki przewożą. Jeżeli by się okazało, że jest tam jakiś narkotyk w ładowni, to też nie będziemy za to odpowiadać. Nigdy się nie spotkałem, żeby taksówkarza łączono odpowiedzialnością za to, co przewozi. Ta spółka nie zarabia na imporcie węgla.

Mecenas stwierdził jednocześnie, że na statkach obsługiwanych przez Ship Care Agency faktycznie jest przewożony węgiel. Dodał, że Polska w związku z dynamicznym rozwojem przemysłu potrzebuje 80 milionów ton węgla, sama jest w stanie wydobyć 65 milionów. Dlatego potrzebuje 15 ton z innych krajów.

- Jerzy Wnukowski, który jest prezesem Ship Care Agency, nie importował, nie eksportował, po prostu obsłużył statek - mówił Sochański. - Obsługa statku polega na tym, że się mówi armatorowi, gdzie statek ma stanąć, przy którym nabrzeżu, na opłaceniu opłatę nabrzeżowej, wynajęciu holownika, zapłaceniu za pilotaż, opłaceniu opłaty portowej.

Prawnik ocenił także, że od samego początku kampania była nasączona pomówieniami ze strony przeciwników PiS.

- Dzisiaj jest wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego nazwa Stocznia Szczecińska - dodał. - To, co było poddawane w wątpliwość przez długi czas, co było wyłącznie rezultatem przewlekłości postępowań sądowych w szczecińskim KRS, stało się faktem. Nasi oponenci, korzystając z tej przewlekłości, przez wiele miesięcy imputowali, że środowisko Stoczni Szczecińskiej coś kręci, kombinuje, nie ma prawa do nazwy...

Do ugody między Sochańskim a PO odniósł się Arkadiusz Marchewka:

- Nigdy nie mówiliśmy, jakoby Bartłomiej Sochański handlował rosyjskim węglem dotowanym przez Putina w ramach Szczecińskiej Afery Węglowej. Zamieszczone twierdzenie, jakoby Pan Bartłomiej Sochański handlował węglem dotowanym przez Putina w ramach Szczecińskiej Afery Węglowej, zostało przygotowane i opublikowane przez pracownika naszego biura bez wiedzy i zgody przełożonych. Post został usunięty natychmiast po jego zauważeniu przez innych pracowników biura. Opublikowaliśmy przeprosiny.

I dodał:

- Mamy twarde dowody z rejestrów publicznych, że firma, której udziałowcem jest pan Sochański, obsługuje agencyjnie statki przewożące węgiel z Rosji do Szczecina. W ciągu ostatnich miesięcy zostało przetransportowanych przez te statki ponad 150 tysięcy ton takiego węgla. Rodzi się pytanie: czy to jest etyczne? Jak się ma działalność spółki do stanowiska przedstawionego przez polityków PiS, którzy mówili o tym, że należy nałożyć embargo na rosyjski węgiel?©℗

(as)

Fot. Ryszard PAKIESER

PO przeprasza. I pyta. PO przeprasza. I pyta.

Komentarze

Pan Lordvader
Panie Lordvader, zapraszam na spotkanie. Ja jestem szefem tej już "słynnej" firmy. Dane znajdzie Pan w KRS-ie a telefon tym bardziej. Jeżeli nie ma Pan nic przeciwko to zapraszam na lunch noże być Restauracja Trattoria. Stawiam lunch i piwo. Obawiam się, że po spotkaniu będzie musiał Pan zmienić swoje zdanie, o ile Pan potrafi przyznać się do błędu. Pozdr JW
2018-10-18 18:23:29
piter
PO to pajace, Partia Oszczerców. Bardzo dobrze, że znów musieli przepraszać!
2018-10-18 01:51:17
Jarun
Dlaczego jak napisałem :"PO pyta..." to w Narzędzia-Pisownia i gramatyka podkreśliło, że wyraz uważany jest za wulgarny. Ale pyta z tego PO, bo pyta.
2018-10-17 20:44:08
Kibic
Dotrzymuje my Słowa i dlatego wróci Sabri Bedkas
2018-10-17 19:36:30
XYZ
Nitras Marchewka Obrycki i inne talenty PO mieli swoje szanse. Czy rozliczyli sie ze swoich obietnic ?
2018-10-17 18:18:30
FIAT LUX
Zawsze głosuję na PIS , ale na pana Sochańskiego nie zagłosuję. Nie przepadam za lewactwem. Zostaję w domu. Pan przewodniczący Brudziński zakpił sobie z prawicowych wyborców. To świetny żart . Ale jest jeszcze coś lepszego. To kawał opowiedziany przez pana Sochańskiego. Otóż powiedział on że : " w latach 90 politycy to byli ludzie ideowi i nie interesowała ich kasa". Większej bzdury dawno nie słyszałem. Dziennikarz "Polityki" Piotr Pytlakowski pisze swoich książkach o mafii , że Szczecin był nr.1 w Polsce jeżeli idzie o doskonałą "współpracę" miejscowych lewicowych polityków ( SLD i UW ) z mafią. Wszyscy zarobili gigantyczną kasę. Przegrali mieszkańcy. Szczecin stał się peryferyjnym miastem . Panie Sochański , kończ pan , wstydu oszczędz.
2018-10-17 18:06:34
do posła Marchewki
Wypowiadać się na tematy związane z gospodarką morską i nie mieć pojęcia, czym się zajmuje agent statku... Wstyd!
2018-10-17 17:49:40
Do... na zwa ( lenie sie...)
Ales sie "na-PO-cil i PO-platal" w Zeznaniach... i czyzby juz Kandydowaly i Twoje... ?? A znasz to stare powiedzenie ze: tam gdzie Diabel juz sam Nie moze - tam Babe Wpusci czy jej PO-pusci !!
2018-10-17 17:27:03
Edmund
A czy ten Pan nie powinien się zająć likwidacją......worów pod oczami?To powinno zostać jego priorytetem.Z tym ma szansę sobie poradzić
2018-10-17 16:42:59
nazwa
TEN KRAJ URATUJĄ KOBIETY ! Kochane dziewczyny : WIELKI APEL do was o udział w wyborach 21 październik 2018-niedziela ,niektóre komentarze pokazują jak pewne partię polityczne widzą rolę kobiet-nie jako wolne które mogą mieĆ wybór a jako zniewolone,z zakazami, z nakazami-jak na bliskim wschodzie np: w Arabii Saudyjskiej ,w Rosji gdzie jest dyktatura kobiety także są podobnie traktowane czy Turcji.Oni są tacy sami jak radykalny islam tylko inaczej się nazywają i głoszą poglądy skrajnie prawicowe rodem ze średniowiecza .Jeżeli nie chcecie być traktowane jak przedmioty w was siła ,pokażcie ją,tylko tak możecie coś jeszcze zmienić lub nie dopuścić do jeszcze gorszych zmian.GŁOSUJCIE ALBO ZROBI TO ZA WAS JAKIŚ DRES CZY INNY PSYCHIATRYK,NIE POZWÓLCIE IM ZMIENIĆ WASZEGO I NASZEGO ŻYCIA,WOLNOŚCI,DEMOKRACJI,BYCIA W UNII EUROPEJSKIEJ I NATO,JESZCZE NIE JEST ZA PÓŹNO .PO 2019 TAKIEGO WYBORU NIE BEDZIE, NIE BEDZIE TEGO PORTALU, NIE BĘDZIE WOLNYCH MEDIÓW,GAZET, BĘDZIE CENZURA JAK NA WĘGRZECH W TURCJI CZY ROSJI ,BEDZIE TYLKO KONCESJONOWANA "OPOZYCJA" W POSTACI KUPISÓW,KORWINISTÓW CZY NARODOWCÓW.TAKIEGO KRAJU CHCECIE DLA SIEBIE I WASZYCH DZIECI?ZA 500 SREBRNIKÓW WOLNOŚCI HONORU I SZACUNKU SIĘ U OBYWATELI NIE KUPUJE !
2018-10-17 16:03:51
lordvader
No tak. Sochański spółkę tylko założył ale nic w niej nie zarabiał. To jak Pawlak w znanej komedii : "Ja tylko pociągnął". Rozumiem że pan Sochański robił wszystko charytatywnie ? Bardzo prosimy aby niesprzedawać temu panu już więcej wiadomych napojów !!!
2018-10-17 15:38:11
xxx
Może rzodkiewka ?
2018-10-17 15:22:30
Gość
Marchewka wdepnął ... 🤣🤣🤣
2018-10-17 14:20:26
rewalczyk
Ciekawe na ile Sochański wyceni swój góralski domek w Pobierowie, gdzie 20 lat temu nabył za frajer teren po FWP.
2018-10-17 13:33:19
bywały
Bywają niewolniczo posłuszni podwładni.
2018-10-17 12:59:14
Dajdyche
Ale za to handlowal lewym paliwem
2018-10-17 12:17:10
Sid
Szkoda że to Nitras, a nie Marchewka kandyduje na prezydenta. Wygrałby bez problemu.
2018-10-17 11:40:05

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie